تماس
021-66582923

پرستار کودک در منزل کیست ؟ برخی والدین به دلایل گوناگونی از جمله وجود فرزند دوقلو در خانه و یا فاصله سنی کم فرزندانشان با هم و احساس نیاز به مراقبت بیشتر از آنها و یا شاغل بودن والدین و نیاز به کمک و همراهی یک فرد مورد اعتماد در مراقبت و نگهداری از فرزندان آنها در وهله اول و سپس تربیت و آموزش و یادگیری آنها در مرحله ی بعد ، نیاز به همراهی یک پرستار در مراقبت از فرزندان شان دارند.

علاوه بر موارد بالا برخی از والدین دارای فرزندانی هستند که دارای مشکلات جسمی و روحی اند و خانواده به تنهایی نمی تواند در پیمودن این مسیر با آنها و در کنار آنها باشد و نیاز دارد که از راهنمایی ها و دانش و مهارت یک پرستار مجرب استفاده نماید از این رو اقدام به استخدام پرستاران به صورت نیمه وقت و یا ۲۴ ساعته می کند.

خدمات ارائه شده توسط پرستار کودک در منزل

  • برخی از مادران در شرایطی مانند زمانی که باید کودک خود را دکتر ببرند یا پارک ببرند و یا در مسافرت و غیره نیاز به همراهی یک پرستار کودک در منزل دارند.
  • گاهی فرزند اول خانواده هنوز خود کوچک است و نیاز به مراقبت دارد که فرزند دوم به دنیا می آید و این کار را برای مادر سخت و سخت تر می کند و نمی‌تواند به تنهایی از عهده هر دوی آنها برآید در چنین مواقعی نیز پرستار می تواند به خانواده ها در نگهداری کودک شان کمک کند.
  • برخی مواقع مادر خانواده و یا پدر و مادر برای انجام امور خاصی مجبورند بیرون بروند و نمی توانند کودک را با خود ببرند در این زمان نیز مادر میتواند از یک پرستار کودک کمک بگیرد .
  • در مواقعی مانند تولد نوزادان دوقلو و یا چندقلو و یا گاهی اوقات که والدین کودک و مخصوصاً مادر احساس خستگی می کند می تواند کودکش را برای ساعاتی به یک پرستار کودک بسپارد ، که از آن مراقبت کند و مادر هم می تواند استراحت کند و تجدید قوا نماید .

استفاده از پرستار کودک در منزل چه مزایایی برای خانواده دارد

خانواده ها خیلی از مواقع مجبور می شوند که کودکان خود را به مهدهای کودک بسپارند و یا برای مراقبت و نگهداری چند ساعتی او را به یکی از نزدیکان و آشنایان و خانواده بسپارد، که خود این کار معایب زیادی دارد از جمله جابجا کردن کودک و احتمال مریض شدن او و دور بودن از خانه و غیره .اما خیلی راحت خانواده با استخدام یک پرستار کودک در منزل می تواند کودک خود را با خیال راحت در منزل خود به او بسپارد و به کارهایش برسد.

ضمن اینکه کودک در محیط خانه خود احساس آرامش و شناخت بیشتری دارد و احساس بهتری می کند و مورد دیگر اینکه پرستار کودک باعث می شود که کودک شما علاوه بر اعضای خانواده با فرد دیگری وقت بگذراند و با او سرگرم باشد و از او یاد بگیرد.

یکی دیگر از مزایای پرستار کودک در منزل این است که شما خود ساعت کاری پرستار را تنظیم می‌کند و هر زمانی که می خواهید از خدمات او استفاده می کند .همچنین با آمدن پرستار کودک به منزل و کنار کودک خانواده متقبل خیلی از هزینه های اضافی مانند هزینه سرویس نمی‌شود و یا خانواده مجبور نیست وقت خود را بابت بردن و آوردن کودک به مهد بگذراند.

روشهای استخدام پرستار کودک در منزل

قبل از هرچیز خانواده باید نوع نیاز کودک خود به پرستار کودک در منزل را بداند. این که پرستار برای کمک به خدمات پزشکی و درمانی باید به کودک کمک کند یا اینکه صرفاً برای مراقبت و نگهداری و اینکه شما چه وظایفی را می‌خواهید به پرستار بسپارید .

مرحله بعدی این است که در مورد مرکز خدمات پرستاری تحقیق کنیم ، به آنها سر بزنیم پرس و جو کنیم ، از افرادی که از خدمات این شرکت ها استفاده کرده اند تحقیق کنیم و در نهایت پس از اینکه مرکز موردنظر را انتخاب کردید با پرستارانی که مرکز با توجه به نیاز کودک شما به شما معرفی می کند دیدار حضوری داشته باشید، از نزدیک کار آنها را ببینید و چند روزی کودک خود را با او آشنا کنید و نحوه کار او را با کودک خود از نزدیک بررسی کنید و در نهایت اگر از عملکرد پرستار راضی بودید می توانید ابتدا پرستار را به صورت آزمایشی و در صورت اطمینان کامل به صورت قطعی استخدام نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × 5 =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - پرستار کودک در منزل + روش استخدام
فهرست