تماس
021-66582923

امروزه مراقبت و نگهداری از سالمندان در منزل باعث تداخل با فعالیت های روزمره خانواده شده و خانواده ها برای مراقبت و از سالمند خود مجبور هستند از کمک دیگران استفاده کنند. در این مواقع بهترین کمک کننده را می توان به یک پرستار 24 ساعته سالمند پیوند داد. اما چگونه یک پرستار شبانه روزی می تواند در مراقبت از عزیزان سالمند به کمک ما بشتابند؟ پس تا پایان این مبحث ما را همراهی نمایید

زندگی که با تغییر و تحولاتی که در اشخاص ایجاد میکند باعث میشود که گاهی کارهایی را انجام دهند تا بتوانند به روند زندگی روزمره خود ادامه داده و کارهای خود را انجام دهند . در دوران سالمندی به دلیل اینکه سن در این دوران بالا رفته احتمال هر گونه اختلالاتی در فرد سالمند وجود دارد مگر اینکه سالمند به طور مرتب و 24 ساعته تحت پرستاری و مراقبت قرار گیرد که این عامل باعث میشود که در حال عمومی و روند زندگی روزمره سالمند تغیراتی خوب و مفیدی شکل گیرد و باعث میشود که سالمند دوران خوبی را از عمر خود سپری کند .

وقتی که سالمندان عزیز شما علاوه بر روز در شب نیز احتیاج به پرستاری و مراقبت در منزل دارند بدین معنا نیست که آنها دیگر مفید نبوده و بخواهید که این عزیزان را به خانه سالمندان بسپارید.  یادمان باشد زمانی که ما کودک بودیم تمام مسئولیت نگهداری و مراقبتمان بردوش همین پدر و مادر عزیزی بوده است که با گذر عمر الان به دوران سالمندی رسیده اند و ما باید قدر این دُرهای گرانبها را بدانیم و با تمام وجود به آنها خدمت کنیم زیرا وجود این عزیزان قوت قلبی است برای ما.

مزیت داشتن پرستار سالمند 24 ساعته در منزل

استخدام پرستار سالمند 24 ساعته درمنزل به شما کمک میکند تا با خیالی راحت و آرامش خاطر به کارهای خود رسیدگی کرده و  این احساس را نیز به سالمند انتقال میدهید که سالمند نیز اطمینان دارد که به طور شبانه روزی یک نفر حواسش به او است و از او مراقبت میکند . پرستار سالمند 24 ساعته در منزل وظیفه نگهداری و پرستاری از سالمند را درطول شبانه روز بر گردن دارد و این پرستار باید دارای خصوصیات و ویژگیهایی باشد تا به خوبی کارهای سالمند را انجام دهد.

ویژگی های پرستار 24 ساعته سالمند در منزل

 • تعهد در انجام کارهای سالمند و مسئولیت پذیری
 • ارتباط اجتماعی قوی
 • توانای بدنی بالا برای انجام کارهای سالمند
 • داشتن نظم در انجام کارهای سالمند

وظایف پرستار سالمند 24 ساعته در منزل چیست

 • مراقبت و پرستاری سالمند بعد از عمل جراحی
 • صحبت کردن با سالمند و انجام دادن کارهای سرگرم کننده با سالمند در منزل مثل نقاشی کردن ، کتاب خواندن ، شعر خواندن
 • درست کردن غذا برای سالمند و کمک دادن به وی برا خوردن غذا. هر سالمند بسته به شرایطی که دارد غذا و نوع تغذیه اش متفاوت میباشد
 • پرستار 24 ساعته سالمند باید ساعاتی را در طول روز یا در طول هفته برای سالمند در نظر بگیرد و سالمند را برای پیاده روی و قدم زدن به بیرون ببرد
 • داشتن رابطه خوب و مفید با سالمند که این امر باعث میشود در روند زندگی روزمره سالمند تغیراتی حاصل شود و سالمند با احساسی بهتر و مملو از خوشبختی به زندگی خود ادامه دهد.
 • انجام نظافت شخصی سالمند توسط پرستار و انجام کارهای روزمره سالمند مثل حمام بردن سالمند ، بردن سالمند به دستشوئی ، مرتب کردن سالمند و ….
 • ششتشوی لباسهای سالمند و کمک کردن به سالمند در پوشیدن لباسها
 • یک پرستار 24 ساعته سالمند باید توانائی این را داشته باشد که با خانواده سالمند ارتباط خوبی برقرار کند و هماهنگی لازم را با والدین سالمند برای انجام کارهای سالمند داشته باشد
 • انجام تمارین ورزشی با سالمند که میتواند حس و حال خوبی را در وی ایجاد کند و به روند بهبود سالمند بسیار کمک کند

