پرستار کودک در تهران نیمه وقت و تمام وقت

پرستار کودک
بدون دیدگاه
مراقب و پرستار کودک در منزل تهران

اعزام پرستار کودک در تهران نیمه وقت و تمام وقت برای زوج های شاغل و همچنین مادرانی که تجربه ی کافی برای مراقبت از کودک خود را ندارند. معمولا دلیل اصلی انتخاب پرستار کودک به صورت نیمه وقت را می توان شاغل بودن زوج ها دانست .

اما بسیاری از زوج ها هستند که داشتن اولین فرزند خود را تجربه می کنند و این اتفاق برای آنها بسیار خوشایند می باشند. با این وجود نگرانی هایی برای آنها  وجود  دارد چون تجربه ی نگهداری و مراقبت از نوزاد خود را ندارند پس استخدام یک پرستار کودک که تجربه ی مادر شدن را داشته باشد می تواند نگرانی ها را از بین ببرد .

همچنین مادرانی هم هستند که در دوران بارداری از یک پرستار کودک به صورت شبانه روزی برای کمک و همیاری آنها  استفاده می کنند مثلا پرستار کلیه کارهای مادر و امور منزل و مراقبت های لازم را از مادر می کند تا مادر بتواند این دوران را با سلامتی طی کند .

وظایف پرستار کودک در تهران :

خدمات اصلی یک پرستار کودک را می توان مراقبت و نگهداری از کودک و همچنین مراقبت از مادر در دوران بارداری و پس از بارداری دانست. در زیر خلاصه ای از وظایف پرستار کودک را شرح می دهیم .

 • غدا دادن سر وقت به کودک و همچنین دادن شیر یا کمک غذا به نوزاد
 • سرگرم کردن کودک با بازی های خاص کودک
 • انجام بازیهای فکری مطابق با سن کودک
 • عوض کردن پوشک نوزاد
 • بردن کودک به دستشویی
 • خواباندن کودک سر وقت
 • دادن داروهای کودک سر وقت
 • تمیز کردن اتاق کودک
 • کمک کردن به مادر در استحمام کودک و نوزاد
 • و موارد دیگر
پرستار کودک در منزل تهران

بسیاری از خانواده ها هستند علاوه بر استخدام پرستار برای مراقبت از کودک و نوازدشان از پرستار درخواست انجام امور منزل مانند نظافت منزل ، درست کردن غذا برای خانواده و … می کنند . البته پیشنهاد می شود که خانواده ها سعی کنند پرستار را فقط برای مراقبت و نگهداری از کودک خود استخدام کنند

نکات مهم در هنگام استخدام پرستار کودک در تهران :

 • سن کودک : در انتخاب پرستار همیشه سن کودک را باید در نظر گرفت . توصیه می شود کودکانی که در سنین پایین هستند از پرستارانی که تجربه ی نگهداری و مراقبت و همچنین مادر شدن را دارند استفاده شود . در سنین بالاتر نیز از پرستارانی استفاده شود که بتوانند با کودک بازیهای آموزشی مطابق با سن کودک انجام دهند اگر در این زمینه تحصیلات یا تجربه ی کار در مهد کودک را داشته باشند بهتر است .
 • روز مصاحبه : قبل از استخدام پرستار سعی کنید در روز مصاحبه با او گفتگویی داشته باشید و شرایط خانواده و کودک خود را به پرستار بگویید.  مثلا کودک شما از چه چیزی خوشحال می شود و یا از چه چیزی ناراحت می شود و همچنین عادت های رفتاری و غذایی  کودک چگونه است.  درکل سعی کنید کلیه ی انتظاراتی که از پرستار دارید را در روز مصاحبه بیان کنید . در ضمن  به درخواست های پرستار نیز به دقت گوش کنید تا بتوانید به یک توافق صادقانه برسید.
 • کنترل از راه دور با دوربین : کودکانی که در سنین پایین هستند و نمی توانند صحبت کنند توصیه می شود  در منزل خود دوربین نصبت کنید . البته حتما پرستار کودک را از نصب دوربین مطلع کنید. با نصب دوربین شما می توانید از راه دور رفتار پرستار و کودک خود را کنترل کنید.

اعزام پرستار کودک در تهران برای مراقبت و نگهداری از کودک و نوزاد شما

 • نزدیک بودن رفتار والدین و پرستار: سعی کنید به پرستار کودک قوانین منزل و رفتارهایی که شما با کودک خود دارید را به پرستار بگویید . مثلا اینکه کودک خود را چگونه تشویق و یا تنبیه می کنید  پرستار نیز همان روش شما را پیش بگیرد البته منظورم از تنبیه کتک  زدن کودک نیست به فرض مثال اگر کوک شما مرتکب خطایی شد  نگذارید  برای مدتی  با اسباب بازیهای خود بازی کند . هرچه  رفتارهای والدین و پرستار به هم نزدیک باشد  کودک راحت تر و زودتر به  پرستار دلبستگی پیدا می کند .
 • عوض کردن پرستار : هنگامی که شما از یک پرستار خوب برای کودکتان بهره می برید سعی کنید تا حد امکان از عوض کردن آن جلوگیری کنید مگر به دلایل موجه . چون به دلیل دلبستگی کودک شما به پرستار ممکن است به احساسات کودک شما لطمه وارد شود .
 • کمک به پرستار و کودک برای آشنایی : در روزها یا هفته های اول احتمال دارد کودک شما از پرستار دوری کند و بترسد که این طبیعی می باشد . والدین سعی کنند درهفته های اول در کنار پرستار حضور داشته باشند که کودک راحت تر بتواند پرستار را بپذیرد.

والدین محترم در صورت هر گونه مشکل و سوالی در مورد کودک خود یا پرستار کودک می توانید با کارشناسان موسسه آتیــه پرستاران سلامت تماس بگیــرید.

مدیریت موسسه آتیه پرستاران سلامت
, ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست