تماس
021-66582923

یکی از عواملی که باعث شده افراد در سنین بالا همان استقلال جوانی خود را در جامعه حفظ کنند ایجاد موسسه نگهداری از سالمند در منزل می باشد. این موسسات توسط پرسنل و پرستاران با تجربه و کارآمد اداره شده و قدم بزرگی در ایجاد آرامش خانواده ها، نهاده اند.

نگهداری و مراقبت همیشه برای افراد امری مهم تلقی میشود که میتواند به درست زدگی کردن و استفاده درست از امکانات زندگی بیانجامد. در زندگی امروزی با و جود پیشرفت علم و صنعتی شدن، انسانها نیاز بیشتری به پرستاری و مراقبت دارند.

خدمات اعزام نیرو در موسسه نگهداری سالمندان برای چه دسته ای می باشد؟

موسسه نگهداری از سالمند امروزه در حوزه سلامتی به افراد جامعه مخصوصا سالمندان عزیز خدمات مراقبتی ارائه می دهد. این موسسات خدمات خود را به گونه ای ارائه می دهند که سالمندان بتوانند چالش های سخت زندگی خود را به راحتی پشت سر بگذرانند.

خدمات این موسسات برای سالمندانی می باشد که به هر دلیل دچار ناتوانی شده اند و همچنین سالمندانی که تنها هستند و از تنهایی رنج می برند. همچنین این موسسات یک حامی خوب برای خانواده ها می باشند که باعث می شود اعضای خانواده علاوه بر رسیدگی به امورات زندگی خود بتوانند زندگی خوبی برای عزیزان سالمند خود رقم بزنند. اما در کل خدمات موسسات نگهداری سالمند در تهران برای افراد زیر می باشد.

 • سالمندانی که نیاز دارند که تنها زندگی کنند و خیلی از مشاوران و پزشکان آن ها به این نتیجه رسیده اند که آنها می‌توانند در خانه خود و با کمک و همراهی یک پرستار که موسسه در اختیار آنها قرار میدهد زندگی کنند
 • سالمندانی که باید تحت درمان باشند و یک روند پزشکی را طی کنند و در طول شبانه روز نیاز به کمک های یک فرد مشخص به عنوان پرستار دارند
 • سالمندان عزیزی که دارای شرایط سنی ۸۰ تا ۸۵ به بالا هستند
 • سالمندان زنی که بسیاری از آنها حتی ممکن است همسران خود را نیز از دست داده باشند ویا به دلیل ناتوانی های جسمی (مانند مشکلات شنوایی یا بینایی ) و روحی و یا حرکتی لازم است تحت مراقبت های خاص قرار بگیرند، از جمله افراد نیازمند به مراقبت و نگهداری توسط یک پرستار در منزل هستند
 • سالمندانی که به علت مشکلات جسمی و روحی مانند زوال عقل و داشتن رفتارهای آسیب زننده و مشکل ساز و یا بیماری هایی مانند افسردگی و پارکینسون لازم است که توسط یکی از افراد خانواده و یا پرستاران مجرب در منزل تحت نگهداری باشند

موسسه پرستاری نگهداری سالمند

موسسه پرستاری نگهداری سالمند علاوه بر خدمات نگهداری، به امورات درمانی سالمندان نیز رسیدگی می کند. مثلا سالمندانی که از بیماری رنج می برند می توانند از خدمات این موسسات استفاده نمایند. وجود بیماری های متعدد در اطراف سالمندان و همچنین ناتوانی هایی که در این دوران برای سالمندان رخ می دهد باعث پایین آمدن توان جسمی در سالمندان شده و این امر خود دلیل بر اهمیت بالای خدمات موسسات نگهداری از سالمندان می باشد.

سالمندان نیازهای زیادی دارند که به طو مستقیم و غیره مستقیم میتوانند زندگی آنها را تحت تاثیر خود قرار دهد. در این میان پرستاری از سالمند از درجه بالایی در جامعه قرار دارد که باید به آن نگاه ویژه ای داشت .

با وجود این که در کشور ما حدود 6/400 هزار سالمند بالای 60 سال وجود دارد و 8/3 درصد از جمعیت جامعه را تشکیل میدهند باید به نگهداری و مراقبت از آنها نگاه ویژه ای شود تا این قشر عزیز و دوست داشتنی جامعه در سلامت روحی و جسمی خوبی قرار داشته باشند که بخشی از این مسئولیت بر دوش سازمانها و نهادهای مربوطه بوده و بخشی از آن را والدین و خانوادهایی که دارای سالمند هستند عهده دار هستند.