چه زمانی سالمند نیاز دارند که یک پرستار 24 ساعته در کنار خویش داشته باشند

وقتی که سالمند عزیز شما به تنهایی زندگی میکند یک پرستار 24 ساعته در منزل میتواند گزینه خوبی برای شما باشد . وقتی که خانوادها یک پرستار 24 ساعته را در منزل استخدام میکنند آرامش خاطری را برای خودشان و خانواده عزیزشان فراهم میسازند .

بعضی از سالمندان هستند که در شرایط نقاهت بیماری هستند و نیازمند یک پرستار برای نگهداری از سالمند تمام وقت هستند. .

تمام سالمندان نیاز به مراقبت و نگهداری دارند و باید به طور مرتب از آنها پرستاری و نگهداری شود

سالمندانی که از خدمات 24 ساعته پرستاری از منزل برخوردار میشوند کیفیت مطلوبتری در زندگی خواهند داشت زیرا برای سالمندان بسیار مهم است که در خانه های خودشان از آنها نگهداری شود و زندگی در خانه برای سالمندان ایجاد امنیت و رفاه میکند .

وقتی که سالمند در خانه مورد مراقبت و نگهداری قرار میگرد میتواند هم با اعضای خانواده تعامل و معاشرت داشته باشد و هم با دوستان و همسایه های خود رابطه داشته باشد .

در پرستاری 24 ساعته از سالمند، پرستار به طور دقیق و منظم حواسش به سالمند میباشد و در زمانی که سالمند خواب است پرستار از او نگهداری و مراقبت میکند .

پرستاری 24 ساعته سالمند در منزل از چه سالمندانی پرستاری و نگهداری میکند؟

در زیر خدماتی که یک پرستار 24 ساعته سالمند در منزل به سالمندان عزیز ارائه می دهد اشاره شده است.

 • مراقبت از سالمندانی که بیماری آلزایمر دارند توسط پرستار بیمار
 • پرستاری و نگهداری از سالمندی که دارای مشکل جسمی – حرکتی میباشد و پرستار سالمند باید او را نگهداری و مراقبت کند
 • پرستاری و مراقبت از سالمندی که دارای اختلالات فکری و ذهنی میباشد مانند بیماری های حواس پرتی ، کم شدن حافضه و پرخاشگری
 • پرستاری و نگهداری از سالمندی که مشکل داخلی دارد مثل مشکلات کلیوی ، ریه ، قلب و…
 • پرستاری از سالمندانی که نیاز به همدم دارند
 • پرستاری و نگهداری از سالمندانی که بیماری حاد دارند مانند بیماری دیابت ، سرطان و …

پرستاری و مراقبت از سالمندان امری مهم و بسیار کاربردی محسوب میشود زیرا خدمات و امکاناتی که در امر درمان به سالمندان ارائه میشود باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا بتواند در روند بهتر شدن زندگی سالمند نقش مهمی داشته باشد و احساس خوب و خوشایندی را به سالمند ارائه دهد .

پرستاری 24 ساعته از سالمند در منزل بستری را فراهم ساخته تا شما خانوا ده های عزیز به طور شبانه روزی از حال سالمند عزیزتان با خبر باشید و شاهد نحوه ی چگونگی پرستاری و برخورد پرستار منزل  با سالمند عزیزتان باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شش + چهارده =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست