تماس
021-66582923
Nursing care company

شرکت پرستاری نگهداری از سالمند در منزل

ارائه بهترین و کاملترین خدمات مراقبتی از عزیزان پیر شما در شرکت پرستاری نگهداری از سالمند . این شرکت با نام آتیه پرستاران سلامت با بیش از 15 سال سابقه در خدمت عزیزان سالمند. می باشد . خدمات این شرکت پرستاری به صورت شبانه روزی ، روزانه و شبانه می باشد . برای اطلاع بیشتر از خدمات این موسسه پیشنهاد می شود تا پایان این مبحث ما را همراهی نمایید.

سالمندی و پیری مرحله‌ای است که اگر همه ما خیلی خوش شانس باشیم و به آن مرحله برسیم باید آن را طی کنیم . درک شرایط زندگی‌ سالمندان و توجه به شرایط جسمی و روحی و روانی آنها بسیار اهمیت دارد سالمندان ما مانند همه ما دوران کودکی و شور و نشاط نوجوانی و جوانی و پختگی و تجربه میانسالی را طی کرده‌اند و از جان و دل برای خانواده و فرزندانشان مایه گذاشته اند از این وظیفه ماست که در گذر از این دوران در کنار آنها باشیم و نه تنها به عنوان یک فرزند بلکه یک هم صحبت و همراز و همدم او را درک کنیم و برایش زمان بگذاریم .

اما گاهی نیز هم خود سالمند و هم خانواده او دوست دارند که پرستاری به صورت ساعتی و یا شبانه روزی در کنار او باشد و به او خدمت کند و همراه و همدم سالمند عزیز باشد در این صورت نزدیکان سالمند می توانند اقدام به استخدام پرستار برای سالمند نمایند و یا از طریق معرفی دوست و آشنا و یا از طریق موسسات پرستاری که بسیار مناسب تر و مطمئن تر هستند اقدام به این کار نمایند.

خدماتی را که یک پرستار در شرکت پرستاری نگهداری از سالمند ارائه می دهد

شرکت پرستاری نگهداری از سالمند وظیفه مراقبت و نگهداری از سالمندان شما را در منزل برعهده دارد در این راستا شرکت آتیه پرستاران سلامت، خدمات خود را بر اساس موارد زیر تعیین می کند.

۱_ انجام کارهای مربوط به نظافت و بهداشت شخصی سالمند

مانند تعویض لباس سالمند و شستن و مرتب کردن آن حمام بردن سالمندان و پوشاندن لباس و کمک به سالمند برای استفاده از سرویس بهداشتی و اگر هم نمی تواند از سرویس بهداشتی استفاده کند برای او کارهای مربوط به گذاشتن و تعویض پوشک را انجام دهد. موهای او را شانه کند و نظافت ناخن های او را انجام دهد.

۲_ انجام امور مراقبتی و نگهداری سالمند در جهت حفظ سلامت جسمی

مانند اینکه وقتی سالمند قصد حمام کردن و یا دستشویی رفتن دارد مراقب باشد که سالمند زمین نخورد و به سالمند کمک کند که در طول روز زمانی را ورزش کند و یا همراه او به پیاده‌روی برود مراقب قندخون و فشارخون سالمند باشد و اگر سالمند عزیز داروی خاصی مصرف می کند زمان مصرف دارو را به او یادآوری کند.

3- انجام امور مراقبتی سالمند در جهت حفظ سلامت روحی او

مانند اینکه پرستار می تواند با سالمند وقت بگذراند برایش کتاب بخواند با هم فیلم تماشا کنند و یا اینکه او را به پیاده روی و پارک ببرد با سالمند هم صحبت شود و سالمند بخواهد از خاطراتش برای او تعریف کند ،خود پرستار نیز خاطرات و اتفاقات روزمره خود را در صورت تمایل سالمند برایش بازگو کند.

4- توجه به برنامه غذایی سالمند

مانند اینکه پرستار برای سالمند تحت مراقبتش غذای مناسب را آماده کند و به او بدهد به برنامه غذایی سالمند توجه کند و مراقب باشد که او چه غذاهایی را نمی تواند مصرف کند، مراقب میان وعده سالمند باشد و برای او تهیه کند و میوه را در برنامه غذایی سالم او قرار دهد.

5- توجه به روند درمان سالمند

پرستار باید مراقب زمان داروها و دادن داروها به سالمند باشد اگر سالمند می‌خواهد به دکتر برود او را همراهی کند و قندخون و فشارخون سالمند را در طول روز مدام چک کند .

۶_ انجام دادن کارهای خانه برای سالمند

برخی از سالمندان تنها زندگی می کنند و پرستار موظف است که کارهای خانه از جمله شستن ظرف و تمیز کردن خانه و اتو کشیدن آشپزی، و خریدهای روزانه را برای سالمند انجام دهند.

7- انجام امور اداری برای سالمند

انجام برخی از کارهای اداری مانند کارهای بانکی و پرداخت قبوض و غیر ه بر عهده پرستار می باشد.

خدمات در شرکت پرستاری نگهداری از سالمند شامل چه سالمندانی می باشد؟

  • پرستاری از سالمندان دارای مشکلات روحی روانی
  • پرستاری از سالمندان دارای مشکلات آلزایمر
  • پرستاری از سالمندان ای که دارای مشکلات جسمی و حرکتی هستند.
  • پرستاری از سالمندان ای که تنها زندگی می کنند .
  • پرستاری از سالمندان ای که مشکلات شب ادراری دارند. ( پرستار سالمند پوشکی)
  • پرستاری از سالمندان ای که بی قرارند.

یک پرستار سالمند باید چه ویژگی هایی داشته باشد

یکی از ویژگی های بارز ی که یک پرستار سالمند باید داشته باشد این است که عاشق کارش باشد و از روی اجبار و صرفاً تأمین هزینه‌های زندگی مجبور به انجام این کار نباشد، تا بتواند به سالمند عشق دهد و از جان و دل برای او مایه بگذارد .

دیگر اینکه خوش اخلاق و صبور باشد خیلی از سالمندان ممکن است دوست داشته باشند زیاد صحبت کنند و پرستار باید حوصله به خرج دهد و به حرف های او گوش دهد پرستار سالمند باید وجدان کاری داشته باشد و با اینکه تنها در کنار سالمند است و ممکن است سالمند حافظه خوبی برای بیان کردن شکوه و گلایه از او را نداشته باشد اما او خودش آنگونه با سالمند رفتار کند که گویی سالمند یکی از عزیزان او است.

زندگی شخصی و دغدغه ها و مشکلاتش را وارد خانه سالمند و محیط کارش نکند و نباید اجازه دهد که این مسائل روی خط مشی که او به سالمندان ارائه می دهد تاثیر منفی بگذارد .پرستارسالمند باید با عزت و احترام با سالمند رفتار نماید و کارهایش برای سالمند جنبه دستوری و امری نداشته باشد که به غرور او صدمه بزند و بهتر است که از او سوال کند و برایش توضیح دهد و او را تفهیم نماید.

سالمندان پرستار مرد نیاز دارند یا پرستار زن؟

خدماتی که در شرکت پرستاری نگهداری از سالمند ارائه می شود می تواند برای زن یا مرد متفاوت باشد. بسیاری از سالمندان دچار مشکلات حرکتی هستند و نیاز به جابجا کردن و قدرت بدنی پرستار دارند که برای این سالمندان پرستار مرد مناسب تر است .اما پرستاران زن به جهت اینکه علاوه بر کارهای پرستاری می‌توانند کارهای منزل و شست و شو و آشپزی را نیز انجام دهند ، لذا بیشتر سالمندان تقاضای پرستار زن را دارند .زن به جهت مادر بودن و زن بودنش روحیه لطیف و مهربان تری دارد و از این رو بهتر می‌تواند یک سالمند و شرایط او را درک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

18 + 8 =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - شرکت پرستاری نگهداری از سالمند در منزل
فهرست