کمک پرستار کیست ؟

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستار کودک
بدون دیدگاه
کمک پرستار کیست

کمک پرستار به افرادی گفته می شود که زیر نظر پرستاران مشغول به فعالیت هستند . کمک پرستار در کنار پرستاران وظایفی دارند که می توان به نظافت بیمار ، غذا دادن به بیمار ، تمیز کردن تخت بیمار و مواردی از این قبیل اشاره کرد . در صنعت پزشکی نقش کمک پرستار نقش مهمی تلقی می شود زیرا آنها همواره در هر حال باید به اموری که به آنها مربوط است رسیده و آنها را به خوبی انجام دهند تا در حوضه سلامت و بخش خدمات رسانی بتواند خدمات خوبی را ارائه دهند .

کمک پرستار :

داشتن آراستگی ظاهری ، مرتب بودن و انجام مسئولیت نیز از ویژگی های آنها حساب می شود. تا هم به بیماران احساس خوبی را انتقال دهند و هم در کار درمان نقش موثری داشته باشند . کمک پرستاران علیرغم وظایفی که به آنها محول می شود باید بتوانند مونس و امین خوبی نیز برای بیماران باشند زیرا بعضی وقتها یک بیمار وقتی چند روزی در بیمارستان به سر می برد از لحاظ احساسی و روحی دچار ضعف می شود و به کسی نیاز دارد که این مشکل را بتواند حل کند و یک کمک پرستار امین و کاردان این کار را به خوبی انجام خواهد داد .

شرایط استخدام کمک پرستار :

شرایط استخدام این افراد مختص به سازمان یا نهادی است که پرستاران در آن شروع به فعالیت می کنند. اما داشتن حداقل مدرک دیپلم و گذراندن دوره های آموزشی که در سایت وزارت بهداشت قابل مشاهده می باشد، لازمه این شغل شریف می باشد . همیشه در کنار یک پرستار موفق یک کمک پرستار کار بلد نیز وجود دارد. همچنین چند سالی هست که شرکت های پرستاری در منزل نیز اقدام به استخدام کمک پرستار برای مراقبت از بیماران و سالمندان در منزل می کنند که در صورت تمایل کمک پرستاران می توانند به این موسسات مراجعه نمایند.

همیشه برای ما کمک کردن به دیگران لذت بخش بوده و از یاری رساندن به هم نوع خود لذت می بریم و چقدر زیباست شغل کمک پرستاری که می تواند یک همراه خوب برای پرستاران باشد . داشتن یک کمک پرستار خوب می تواند باعث آرامش و امنیت درآن سازمان یا بیمارستان بوده که این افراد با احساس مسئولیت درآن مشغول کار هستنتد.

کمک پرستار می تواند درمنازل یا بیمارستان ها و یا کلینیک های درمانی مشغول مشغول به فعالیت شوند . وقتی که یک بیمار در منزل احتیاج به نگهداری و مراقبت دارد یک نیروی خوب و کمک پرستار کاردان می تواند در این راستا به بیمار خدمات ارزنده ای ارائه دهد و تمام نیازهای روزمره او و کارهای شخصی او را انجام دهد .

وظایف کمک پرستار :

دادن روحیه و درست انجام دادن وظایف می تواند به یک بیمار در منزل کمک والایی کند و باعث شود که او دیگر احساس ناتوانی نکند پس می توان گفت که کمک پرستاران در واقع فقط کارهای خدماتی انجام نمی دهند و در به کار گیری نیروهای روحی و روانی برای بیمار می تواند سرشار از انرژی مثبت باشد . در برخی رسانه ها که وابسته به وزارت بهداشت هستند نظرات مختلفی راجعب شغل کمک پرستاری یا حفظ این شغل داده شده است و افرادی که در این حوضه مشغول به فعالیت هستند گاهی با بی میلی کارهای کمک پرستاری را انجام می دهند زیرا اعتقاد دارند که آینده این شغل تضمین شده نیست .

امیدوارم روزی فرا برسد تا جامعه ی درمان به این نتیجه برسد که نقش این افراد در بخش درمان چقدر می تواند مهم باشد و چقدر ضرورت دارد که کنار پرستاران باشند تا آنها نیز خستگی طاقت فرسایی را متحمل نشوند .

, , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

15 − هشت =

فهرست