دلایل استفاده از خدمات موسسه نگهداری سالمند

به دلیل مسائل روزمرگی زیادی که خانوادها با آن درگیر هستد اعم از شاغل بودن خانوادها، مشکلات اقتصادی و فقدان زمان، نگهداری و مراقبت از عزیزان سالمندشان امکان پذیر نمی باشد و این امر باعث شده که خانواده های سالمندان، نگرانی و استرس زیادی در قبال نگهداری از سالمند عزیزشان داشته باشند .

بعضی خانوادها نیز زمان و وقت کافی را دارند اما علم و روش صحیح نگهداری از سالمند ( Elderly care ) را بلد نیستند که استخدام پرستار سالمند بهترین راهکاری است که والدین میتوانند از آن استفاده کنند.

در این راستا موسسه مراقبت از سالمند در منزل آمادگی خود را اعلام میکند که در امر نگهداری و مراقبت از سالمندان ، شما خانوادهای عزیز را یاری رساند و با پرستاران موفق و کاردانی که در موسسه ما مشغول به فعالیت هستند شما عزیزان را همراهی کنیم.

ویژگی های پرستاران در موسسات نگهداری از سالمندان

نگهدار سالمند به کسی گفته میشود که با خدمات و کارهایی که در امر نگهداری از سالمند انجام میدهد به سالمند کمک میکند که بتواند راحت تر و با کیفیت بهتری زندگی کند که باعث میشود سالمند بتواند با شرایط بهتری روند زندگی روزمره خود را سپری کند . در زیر به ویژگیهای یک پرستار در مرکز نگهداری سالمندان در منزل اشاره کرده ایم. این ویژگی ها شامل:

 • داشتن ارتباط خوب و نزدیک با سالمند
 • تخصص لازم را در امور نگهداری و مراقبت ازسالمند را داشت باشد
 • داشتن خصوصیات عاطفی و مهر و محبت کردن به سالمند
 • ایجاد رابطه خوب با والدین سالمند
 • داشتن آراستگی ظاهری وپوشش مناسب در منزل سالمند
 • نظم در رفت و آمد به منزل سالمند
وظایف پرستارانی که در موسسه نگهداری سالمند فعالیت می کنند

وظایف پرستارانی که در موسسه نگهداری سالمند فعالیت می کنند

موسسه پرستاری از سالمند در منزل موظف است که کلیه کارهایی را که در حیطه شغلی مراقبت از سالمند میباشد را قبل از اعزام پرستار به منزل خانواده ها به پرستاران خود آموزش دهد تا آنها نیز به طور کامل این خدمات را ارائه دهند.

 • در تهیه و دادن غدا به سالمند باید توجه داشت که غذایی که برای سرو به سالمند داده میشود مناسب برای سالمند باشد
 • انجام کارهای شخصی سالمند مانند استحمام و امور نظافتی ، اگر سالمند قادر نبود در انجام کارها باید نگهدار سالمند به او کمک دهد
 • در اوقات فراقت باید سالمند را با هماهنگی خانواده به بیرون برده (برای قدم زد در پارک یا پیاده روی)
 • انجام بازیهای آموزشی و سرگم کننده با سالمند که میتواند به بهبود عملکرد حافظه در سالمند کمک و به پدید آمدن احساس خوب در سالمند بیانجامد.
 • دادن دارو یاقرص به سالمند اگر طبق نسخه پزشک باشد
 • هماهنگی لازم با خانواده سالمند برای انجام درست سالمند
 • برقراری ارتباط احساسی و عاطفی و صمیمی با سالمند که احساس خوبی را به سالمند میدهد
 • انجام کارهایی که مختص سالمندان بیمار است مثل جابجایی آنها و اموری که خودشان قادر به انجامش نیستند

زمان نگهداری و مراقبت سالمندان توسط پرستار در منزل چه مدت است؟

خوبی بهره گیری از موسسه پرستاری مراقبت سالمند برای نگهداری از عزیزانتان این است که این سرویس یک سیستم منعطف است که نه تنها امکان برخورداری از خدمات مراقبت طولانی مدت یا کوتاه مدت را با کیفیت بالا از طریق مدیریتی عالی ممکن میسازد بلکه با یاری رساندن به افراد در شرایط ضروری و مورد نیازشان، بستری فراهم میسازد تا از افراد سالخورده ( در برابر بیماری‌های مختلف و در معرض خطر ) تحت محافظت قرار گرفته و تا حد چشمگیری نرخ بستری را در بین سالمندان کاهش دهد.

در حقیقت زمان خدمات رسانی توسط پرستاران موسسه نگهداری سالمندان در منزل، با توجه به شرایط و موقعیت افراد متفاوت است. حدود یک چهارم از افراد، تنها به مدت کوتاهی مانند چند ماه به خدمات و کمک های این پرستاران نیازمندند، این گروه از سالمندان را میتوان از جمله افرادی برشمرد که تنها برای خدمات توانبخشی متقاضی پرستار هستند.

نیمی دیگر از این گروه، سالمندانی هستند که بعلت شکستگی یا جراحی خاص برای یک سال نیاز به کمک پرستار در منزل دارند و یک پنجم انها همچون سالمندان مبتلا به بیکاری های خاص مانند الزایمر یا وابسته به تخت، متاسفانه تا پایان عمر خود، به پرستار در منزل نیازمند خواهند بود.

موسسه نگهداری از سالمند در کرج

موسسه نگهداری از سالمند در کرج جزو موسساتی می باشد که در راستای سلامت سالمندان و همچنین خانواده های آنها بسته های خدماتی به این عزیزان ارائه می دهد. موسسه آتیه پرستاران سلامت نیز یکی از این موسسات می باشد که با ارائه خدمات به سالمندان در تهران به سالمندان عزیز در شهر کرج نیز خدمات پرستاری در منزل ارائه می دهد.

خدمات موسسه نگهداری و پرستاری سالمند آتیه پرستاران سلامت

موسسه نگهداری از سالمندان در منزل آتیه پرستاران سلامت با چند دهه فعالیت در این زمینه آماده ارائه انواع خدمات پرستاری در منزل می باشد . این خدمات تمام وقت شامل :

 • نگهداری از سالمندان آلزایمری ومشکلات ذهنی در منزل
 • نگهداری از سالمندان زخم بستری در منزل
 • نگهداری از سالمندان سالم در منزل ( این سالمندان کارهای خود را انجام میدهند و نیاز دارند که کسی در کنارشان باشد تا با هم صحبت کنند و به طور شبانه روزی یا مقطعی در کنار آنها باشد )
 • نگهداری از سالمندانی که دارای بیماری پارکینسون هستند
 • نگهداری از سالمندانی که بیماری ریوی و تنفسی دارند

مزایای استفاده از موسسات نگهداری از سالمند در منزل نسبت به موسسات دیگر

نگهداری و مراقبت از سالمندان برای والدین همیشه ضرورت زیادی داشته و دوست دارند که از سالمند عزیزشان آنطور که شایسته اوست، نگهداری و مراقبت شود و این امر باعث میشود که آنها تمایل داشته باشند که سالمندشان در منزل و تحت نظارت خودشان نگهداری شود. در زیر به چند مورد از مزیت های استفاده از مراکز نگهداری از سالمند در منزل اشاره میکنیم:

 • وقتی شما از سالمند عزیزتان  توسط یک پرستار  ، مراقبت  می شود این امر باعث میشود که سالمند شما از گزند بیماری های شایعی که در مراکز نگهداری از سالمند مانند خانه سالمندان وجود دارد در امان باشد .
 • شما برای رفت و آمد و سر زدن به سالمند عزیزتان در مراکز نگهداری از سالمند متقبل هزینه میشوید که از لحاظ اقتصادی برای شما به صرفه نیست
 • هزینه مراقبت از سالمندان در خانه سالمندان بالا میباشد
 • شما وقتی که در منزل از سالمند دلبندتان نگهداری و مراقبت میکنید به طور مستقیم شاهد نحوه ی عملکرد نگهدار سالمندی که از سالمند شما مراقبت میکند هستید.

برای استخدام پرستار آماده اید

حال که تصمیم گرفته اید فردی را انتخاب کنید که به عضو سالمند خانواده کمک و همراهی کند، لازم است در این خصوص کاملا محتاطانه و نکته سنجانه گام برداشته و از یک موسسه پرستاری سالمند در تهران و حومه که معتبر و به نام است برای این امر کمک بگیرید. ، آتیه پرستاران سلامت موسسه ای خوشنام و محبوب در این زمینه بوده که با شعار در خانه بمانید و سلامتی بگیرید، مدعی به میسر ساختن و دسترسی آسان به مراقبت‌های بهداشتی خانگی برای تمام مناطق تهران و کرج می باشد.

کارشناسان این مرکز در قدم اول با ارزیابی مناسب شرایط و محیط زندگی سالمند و انطباق خدمات با انتظارات خانواده ها، برنامه ی مراقبت خانگی از سالمند را به نحو احسن و تحت سرپرستی پرستاری که حامی بستگان سالمند نیز میباشد، هماهنگ و مدیریت می کنند تا سالمند و خانواده اش در سایه بهره گیری از خدمات با کیفیت آنها، کمترین فشار و آسیب را متحمل شده و فعال، خوشحال و امن باقی بمانند و دوران پیری غنی وپر رفاه تری را تجربه نمایند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 + 10 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست