تماس
021-66582923

موسسه پرستاری از بیمار در منزل

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
 مرکز درخواست نگهداری بیمار در منزل

امروزه به دلیل شلوغی بیمارستان و وجود آلودگی های زیادی که در آنجا وجود دارد اکثر مردم ترجیح میدهند از بیمارخود در منزل مراقبت و نگهداری کنند از این رو پرستاری از بیمار در منزل بسیار حائز اهمیت میشود. وجود این فرشتگان زمینی در منزل و خدماتی که ارائه میدهند میتواند برای بیمار شما بسیار موثر واقع شود بنابراین استخدام یک پرستار در منزل که بتواند پروسه های درمانی و پزشکی لازم را برای بیمار شما انجام دهد ضرورت پیدا میکند.

وظایفی که بر عهده فردی که وظیفه پرستاری از بیمار در منزل را برعهده دارد:

واژه پرستار به معنای نگهداری و مراقبت از بیمار میباشد حال نگهداری و مراقبت هم میتواند در بیمارستان ها باشد هم در مراکز سالمندان وهم در منازل. پرستاری که در منزل قصد دارید استخدام نمایید باید فردی باشد که در زمینه بیماری که به آن مبتلا شده اید بسیار آگاه و مجرب باشد.

وظایف کلی پرستاری از بیمار در منزل:

 • دادن دارو به بیمار طبق زمان مشخص
 • تست فشار خون بیمار
 • انجام تزریقات و سرم زدن
 • عوض کردن پانسمان زخم های بیمار
 • فیزیوتراپی و کار درمانی

نگهداری از بیمار در منزل باید زیر نظر پزشک متخصص صورت بگیرد و پرستار طبق توصیه های ارائه شده پزشک باید خدمات خود را برای بیمار عرضه نماید.

پرستاری از بیمار در منزل میتواند بسیار تخصصی در زمینه بیماری های خاص باشد از جمله این وظایف تخصصی شامل موارد زیر میباشد:

 • پرستاری از بیمارانی که سرطان دارند.
 • پرستاری از بیماری که عمل جراحی انجام داده است.
 • پرستاری از بیماران تحت کنترل روان پزشک
 • پرستاری از بیمارانی که در آی سی یو و سی سی یوهستند.
 • پرستاری از بیماران ام اسی

مراکز خدمات پرستاری متناسب با نیازی که شما داشته باشید برای شما پرستار میفرستد به طور مثال اگر بیمار شما یک کودک باشد یک پرستارکودک مجرب و با تخصص در زمینه بیماری های کودکان برای شما استخدام میکند و یا اگر بیمار شما یک سالمند باشد یک پرستار سالمند را برای انجام خدمات مربوطه برای شما میفرستد.

علاوه برمواردی که در قسمت های بالا متذکر شدیم یک سری از کارهای شخصی بیمار هم وجود دارد که شخص بیمار به دلایل متفاوتی مانند عدم تحرک و یا عدم توانایی از انجام آن عاجز هستند این کارها میتواند حمام کردن، دستشویی رفتن و یا اصلاح موهای آنان باشد که انجام این وظایف نیز در حیطه کاری پرستاری بیمار در منزل میباشد.

روابط دوستانه وصمیمانه نگهداری از بیمار در منزل :

یکی از مهم ترین وظایفی که یک پرستار در منزل انجام میدهد این است که با بیمار خود یک رابطه کاملا دوستانه و صمیمانه برقرار کند و با اخلاق خوب وعطوفتی که برای شخص بیمار دارد وظایف دیگرش را انجام دهد این رفتار باعث میشود تا فرد بیمار چه کودک چه بیمار سالمند یک احساس خوشایند درون آنها به وجود بیاید و بتواند دوره بیماری خود را سریع تر درمان کنند اما خشونت و بد رفتاری پرستار در منزل میتواند روحیه بیمار را تضعیف کند و روند درمانی او را به تعویق بیاندازد.

گزارشات وضعیت بیماری توسط پرستار در منزل :

پرستاری از بیمار در منزل ایجاب میکند که شخص پرستار گزارشات وضعیت بهبودی و یا بدتر شدن بیمار خود را به پزشک مربوطه اطلاع رسانی نماید و پزشک در صورت مشاهده گزارش وضعیت بیمار میتواند توصیه های دیگری را به پرستار اعلام نماید.

هوشیار بودن یک پرستار در منزل:

از دیگر ویژگی های پرستاری از بیمار در منزل هوشیار بودن شخص پرستار میباشد وقتی یک پرستار در منزل برای بیمار خود استخدام میکنید پرستار باید بداند که تمامی وظایف و مراقبت از آن بیمار بر عهده اوست و او نباید حتی برای یک لحظه از آن غفلت کند بنابراین باید آنقدر هوشیار باشد که با کوچکترین صدایی که از جانب فرد بیمار به گوشش میرسد سریعا اقدام نماید زیرا ممکن است یک لحظه غفلت او خطرات جانی وجسمی برای بیمار به وجود بیاید به طور مثال شاید بیمار از تخت خود افتاده باشد و یا بر اثر کنار رفتن پتوی او دچار آنفولانزا شود بنابراین پرستار در منزل باید عهده دار همه جانبه بیمار خود باشد.

چگونه یک پرستار بیمار در منزل میتواند برای بیمار آرامش را به وجود بیاورد؟

حفظ آرامش و امنیت برای بیمار یکی دیگر از وظایف فرد پرستار میباشد پرستار در منزل میباید با رعایت نکاتی بتواند آرامش را برای فرد بیمار به وجود بیاورد حفظ آرامش برای شخص بیمار میتواند با رعایت موارد زیر به وجود بیاید:

 • رعایت سرو صدا در کنار بیمار
 • آرام صحبت کردن
 • آرام و بی صدا در اتاق راه رفتن
 • کم کردن صدای تلویزیون در موقعی که بیمار خواب است
 • خاموش کردن موبایل در زمانی که بیمار در حال استراحت است.
 • آرام باز و بسته کردن در اتاق بیمار

بالا بودن روحیه پرستار:

پرستاری یک شغل بسیار مهم است که داشتن روحیه در آن حرف اول را میزند زیرا پرستاران ممکن است با بیماران مختلف با شرایط جسمانی متفاوتی را ببینند شاید یک بیمار دچار قطع عضو باشد یا یک بیمار زخم های عفونی بسیار شدیدی داشته باشد بنابراین یک پرستار باید روحیه بالایی در مقابله با دیدن همچین مواردی را داشته باشد وبتواند با روحیه خود به درمان شخص بیمار بپردازد داشتم روحیه خوب و سازگار پرستار در منزل میتواند در روند بهبودی بیمار نقش موثر و مثبتی داشته باشد.

ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری از بیمار در منزل توسط مرکز نگهداری آتیه پرستاران سلامت

, ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

3 × یک =

فهرست