پرستار سالمند

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. پرستاری در منزل
 4. chevron_right
 5. پرستار سالمند
پرستاری و نگهداری از سالمندان در منزل

پرستار سالمند با آتیه پرستاران سلامت

پرستار سالمند یکی از چهار نوع خدماتی می باشد که توسط ما به افراد مسن (خانم و آقا ) ارائه می شود . موسسه ما یک شرکت مرکز نگهداری از سالمندان ، بیماران و کودکان در منزل می باشد که با برند آتیه پرستاران سلامت به مدت 15 سال در این حوضه فعالیت می کند . این موسسه فعالیت خود را در سطح استان تهران و حتی در مواقعی نیز در سطح کشور به خانواده ها خدمات رسانی می کند .

شما می توانید با خدمات ما زندگی راحتی را برای سالمند خود رقم بزنید . خدمات ما برای سالمندان شامل مراقبت های ایمنی و مراقبت های بهداشتی می باشد .

انجام مراقبت های ایمنی شامل :

 • حمایت سالمندان در هنگام دستشویی رفتن
 • حمایت از سالمندان در هنگام حمام کردن
 • مراقبت از آنها  در هنگام راه رفتن
 • همراهی آنها در هنگام بیرون رفتن از خانه
 • مراقبت از سالمندان در هنگام غذا خوردن سالمند
 • کنترل علائم حیاطی
 • مراقبت از آنها  در برابر برق گرفتگی در منزل  ، آتش سوزی در منزل و …

مراقبت های بهداشتی  شامل :

 • حمام دادن سالمند و شستشویی آن در حمام
 • دستشویی بردن سالمند و کمک به طهارت آن ( البته برای سالمندانی که توان طهارت و شستشوی خود را ندارند )
 • مراقبت های بهداشتی از سالمندانی که پوشکی یا لگنی هستند.
 • شستشوی لباس های کثیف سالمند.
 • گرفتن ناخن و کوتاه کردن مو سر و محاسن سالمند

از دیگر خدمات موسسه ما اعزام پرستار برای سالمندانی که تنها هستند و نیاز به همدم دارند می باشد . در ادامه بیشتر با شغل پرستاری و خدمات ما به سالمندان آشنا می شوید . با ما همراه باشید.

خدمات مراقبت در منزل با پرستار سالمند1111
100%
100%

آشنایی با شغل پرستار سالمند

پرستار سالمند در منزل زیر مجموعه ی خدمات پرستاری در منزل می باشد. امروزه خانواده ها به دلیل مشغله ی کاری نمی توانند به طور مداوم از سالمند خود در خانه مراقبت کنند . و این باعث نگرانی و عذاب وجدان اعضای خانواده می شود. زیرا ما معتقد هستیم که در گذشته سالمندان از ما نگهداری می کردند و حالا وظیفه ی ماست که در این دوران از آنها مراقبت کنیم.

تاثیر داشتن  یک مراقب سالمند در منزل

آیا داشتن یک فردی برای رسیدگی به سالمند می تواند ما را از نگرانی درآورد ؟ آیا با این کار، سالمند از دست ما دلخور نمی شود؟ اینها سوالاتی هستند که در ذهن ما ایجاد می شود . اما آمار هایی که از خود سالمندان گرفته شده نشان می دهد اکثریت آنها با داشتن یک پرستار در منزل  موافق هستند زیرا این کار باعث حفظ عزت و احترام سالمند و باعث بالا رفتن روحیه ی او می شود .

دوران سالمندی چه دوره ای می باشد؟

دوران سالمندی بخشی از زندگی هر فرد می باشد و اگر عمری باشد همه ی ما باید این دوران را سپری کنیم . اگرچه در این دوران توان جسمی فرد کاهش پیدا می کند اما برعکس از لحاظ تجربه و نگرش به اوج خود می رسد .

دوره ی سالمندی دوره ی ناامیدی و افسردگی نیست و یک سالمند باید در این دوره با روحیه ی بالا و سرشار از امید تجارب زندگی خود را در اختیار دیگران قرار دهد . پس یک سالمند نقش مهمی در پیشرفت یک جامعه دارد. اگر جامعه ای دوران سالمندی شکوفایی داشته باشد آن جامعه پیشرف می کند.

بیماریهای رایج دوران سالمندی :

افراد در دوران سالمندی بیشتر از افراد دیگر در مقابل بیماریها در معرض خطر و صدمه دیدن هستند. معمولا بیماریهای رایج در دوران سالمندی شامل آلزایمری ، پارکینسون و پروستات می باشد. اما از مشکلات دیگر سالمندان ، ترس از تنهایی می باشد . بسیاری از سالمندان شرایط سلامتی و ذهنی آنها به گونه ای است  که نیاز به مراقبت های مداوم دارند.

100%
100%

انواع مراقبت های پرستاری از سالمند شامل چیست ؟

خدمات پرستار سالمند در منزل که به افراد مسن ارائه می شود شامل دو نوع می باشد . مراقبت هایی که شامل مراقبت های ساده می باشد و دیگری  مراقبت های پزشکی می باشد.

مراقبت های ساده همان مراقبت های ایمنی می باشد که توسط مراقب سالمند خدمات رسانی می شود و در بالا به طور مفصل برای شما شرح دادیم . اما مراقبت های پزشکی برای سالمندان بیمار می باشد . مثل خدمات نصب سرم در منزل ، مراقبت های سونداژ و گاواژ برای سالمند بیمار ، انواع تزریقات و مواردی از این قبیل.

آیا بهترین مکان برای مراقبت از سالمند در منزل است ؟

همیشه این را در نظر داشته باشید که بهترین جا و مکان برای پرستاری از سالمندان ، منزل خود فرد می باشد که بهترین مزیت آن بالا رفتن روحیه ی سالمند و حفظ استقلال طلبی او می باشد که در ادامه به مزیت های بیشتر پرستار در منزل می پردازیم.

رشته پرستاری

رشته پرستاری یکی از زیر مجموعه های پیراپزشکی می باشد که افراد می توانند علم و تخصصات خود را در دانشگاه های علوم پزشکی بالا ببرند. همانطور که می دانید سالمندان در دورانی هستند که نیاز مبرم به مراقبت و نگهداری دارند .

وجود یک پرستار سالمند می تواند کمک شایانی به این افراد در ادامه زندگی کند. معمولا به این افراد ، پرستار پیری شناسی هم می گویند که تخصص در مراقبت و نگهداری  از سالمندان را دارند.

انواع مراقبت از سالمندان آتیه سلامت
100%
100%

هزینه پرستار سالمند در منزل

میزان هزینه و قیمت پرستار سالمند تهران بستگی به ساعات کاری پرستار ، میزان توانایی پرستار ، همچنین وضعیت سلامتی سالمند و میزان انتظارات خانواده سالمند از پرستار  می باشد.

میزان سلامت نقش مهمی در تعیین هزینه پرستار نگهدار سالمند دارد که شامل موارد زیر می باشد.

 • وضعیت بدنی و فیزیکی سالمند
 • آیا سالمند بیمار است و نوع بیماری او چیست
 • آیا بیماری فرد سالمند مزمن می باشد
 • آیا سالمند می تواند کارهای شخصی خود اعم از غذا خوردن، استحمام ، دستشویی و … را انجام دهد

نقش مراقب در منزل

وجود یک مراقب سالمند به طور مرتب در کنار سالمند شما می تواند بسیار مهم باشد . امروزه به دلایل مختلفی مانند مشغله ی کاری اعضای خانواده ، ساعات زیادی در طول روز ، سالمندان  تنها می باشند . حال وجود یک مراقب می تواند نبود شما را در منزل برای سالمند پر کند.

اگر سالمند شما از بیماری قلبی رنج ببرد، تنهایی او در خانه بسیار خطرناک است و یا سالمندی که آلزایمر دارد احتمال دارد در نبود شما به بیرون از خانه برود و دیگر برنگردد و یا سالمندان ناتوانی هستند که نمی توانند از خود مراقبت کنند و کارهای شخصی خود را اعم از غذا خوردن ، دستشویی رفتن را انجام دهند و مشکلاتی از این قبیل که سالمندان را در معرض خطر قرار می دهد .

اما وجود یک پرستار به صورت تمام وقت می تواند این خطرات را به صفر برساند و شما هم با خیال آسوده به دنبال انجام کارهای روزانه ی خود باشید.

100%
100%

ویژگی های یک پرستار خوب سالمند:

همیشه ویژگی های خوب یک پرستار است که او را از دیگر پرستاران متمایز می کند. داشتن اخلاق خوب و صبور بودن از مهمترین ویژگی های یک پرستار خوب سالمند می باشد. یک مراقب همیشه باید به حرفهای سالمند خوب گوش دهد و خوب جواب دهد.

بسیاری از سالمندان هستند که یک سوال را چندین بار میگویند و یا در حرف زدن بسیار کند صحبت می کنند . اگر این شرایط سالمند، تاثیر منفی در اخلاق پرستار بگذارد پرستار نمی تواند در انجام وظایف خود موفق باشد. همچنین پرستار باید با اخلاقی خوب و صبورانه با اطرافیان سالمند برخورد کند .در زیر به ویژگی های دیگر پرستار خوب سالمند  اشاره می کنیم.

 •  باید با وجدان باشد و طوری با سالمند رفتار کند که گویا از  اعضای خانواده ی خود مراقبت و نگهدای می کند
 •  باید به وضعیت سلامتی سالمند توجه داشته باشد . مثلا رژیم غذایی سالمند را بخوبی رعایت کند
 • مشکلات شخصی پرستار سالمند در منزل نباید تاثیر منفی بر رفتار او با سالمند بگذارد
 •  باید به گونه ای با سالمند رفتار کند که باعث شکسته شدن غرور او نشود .
ویژگی های نگهدار و پرستار سالمند در منزل آتیه سلامت
100%
100%

خصوصیات روحی و ذهنی پرستار 

در بالا اشاره ای داشتیم به ویژگی های یک مراقب سالمند . اما در کنار این ویژگی ها یک پرستار خوب باید دارای خصوصیات روحی و ذهنی عالی باشد که بتواند در این شغل موفق باشد . اگر این خصوصیات را نداشته باشند قطعا موفق نمی باشند . در زیر اشاره ای داریم به این خصوصیات که شامل :

 • خوش رو و سرحال
 • صبور و با حوصله
 • درک بالایی داشته باشند
 • همدم و دلسوز مناسب
 • واقعا تمایل به کار با سالمند را داشته باشند

یکی دیگر از خصوصیات یک پرستار خوب داشتن روحیه بالا می باشد . اگر یک پرستار شاهد فوت سالمند شد بتواند روحیه خود را باز گرداند.

معمولا سالمندان بیمار به دلایل مختلفی دچار بی حوصلگی و زود عصبانی می شوند. حتی در مواقعی پیش می آید که به پرستاران جرفهای رکیک و توهین آمیزی می زنند . اما پرستاران باید بتوانند تحمل نمایند و این رفتار سالمند نباید کوچکترین تاثیر منفی در رفتار پرستار بگذارد و در سخت ترین شرایط باید سرحال و دلسوز باشند .

خصوصیات روحی و ذهنی پرستار سالمند آتیه سلامت
100%
100%

شرایط پرستار 

برای مراقبت از سالمند باید پرستار از شرایط ویژه ای برخوردار باشند که عمده ترین آن صبور بودن و خوش اخلاق بودن است . بسیاری از سالمندان به دلیل داشتن مشکلات روحی روانی مراقبت از آنها بسیار مشکل می باشد.  مثلا در برابر خوردن غذا و دارو از خود مقاومت نشان می دهد و یا با اطرافیان خود لجاجت می کند.

مراقبت کردن از این افراد انرژی زیادی می خواهد. اگر در برابر این واکنش های سالمند صبور نباشد و با خوش اخلاقی به درخواست های سالمند جواب ندهد،  نمی تواند یک مراقب خوب برای سالمند باشد . پس عمده ترین ویژگی های پرستار داشتن صبر و اخلاقی خوب می باشد.

ساعات کاری پرستاران

ساعات کاری مراقب سالمند بستگی به شرایط سالمند و درخواست خانواده ها دارد. بسیاری از سالمندان هستند که سالم می باشند و توانایی انجام کارهای شخصی خود را دارند. در این شرایط ساعات کاری مراقبت از این سالمندان 6 روز در هفته و هر روزی 8 ساعت کاری می باشد.

که در این ساعات پرستار اقدام به خدماتی از قبیل استحمام ، غذا درست کردن ، یادآوری دارو ، گردش بردن سالمند، شستن لباس ها ، خرید منزل و … می باشد . اما اگر سالمندی بیمار باشد ( آلزایمری ، ناتوان ، سکته مغزی ، تنها زندگی کند ، پارکینسونی باشد و… ) نیاز به مراقبت 7 روز در هفته و به صورت 24 ساعته می باشد .

100%
100%
انتخاب پرستار سالمند مناسب آتیه سلامتان

انتخاب پرستار سالمند مناسب

برای انتخاب پرستار باید شناخت کافی از توانایی ها ی پرستار داشته باشید . همچنین باید شناخت کافی از سالمند و یا بیمار خود داشته باشید تا بتوانید پرستاری خوب و مفید انتخاب کنید. بسیاری از سالمندان هستند که با پرستار خانم راحت تر هستند و بسیاری از سالمندان هستند که پرستار مرد را ترجیح می دهند.

پرستار مرد برای سالمندان

مردها درصد پایینی نسبت به خانم ها جامعه ی پرستاری را تشکیل می دهند.  اما معمولا بیشتر پرستار سالمند را آقایان تشکیل می دهند آن هم به دلایل مختلفی مانند داشتن قدرت فیزیکی بالا نسبت به خانم ها است . به فرض مثال سالمندی که توانایی حرکت ندارد ، پرستار مرد بهتر می تواند به او کمک کند و او را جابجا کند تا یک پرستار خانم.
معمولا سالمندانی که توانایی حرکت ندارند و ناتوان هستند ، پرستار مرد را ترجیح می دهند تا یک پرستار زن چون پرستار مرد قدرت فیزیکی بالاتری نسبت به خانم ها دارد و بهتر می تواند سالمند را جابجا کند.

پرستار خانم جهت سالمند

خانم ها درصد بالاتری نسبت به آقایان پرستار هستند. خانم ها به دلیل اینکه مهربان تر و دلسوزتر هستند و احساسات خود را بروز می دهند پرستاران مناسبتر و مفیدتری  هستند. همچنین خانم ها مهارت خاصی در امور منزل و پخت و پز غذا دارند به همین خاطر طرفدار پرستار خانم بیشتر از پرستار آقا می باشد.

100%
100%

خدمات یک پرستار سالمند در منزل

خدمات پرستار سالمند در منزل که توسط  پرستار  ارائه می شود شامل:

 • مراقبت و نگهداری شبانه روزی از سالمند
 • نگهداری از سالمندان تنها
 • مراقبت از سالمندان پوشکی
 • بردن سالمند به دستشویی و حمام
 • دادن داروهای سالمند
 • درست کردن غذا برای سالمند بر اساس رژیم غذایی (اصول تغذیه سالمند مطالعه شود)
 • بردن سالمند به گردش و تفریح
 • روزنامه و کتاب خواندن برای سالمند
 • انجام کلیه ی امور منزل ( تمیز کردن خانه ، شستن ظرفها ، شستن لباس های سالمند )
 • انجام کلیه ی امور اداری سالمند
 • انجام کلیه ی امور نظافتی برای سالمند
 • مراقبت از سالمندانی که دارای بیماری خاصی می باشند مانند سالمند آلزایمری ، زخم بستری ، پارکینسونی و …
خدمات یک پرستار سالمند در منزل آتیه سلامتان
100%
100%
مزیت داشتن پرستار سالمند در منزل آتیه سلامت

مزیت داشتن پرستار در منزل نسبت به خانه  سالمندان

اکثر سالمندان دوست دارند در منزل خودشان تحت مراقبت و نگهداری قرار بگیرند تا اینکه در مراکز نگهداری مانند خانه ی سالمندان از آنها پرستاری شود. پس اولین قدم در نگهداری از سالمند این است که بدانیم چه چیز هایی باعث خشنودی یک سالمند می شود چون روحیه رکن اصلی سلامتی یک سالمند است .

حال این سوال را از شما می پرسیم وقتی که شما به دوره ی سالمندی برسید دوست دارید در منزل خودتان تحت مراقبت و نگهداری قرار بگیرید یا در مراکز نگهداری مانند خانه ی سالمندان ؟؟ خب مسلما جواب شما خانه ی سالمندان نیست . پس خواهشا حتما و حتما اولویت اول شما باید رضایت سالمند شما باشد. در زیر به مزایای دیگر مراقب از  سالمند در منزل اشاره کرده ایم.

 • کاهش هزینه نسبت به مراکز نگهداری
 • حفظ استقلال طلبی سالمند با پرستار سالمند
 • بالا رفتن روحیه ی سالمند
 • بودن سالمند در کنار خانواده و شاداب بودن او نسبت به این موضوع
 • رضایت خود اعضای خانواده و نداشتن عذاب وجدان از اینکه سالمندشان را به مراکز نگهداری بسپارند
100%
100%

نکاتی در مورد استخدام پرستار

 • سعی کنید از موسسه ها و شرکت های معتبر و دارای مجوز رسمی،  درخواست پرستار مجرب سالمند کنید.
 • قبل از عقد قرارداد با پرستار صحبت کنید و شرایط خانواده و سالمند را برای او توضیح دهید.
 • از موسسه بخواهید که چند روز پرستار به صورت آزمایشی از سالمندشان مراقبت کند بعد در صورت رضایت طرفین قرارداد بسته شود.
 • حتما تعداد افرادی که در کنار سالمند زندگی می کنند را به موسسه و پرستار بگویید
 • اگر در خانه دوربین مداربسته نصب کرده اید حتما به پرستار بگویید.
 • مشکلات سالمند خود را به پرستار به صورت شفاف بگویید
 • اگر سالمند شما بیمار است نوع بیماری او را حتما به پرستار بگویید.
 • غذاهایی که برای سالمند مضر و نسبت به آنها حساسیت دارد را  به پرستار بگویید.
 • به پرستار  اجازه دهید در طول روز سالمند را برای تفریح و گردش به بیرون ببرد.
 • محل شیر گاز ، فیوز برق و وسایل خطرناک را به پرستار نشان دهید .
 • لیستی از شماره تلفن های ضروری را روی کاغذ نوشته و روی دیوار بزنید.
 • به پرستار  خود احترام بگذارید
نکاتی در مورد استخدام پرستار سالمند در منزل آتیه
100%
100%
موسسه درخواست پرستار سالمند آتیه سلامت

از کدام موسسه درخواست پرستار نماییم؟

همیشه در هنگام گرفتن پرستار برای سالمند عجله نکنید . خوب تحقیقات لازم را انجام دهید تا یک پرستار خوب بتوانید داشته باشید. در مرحله اول از موسسات پرستاری در منزل که دارای مجوز رسمی می باشند درخواست پرستار نمایید . بعد از آن سعی کنید به صورت حضوری ملاقاتی با مدیر و کارشناسان موسسه داشته باشید .

در هنگام ملاقات حضوری این سوالات را بپرسید

 • سابقه موسسه را حتما بپرسید
 • سابقه ی پرستار سالمند
 • نوع ضمانتی ( صفته ، چک ، شناسنامه ، رضایت نامه و … )  که پرستاران در اختیار موسسه قرار می دهند را حتما بپرسید .
 • آیا پرستار مدارک عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد دارد را در اختیار موسسه قرار داده است .
 • پشتیبانی ها و پیگیری های موسسه به چه صورت می باشد.
 • سوالاتی در مورد حقوق پرستار و فرانشیز ( پورسانت ) شرکت
 • در صورت ایجاد مشکل یا سوال  آیا کارشناسان موسسه به صورت 24 ساعته پاسخگو هستند.

نکته : سعی کنید از موسساتی پرستار بگیرید که پورسانت از پرستار نگیرند. شرکت هایی هستند که علاوه بر پورسانتی که از کارفرما ( طرف قرارداد ) می گیرند درصدی نیز به عنوان پورسانت از حقوق پرستار دریافت می نمایند که این عمل باعث بی انگیزه شدن پرستار می شود و احتمال دارد به درستی خدمات به سالمند شما ندهد.

100%
100%

آیا پرستار خدمات درمانی یا پزشکی برای سالمندان بیمار انجام می دهد؟

بسیاری از سالمندان هستند به دلایل متعددی به بیماری مبتلا شده اند و برای بهبودی باید تحت درمان قرار بگیرند. این افراد به دلیل کهولت سن برای آنها مشکل است که برای انجام امور درمانی هرروز بخواهند به بیمارستان یا مراکز درمانی بروند . در این مواقع داشتن یک پرستار سالمند بیمار می تواند بسیار کمک حال این افراد باشند . در زیر به خدمات و وظایف این عزیزان می پردازیم .

 • سالمندانی که امور تزریقاتی و سرم نصب کردن دارند می توانند از این پرستاران کمک بگیرند.
 • این پرستاران می توانند هر روز کلیه امور حیاتی سالمند را چک کنند ( فشار خون ، ضربان قلب ، قند خون و … )
 • اگر سالمند شما زخم بستر دارد می توانید برای شستشو و پانسمان زخم از پرستار  کمک بگیرید.
 • اگر سالمند شما مجبور است از دستگاه های پزشکی در منزل استفاده کند می توانید از پرستار  برای کنتزل و استفاده از این دستگاه کمک بگیرید
 • سالمندانی هستند به صورت عادی نمی توانند غذا میل کنند و باید با دستگاه تغذیه این افراد صورت گیرد که می توانید از پرستار متخصص در منزل کمک بگیرید.
 • سالمندانی که بیماری خاصی مانند سرطان دارند و نیاز به مراقبت های پزشکی دارند
 • سالمندانی که عمل جراحی کرده اند  و برای بهبود باید دوره درمان خود را در منزل سپری کنند
آیا پرستار سالمند خدمات درمانی یا پزشکی آتیه
100%
100%

ارائه خدمات همراه بیمار سالمند در بیمارستان :

موسسه آتیه پرستاران سلامت علاوه بر ارائه خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل آماده ارائه خدمات در بیمارستان نیز می باشد . بسیاری از سالمندان هستند که به علت بیماری در بیمارستان بستری می شوند تا دوره ی کامل درمان آنها به پایان برسد و از بیمارستان مرخص شوند . در طول این دوره این عزیزان نیاز به فردی دارند که به صورت شبانه روزی از آنها مراقبت و نگهداری کند.  در واقع به این افراد همراه بیمار در بیمارستان گفته می شود .

خدمات همراه بیمار سالمند در بیمارستان :

 • غذا دادن به سالمند بیمار
 • بردن سالمند بیمار به دستشویی و حمام
 • این عزیزان در صورت بروز مشکل برای بیمار سریعا پزشک و پرستاران بخش را باخبر می کند.
 • انجام کلیه امور اداری بیمارستان اعم از پذیرش و ترخیص بیمار سالمند
 • بردن سالمند بیمار برای هواخوری به محوطه بیمارستان ( البته با اجازه پزشک )
 • دادن داروهای بیمار سالمند
 • همدم شدن با سالمند
خدمات همراه بیمار سالمند در بیمارستان آتیه
100%
100%
مراقب سالمند برای انجام امور منزل و آشپزی آتیه

اعزام پرستار و مراقب سالمند برای انجام امور منزل و آشپزی :

بسیاری از کارفرمایان و مشتریان آتیه پرستاران سلامت خواهان جذب نیروی پرستاری فقط برای انجام امور منزل و آشپزی می باشند . این عزیزان افرادی هستند که توانایی مراقبت و نگهداری از خود را دارند اما به دنبال فردی هستند که بتواند امور آشپزی و امور منزل را به طور حرفه ای برایشان انجام دهد.

وظیفه پرستار سالمند سالم :

 • در درجه اول داشتن تعهد کاری
 • داشتن دست پخت خوب
 • منظم بودن
 • رعایت نظافت و امور بهداشتی
 • خوش برخورد بودن
100%
100%

اعزام پرستار برای همراهی سالمند در سفر :

یکی دیگر از خدماتی که جزو وظایف پرستاران و مراقبین سالمند می باشد نگهداری از سالمندان در سفر می باشد که این خدمات توسط شرکت پرستاری سالمند آتیه پرستاران سلامت به خانواده های محترم ارائه می شود .

وظایف و نکات مهم مربوط به پرستار در سفر :

 • لباس مناسب برای سالمند ببرند. (بستگی به شرایط آب هوای اونجایی که سالمند رو میخواهند ببرند) .
 • بردن داروی های  سالمند
 • دادن غذای مناسب به سالمند چون سالمندان در مسافرت تغییر  مزاج پیدا میکنند و هر غذایی رو نباید بهشون داد مثلا تا حدودی غذا ملین باشد.
 • عصا یا واکری که سالمند به اون نیاز دارد حتما باید با خود به مسافرت ببرند.
 • اگر سالمند عینک میزند حتما با خود ببرند.
 • اتاق سالمند رو مناسب انتخاب کنند مثلا آفتابگیر باشد و ملحفه حتما برای تخت سالمند برداشته شود.
 • حتما پرستار سالمند باید کنار سالمند خود بخوابد.
 • وسیله نظافتی حتما مربوط به خود سالمند باشد چون در مسافرت خیلی باید بهداشت رعایت شود مثلا صابون مربوط به سالمند ، لیف نرم و شامپو مناسب .
 • حوله مناسب خودش و حمام به موقع و در ساعات مناسب باشد مثلا سالمند خود را ظهر حمام کنید چون سرما نخوره
 • روغن مناسب برای ماساژ دست و پای سالمند را فراموش نکنید.
 • پرستار باید به موقع به سالمند خود غذا دهد . صبحانه و ناهار و شام و میان وعده به سالمند داده شود .
 • دارو رو سر ساعت به سالمند بده

نکته بسیار مهم در رابطه با پرستار و مراقبت سالمند در سفر :

پرستار  باید با هماهنگی و اجازه اعضای درجه یک خانواده یا طرف قرارداد و با اجازه و با اطلاع مدیریت موسسه ، سالمند رو با یکی از اعضای خانواده به مسافرت ببرد.

اعزام پرستار سالمند برای همراهی سالمند در سفر آتیه

برخی از وظایف پرستار در منزل

timer

تهیه غذای مناسب طبق رژیم پزشکی

رعایت اصول صحیح تغذیه در سالمندان باعث می شود که فرد در ادامه زندگی دچار بیماریهای شایعی همچون فشار خون بالا ، چربی خون بالا و غیره نشود.

security

رعایت بهداشت سالمند

رعایت بهداشت و فعالیت های روزمره سالم باعث می شود که سالمندان بتوانند آسوده خاطر به زندگی خود ادامه دهند.

refresh

تعویض پوشک سالمند

نظافت مرتب سالمند پوشکی  باعث جلوگیری از زخم بستر و بیماریهای عفونی می شود پس هیچ وقت سالمندان عزیز را نباید در این شرایط تنها گذاشت.

stars

همراهی سالمند در خارج از منزل

همیشه سعی کنید سالمند خود را چه در داخل و چه در بیرون از خانه تنها نگذارید . همیشه از وجود یک همراه برای سالمند خود استفاده کنید.

cake

چک کردن وضعیت سلامت سالمند

افراد سالمندی که دچار فشار خون ، قند خون ، چربی خون و غیره هستند ، پرستار باید دقت زیادی در نحوه تغذیه آن داشته باشد که این عزیزان دچار مشکل نشوند.

event_available

مهار روند پیشروی آلزایمر

برای جلوگیری یا کند کردن بیماری آلزایمر در سالمندان سعی کنید با آنها بازیهای فکری انجام دهید .

stars

مدیریت مصرف دارو

پرستار سالمند در منزل همیشه باید نحوه مصرف داروها را یادداشت کنند . داشتن یک پرستار  می تواند کمک زیادی به سالمند و اطرافیانش بکند.

done

تعویض لباس و استحمام به موقع

دانستن تکنیک های حمام کردن سالمند باعث می شود که شما بدانید چه موقع و به چه روش سالمند خود را شستشو و حمام کنید.

track_changes

هم فکری و صحبت با سالمند

هم صحبت شدن و هم فکری کردن با یک سالمند تاثیر بسزایی در روحیه این افراد دارد . ما باید همیشه با صبوری و با حوصله با سالمند خود صحبت کنیم .

دیگر خدمات ما

موسسه آتیه پرستاران سلامت با ارائه خدمات پرستاری در منزل توانسته به اندازه ی وسع خود باعث حفظ شدن کانون گرم خانواده ها شود و این برای ما ارزش بسیاری دارد.

دیگر خدمات پرستاری سالمند در خانه آتیه

علائم هشدار دهنده سرطان تخمدان

commentبدون دیدگاه
علائم هشدار دهنده سرطان تخمدان مبحثی است که امروز می خواهیم راجعب آن صحبت کنیم . همانطور که می دانید سرطان تخمدان از پر خطر ترین بیماری‌ ها برای خانم‌ ها می‌ باشد و از آنجایی‌ که این بیماری بدون…
کاهش وزن در منزل

کاهش وزن در منزل

commentبدون دیدگاه
کاهش وزن در منزل یکی از راه هایی برای افرادی می باشد که وقت کافی برای باشگاه رفتن ندارند مخصوصا سالمندانی که اضافه وزن برای آنها بسیار خطرناک می باشد. معمولاً داشتن اندامی خوش فرم و زیبا بدون چربی های…
فهرست