تماس
021-66582923

بهترین مرکز اعزام پرستار سالمند و کودک در منزل تهران

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستار کودک, پرستار منزل
بدون دیدگاه

اعزام پرستار در منزل برای نگهداری و انجام امور منزل

مرکز اعزام پرستار در منزل

اعزام پرستار در منزل و بیمارستان اصلی ترین خدمات در موسسه اتیه پرستاران سلامت می باشد . همانگونه که می دانید پرستار به کسی گفته می شود که با استفاده از اصول علمی و مهارتهای حرفه‌ای به نگهداری افرادی که به مراقبت نیاز دارند می پردازد.مطابق نظرسنجی‌هایی که از افراد مختلف به عمل آمده است یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده ها مراقبت از افرادیست که به نگهداری نیاز دارند . افراد نیازمند به مراقبت نیاز های متعدد و گوناگونی دارند ، که برآورده کردن آنها نیاز به علم و تجربه دارد و از دسترس خانواده ها خارج است.

نوزادان از جمله افرادی هستند که به دلیل کامل نبودن انواع ترکیبات مختلف آنتی‌بادی و همچنین در بعضی موارد تکامل پیدا نکردن بعضی از قسمت های بدن مثل کبد برای ابتلا به بیماری های مختلف بسیار مستعد اند ، در نتیجه مراقبت کردن از نوزاد به وسیله مادری که تاکنون تجربه مادر شدن را نداشته به صورت تنهایی امری نادرست تلقی می شود و می بایست مادر از فردی کمک بگیرد که تجربه و دانش کافی در زمینه مراقبت از کودک را داشته باشد که عمده ترین و بهترین راه حل تماس با موسسه های پرستاری و درخواست و اعزام پرستار می باشد .

چه کسانی به مراقبت و نگهداری نیاز دارند ؟

به صورت کلی افرادی که توان رفع نیازهای روزمره خود را نداشته و نمی توانند تنها زندگی کنند از جمله افرادی هستند که به مراقبت و نگهداری نیاز دارند . برای مثال شما فردی را در نظر بگیرید که به بیماری سرطان مبتلاست ، فرد مبتلا به سرطان روز به روز ضعیف‌تر می‌شود و قسمت های مختلف بدن او دچار اختلال می شود ، نوزادی را در نظر بگیرید که به جز گریه کردن هیچ توان دفاعی دیگری از خود ندارد ،

سالمندی را در نظر بگیرید که دچار فراموشی شده است اگر این افراد به حال خود واگذار شوند در واقع شانسی برای ادامه حیات ندارند . پس لازم است که فردی از آنها به صورت پیوسته مراقبت کند تا زمینه ی خطرات مشکل ساز فراهم نشود . پس بهترین راه حل اعزام پرستار به منزل برای نگهداری از آن فرد می باشد.

بهترین گزینه برای مراقبت از بیماران ، سالمندان و کودکان چه کسی می باشد ؟

یک پرستار خوب و با حوصله و مهربان و خوش صحبت و با ابتکار و خلاق که هم به لحاظ بار علمی و هم به لحاظ بار تجربی قابل اعتماد است ، میتواند گزینه ی مناسبی برای مراقبت از عزیزانمان باشد . البته لازم به ذکر است از آنجا که گستره طیف وظایف پرستاران بسیار وسیع است ، برحسب نوع نیازمان پرستار مربوطه را انتخاب کنیم .

مثلا اگر برای مراقبت از سالمندانمان به پرستار منزل نیاز داریم ، پرستار سالمند استخدام کنید . زیرا یک پرستار سالمند نسبت به سایر پرستاران وظایف متفاوتی دارد . سن ، سابقه ، نوع برخورد ، اخلاق ، تحصیلات دانشگاهی و جنسیت از جمله مهمترین فاکتورها در انتخاب پرستار می باشند.

وظیفه یک پرستار در منزل چیست ؟

همانطور که گفته شد نوع وظیفه پرستار بر حسب نوع فردی که از آن مراقبت می شود متفاوت است و طیف وسیعی از خدمات را در بر میگیرد . این خدمات شامل رسیدگی به روند درمانی و انجام فعالیت هایی از قبیل تزریقات ، مراقبت از زخم ، تعویض پانسمان ، داشتن نظارت به رژیم غذایی ، انجامCPR ، تعویض سوند و … می باشد.

برای مراقبت از بیماران ، بهترین مکان کجاست ؟

بهترین مکان برای پرستاری شدن بیمار در منزل است . پرستاری شدن در منزل به بیمار کمک می کند که با سرعت بیشتری روند درمان خود را پشت سر بگذارد و بهبود پیدا کند . در محیط بیمارستان میکروب‌های به صورت بالقوه وجود دارند که به عفونت‌های بیمارستانی معروفند .

این عفونت های بیمارستانی بیماری هایی به وجود می‌آورند که فرد هنگام مراجعه به بیمارستان آن بیماری را نداشته و از طریق هوا یا ناقلینی چون پشه و یا از طریق قطره هایی که هنگام عطسه و سرفه از محیط دهان خارج می شود به آن بیماری مبتلا شده است . عفونت خون ، عفونت مجاری ادراری و سل از جمله مهم‌ترین عفونت‌های بیمارستانی هستند .

بستری شدن بیمار در منزل خطر ابتلا به عفونت‌های بیمارستانی را از بین می‌برد و آرامش خاطر بیشتری برای بیمار به ارمغان می آورد . همچنین یکی دیگر از مزایای بستری کردن بیمار در خانه کاهش خطرات ناشی از جابجایی بیمار است . از طرفی اگر فرد مورد نظر ما برای مراقبت سالمند باشد ، پرستاری شدن وی در خانه می‌تواند به امری دلنشین برای او تبدیل شود .

اعزام پرستار خوب (A good nurse) و معهد به منزل یکی از مسئولیت های سنگین مراکز پرستاری می باشد و باید روی این نکته دقت لازم را داشته باشند تا خانواده ها بتوانند به آنها اعتماد لازم را بکنند .

از آنجا که سالمندان روز به روز با افزایش سن شان هم به لحاظ جسمی و هم به لحاظ روحی شکننده تر از قبل می شوند و برای ابتلا به بیماری‌های مختلف مستعدتر می‌شوند و دیگر تاب و توان روزهای گذشته را ندارند و از طرفی هزینه های بستری شدن در بیمارستان و مراکز درمانی بالاست و مورد تایید سالمند نیست و سالمند علاقه‌ای به آن ندارد می‌توان با استخدام کردن یک پرستار سالمند که در منزل از سالمند پرستاری کند این مشکلات را برطرف نمود .

اعزام پرستار خوب در منزل

چگونه میتوانیم یک پرستار در منزل خوب پیدا کنیم ؟

روش های گوناگونی برای اعزام پرستار و پیدا کردن پرستار وجود دارد ، مثل پرس و جو کردن از آشنایان . اما بهترین روش برای استخدام یک پرستار خوب تماس با مراکز خدماتی معتبر است زیرا در این گونه مراکز شما می توانید رزومه کاری پرستار مورد نظر را ببینید و با خیال راحت و آسوده و اعتماد کامل سالمند یا نوزاد خود را به او بسپارید . پرستارانی که در مراکز خدماتی مشغول به کارند دارای مدرک و گواهی معتبر دانشگاهی می باشد.

اعزام پرستار در منزل – مهمترین ویژگی یک پرستار منزل چیست؟

توصیه ای که مراکز اعزام پرستار به خانواده ها دارند این است که قبل از درخواست پرستار حتما ویژگی های یک پرستار خوب را بدانند که این ویژگی ها در زیر وجود دارد.

  • یک پرستار خوب باید بتواند با سالمند ، کودک یا بیمار شما ارتباط عاطفی و صمیمی برقرار کند تا بتواند از این طریق اعتماد آنها را جلب کند .
  • نگهداری کردن از سالمندان ، کودکان و بیماران نیاز به مهارت های خاصی دارد که یک پرستار می بایست با صبر و حوصله زیاد و آرامش آن هارا برآورده کند.
  • از آنجا که در بعضی از موارد ممکن است برای بیمار اتفاقات غیر مترقبه ای به صورت ناگهانی پیش بیاید ، پرستار باید توان تصمیم گیری درست در کمترین زمان ممکن را داشته باشد . زیرا در صورت تلف شدن وقت و یا تصمیم اشتباه ممکن است که زیان های جبران ناپذیری به بیمار برسد .
  • داشتن ابتکار و خلاقیت هم از جمله ویژگی هایی هستند که برای پرستاران لازم و ضروری است . زیرا کار پرستاری تقریباً کاری تکراری است و در نتیجه به مرور زمان روحیه ی پرستار را تحت تاثیر قرار می دهد . پرستار باید توان غلبه کردن به احساسات و عواطف خود را نیز داشته باشد .
, , , , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

9 − 7 =

فهرست