تماس
021-66582923
استخدام پرستارپرستار بیمارپرستاری در منزل

خدمات مراقبت از بیماران در منزل تهران

خدماتی که برای مراقبت از بیمار در منزل تهران ارائه می شود گسترده است و با توجه به شرایط بیمار و وضعیت بدنی او این خدمات می‌تواند از یک مراقبت ساده تا مراقبت های تخصصی درمانی و پزشکی را شامل شود.

خدمات مراقبت از بیمار در منزل توسط پزشک و خانواده و خود بیمار تعیین می شود. خدمات پرستاری امروزه نقش مهمی را در زندگی افراد ایفا میکند در جامعه امروزی که این امکان وجود ندارد که همه افراد خانواده در کنار هم باشند و در زمان تنهایی مراقب یکدیگر، خدمات پرستاری که توسط پرستاران مجرب در منزل برای افراد ارائه می شود نقش یک سیستم حمایتی مهم را برای افراد ایفا می کند.

همچنین پرستاران با حمایت و همراهی مراقبتی از بیماران به آنها کمک می کنند. خدمات پرستاری که پرستار در منزل برای افراد انجام میدهد باعث شده که آنها در بیشتر مواقع نیاز به بستری شدن در بیمارستان ها و درمانگاه ها نداشته باشند و با کمک پرستار در خانه درمان شوند.

چه زمانی به یک پرستار در منزل نیاز داریم؟

موارد زیادی وجود دارد که خانواده ها احساس می کنند که وجود یک پرستار در خانه برای مراقبت از بیمار در منزل تهران می تواند در کم کردن مشکلات آنها تاثیر گذار بوده و اعتقاد دارند این پرستاران روند زندگی آنها را بهبود می ببخشد. این پرستاران همواره به خانواده های زیر می تواند کمک فراوانی نمایند.

 • خانواده هایی که فرد سالمند دارند و رسیدگی به آنها برایشان مشکل می باشد
 • خانواده هایی که بیمار دارند و نیاز دارند یک پرستار بیمار به امورات بیمارشان رسیدگی نماید.
 • خانواده هایی که به دور از سالمندشان زندگی می کنند و برای تنها نماندن سالمندشان از یک پرستار منزل استفاده می کنند.
شرح وظایف پرستار بیمار در منزل در تهران را بدانید

شرح وظایف پرستار بیمار در منزل

 • خدمات مراقبتی که بیمار توسط پرستار متخصص دریافت می‌کند: این خدمات توسط پرستاران متبحر و کاربلد که به اصول پزشکی و درمانی واقف هستند در منزل برای بیمار انجام میشود . که بر اساس آن پرستار می‌تواند کار تشخیص و درمان را برای بیمار انجام دهد .
 • خدمات مراقبتی و بهداشتی.: این خدمات، خدمات معمولی است که اکثر پرستاران منزل برای بیمار خود انجام میدهند . از جمله این خدمات می توان تجویز دارو، دادن دارو به بیمار سر موقع، کنترل درد بیمار در شرایط خاص و به طور کلی نظارت بر درمان و سلامتی بیمار می باشد.
 • خدمات فیزیوتراپی: پرستاران در بسیاری مواقع جهت انجام کارهای فیزیوتراپی و کاردرمانی و گفتاردرمانی برای بیماران استخدام می شوند. بیمار ممکن است به علت مشکلات کلامی و حرکتی نیاز به یک پرستار متخصص داشته باشد.
 • انجام خدمات پشتیبانی: گاهی افراد نیازمند به یک نفر برای کمک به فرد در امور خرید و کارهای بیرون خانه و غیره هستند در این شرایط فرد بیمار علاوه بر یک پرستار مراقب، به پرستار پشتیبان نیز نیاز دارد.
 • پرستاران متخصص تغذیه: پرستار بیمار با در نظر گرفتن شرایط جسمانی و سلامت و بیماری فرد، برنامه ریزی غذایی سالم و مغذی را در اختیار فرد قرار می دهند.
 • خدمات آزمایشگاهی که توسط پرستاران مجرب انجام می‌شود: این پرستاران در منزل بیمار ، بدون اینکه مجبور باشد بیمار را به آزمایشگاه یا درمانگاه برای انجام تست و آزمایش ببرد ،می‌تواند در منزل امور مربوط به نمونه برداری و آزمایش را برای او انجام دهد.
 • پرستاران مخصوص تحویل دارو: این پرستاران در صورت نیاز بیمار به دارو و تجهیزات پزشکی می‌توانند آنها را در منزل فرد بیمار به او تحویل دهند و حتی اگر بیمار نیاز به وصل کردن دستگاه خاصی مانند دستگاه اکسیژن داشته باشد آن را برای بیمار وصل و یا تعویض و تنظیم کند.

نحوه استخدام پرستار در منزل

نحوه استخدام پرستار در منزل برای مراقبت از بیمار در منزل تهران بسیار ساده و راحت می باشد. شما می توانید با پرسوجو از افراد قابل اطمینان و معتبر، یک پرستار خوب پیدا کنید. اما روش دیگری نیز وجود دارد که یکی از راحت ترین راه ها برای رسیدن به یک پرستار برای خدمات منزل می باشد و آن جستجو در گوگل می باشد. شما با جستجو در سایت گوگل می توانید شرکت هایی که خدمات اعزام پرستار ارائه می دهند را پیدا کرده و با مدیر آن ها یا کارشناسان آن شرکت در مورد هدف خود که استخدام یک پرستار منزل می باشد به طور کامل صحبت نمایید.

نکات مهم استخدام پرستار در منزل

در بالا به بهترین راه برای پیدا کردن یک مراقب بیمار در منزل تهران اشاره کردیم حال شما باید قبل از اینکه با پرستار ملاقات داشته باشید باید سوالانی را برای خود طراحی کنید که از پرستار پرسیده شود. این سوالات شامل:

 • آیا پرستار تجربه مراقبت از بیمار یا انجام خدمات پرستاری در منزل را دارد؟
 • اگر بیمار شما نیاز به مراقبت های تخصصی دارد آیا پرستاری که شرکت پرستاری برای شما فرستاده یک پرستار ساده است یا یک پرستار تخصصی کار می باشد.
 • خدمات خود را از شرکت های معتبر دریافت نمایید.
 • کلیه موارد بیمار خود را به کارشناسان شرکت بگویید حتی مواردی مانند نوع غذایی که پزشک برای بیمار شما تجویز کرده
 • سعی کنید از خدمات پرستاری شبانه روزی استفاده نمایید چون یک فرد بیمار باید به صورت تمام وقت تحت مراقبت و درمان باشد.

خانواده ها ممکن است چه توقع نابجایی از پرستار داشته باشند

پرستاران مراقب در منزل برای بیماران به عنوان افراد ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی و درمانی معمولاً در بیشتر مواقع بین خود و خانواده ها شکاف عمیقی را احساس می‌کنند این شکاف ممکن است از نظر انتظارات و توقع پرستار و خانواده باشد.

هنگام استخدام پرستار، خانواده معمولاً از پرستار انتظار دارند که نیازهای اولیه بیمار مانند تغذیه و امور شخصی بیمار را انجام دهند. این در حالی است که ممکن است یک پرستار با تحصیلات عالیه و تجربه و تخصص لازم صرفاً جهت امور درمانی و پزشکی بیمار استخدام شده باشد.

مانند مراقبت از بیمارانی که سکته های مغزی کرده اند و یا سرطان دارند و غیره و انجام امور مراقبتی اولیه به عهده او نیست .ضمن اینکه گاهی شان و منزلت یک پرستار خیلی دست کم گرفته می شود و تخصص و مهارت آنها زیر سوال می‌رود.

این قضیه به صورت برعکس هم وجود دارد، اینکه خانواده پرستار را برای مراقبت های ساده از بیمار استخدام کرده است، اما خانواده از او انتظارات بزرگتر و خدمات درمانی می خواهد. که هر دوی این موارد کار نادرستی است.

انواع پرستاران برای خدمت به بیماران در منزل

1- پرستاران پایه این پرستاران در انجام فعالیت‌های روزمره و بهداشتی و جابجا کردن و غیر ه …می توانند به بیمار کمک کنند آنها شرایط بیمار را مورد توجه قرار می دهند و با خانواده و پزشک خود در میان می گذارند.

2- پرستاران متخصص این پرستاران با توجه به دانش و تجربه ای که کسب کرد ه اند می‌توانند در امور پزشکی و درمانی به بیمار کمک کنند. مانند مراقبت از بیمارانی که دچار حمله های مانند صرع می شوند و پرستار می داند در چنین شرایطی چه کاری را باید برای او انجام دهد.

مزایای خدمات مراقبت از بیمار در منزل

خدمات مراقبت از بیمار در منزل تهران سبب کاهش رفت و آمد بیمار به بیمارستان می شود که هزینه زیادی در این زمینه از دوش خانواده کاسته میشود مراقبت پرستاری در منزل در بیشتر مواقع خطر تبدیل شدن یک مشکل بالینی به مشکلات جدی تر را کاهش می‌دهد.

مراقبت های پرستاری در منزل سبب کاهش استرس بیمار میشود ، همچنین مراقبت هایی که پرستاران در منزل با مشورت پزشک انجام میدهند تاثیر زیادی در نتایج درمان فرد و روند بهبودی او دارد، راهنمای مراقبتی پرستار به خانواده سبب افزایش دانش خانواده در مواجهه با بیمار خواهد بود، پرستار به خانواده بیمار کمک می‌کند تا بفهمند که بیماری مزمن چگونه و تا چه اندازه می‌تواند پیشرفت کند و خانواده و بیمار را برای آن آماده می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سیزده + 1 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست