پرستار کودک خوب در تهران

پرستار کودک, پرستار منزل
بدون دیدگاه

پرستار کودک خوب در تهران چه خصوصیاتی دارد؟ پرستار کودک یکی از شاخه های پرستاری در منزل می باشد . امروزه اکثر خانواده ها به خاطر مشغله کاری به فکر استخدام فردی هستند که بتواند از فرزندانشان مراقبت کند . زیرا وقت آنرا ندارند که به طور کامل و صحیح از کودکان خود مراقبت و نگهداری کنند .

داشتن یک پرستار برای کودک در منزل جدا از نگهداری و مراقبت می تواند در آموزش دادن به کودکان نیز کمک شایانی کند . حال اگر شما هم به دنبال انتخاب پرستار کودک می باشید می توانید از خدمات پرستاری در منزل ، موسسات دارای مجوز استفاده کنید.

موسسه خدمات پرستاری آتیه پرستاران سلامت نیز با بیش از چند دهه تجربه و با کادری مجرب یکی از موسسات دارای مجوز رسمی آماده ی ارائه خدمات پرستاری در منزل همچون پرستار کودک درمنزل ، پرستار سالمند در منزل ، پرستار بیمار در منزل و غیره ، به خانواده های محترم می باشد .

علت نیاز به پرستار کودک در منزل :

در گذشته کارهای بیرون بر گردن پدر خانواده وکارهای درون خانه بر عهده ی مادر بود بر این اساس مادر وقت بیشتری برای مراقبت و نگهداری از کودکان خود داشت . اما امروزه به علت مشغله کاری ، خیلی از خانواده ها هستند که هم پدر و هم مادر برای گذراندن زندگی خود شاغل هستند و وقت آنچنانی برای مراقبت از کودک خود ندارند ، پس اینجاست که استفاده از خدمات پرستاری در خانه ، واقعا می تواند کمک حال خانواده های محترم شود.

نکاتی که باید در انتخاب پرستار کودک خوب در تهران  بدانید :

1- ایجاد فهرستی از وظایف پرستار کودک در منزل (Duties of a babysitter at home)

قبل از خروج از خانه فهرستی از کارهایی که پرستار باید یا نباید انجام دهد را روی یک برگ کاغذ بنویسید و به او تحویل دهید .

2- تجربه ی مادر شدن داشته باشد

همیشه سعی شود پرستاری را انتخاب کنید که حتما تجربه ی مادر شدن را داشته باشد و یا دارای مدرک دیپلم یا کودکیاری باشد .

3- در اختیار قرار دادن شماره های بستگان

شماره همسر ، دوست ، همسایه ، فامیل و غیره را روی یک برگه نوشته و در کنار تلفن قرار دهید تا در صورت بروز پیشامد غیر منتظره اگر شماره شما در دسترس نبود ، پرستار بتواند با شماره های دیگر ارتباط برقرار کند.

4- نحوه درخواست کمک توسط پرستار

به پرستار نوزاد خود بگویید که خدایی نکرده هنگام بروز سانحه ، اول از همه از کسانی کمک بخواهد که در نزدیکی و در دسترس هستند ، بعد موضوع را به شما اطلاع دهند . همچنین به پرستار کودک خود بگویید که حتی اگر بی مورد هم درخواست کمک کرد مشکلی ندارد ، در عوض بهتر از این است که خدایی نکرده مشکلی برای کودک پیش بیایید که دیگر پشیمانی سودی ندارد .

5- استفاده از جعبه کمک های اولیه

جعبه ی کمک های اولیه را به پرستار کودک در منزل خود نشان دهید تا خدایی نکرده هنگام بروز سانحه پرستار بتواند از آن استفاده کند . و همچنین اگر کودک شما سابقه بیماری و یا حساسیت دارد به پرستار اطلاع دهید .

6- رعایت نکات مهم برای کودکان بیمار

اگر خدایی نکرده کودک شما دچار بیماری است حتما پرستار را از این موضوع مطلع کنید و نکات لازم را در اختیار او قرار دهید . مثلا مصرف نوع دارو ، زمان مصرف دارو ، مقدار مصرف دارو  و غیره را حتما یادداشت کرده و در اختیار پرستار فرزند خود قرار دهید .

7- آموزش دادن نحوه استفاده کمک های اولیه

پرستار شما باید حتما نحوه استفاده از کمک های اولیه را بداند . در صورتی که آشنایی نداشت سعی کنید بوسیله (کتاب راهنمای استفاده از کمک های اولیه) آموزش داده شود .

8- نشان دادن تک تک جاهای خانه

تک تک جاهای خانه را به پرستار نشان دهید تا از مکان های خطرناک و همچنین وسایلی مانند تلفن ، فیوز برق ، چراغ قوه ، کلید چراغ ها و غیره آگاه باشد .

9- توصیه های ایمنی به پرستار کودک خوب در تهران

توصیه های ایمنی را به پرستار فرزند خود گوشزد کنید همچنین محل کپسول آتش نشانی و طریقه استفاده از آن را به پرستار نشان دهید . و حتما شماره تلفن آتش نشانی را به او بدهید .

دیگر نکات مهم که باید به پرستار کودک خوب در تهران بگویید:

 • در هنگام بردن بچه به حمام کلیه نکات ایمنی حمام را با پرستار مرور کنید .
 • طریقه استفاده از وسایل برقی یا غیر برقی را به پرستار نشان دهید .
 • مواظب باشید که پرستار از قرص های اعصاب و روان استفاده نکند .

نکاتی که والدین در قبال پرستارکودک در منزل باید رعایت کنند :

 • به این نکته دقت کنید که همیشه نیم ساعت قبل از خروج پرستار ، شما در منزل باشید .
 • سعی کنید بعضی وقت ها رفتار پرستار را زیر نظر بگیرید و یا اگر امکانش برای شما وجود ندارد سعی کنید دوربین مدار بسته در منزل خود نصب کنید و از بیرون رفتار پرستار با کودک خود را زیر نظر بگیرید .
 • همیشه با پرستار با احترام رفتار کنید و طوری رفتار نکنید که انگار کارگر استخدام کرده اید .
 • هیچ وقت از پرستار خود کارهایی غیر از نگهداری از بچه نخواهید مثلا بعضی از والدین از پرستار کودک خود می خواهند که پخت و پز ، نظافت و کارهایی از این قبیل را انجام دهند که این کار صد در صد اشتباه می باشد .
راهکارهای جلوگیری از سوء تغذیه در کودکان

عمده ترین نکات در پرستاری کودک در منزل :

 • پرستار کودک خوب در تهران باید کودک را سرگرم کند و با او بازی کند .
 • پرستار باید بداند چگونه با کودک ارتباط برقرار کند
 • پرستار باید فضای خانه را برای کودک آرام و شاد فراهم کند .
 • پرستار باید کاری کند که کودک احساس امنیت کند.
 • پرستار باید نسبت به کار خود علاقه داشته باشد .
 • پرستار باید یک روانشناس کامل باشد تا بداند چگونه با کودک رفتار کند .
, , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دو × دو =

فهرست