تماس
021-66582923

خدمات اعزام پرستار به منزل

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستار کودک, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
مرکز اعزام پرستار - خدمات اعزام پرستار به منزل

خدمات اعزام پرستار به منزل اصلی ترین خدمات در موسسه آتیه پرستاران سلامت می باشد . پرستارانی که در این موسسه فعالیت می کنند با استفاده از اصول علمی و مهارتهای حرفه‌ای به نگهداری افرادی که به مراقبت نیاز دارند می پردازند.

مطابق نظرسنجی‌هایی که از افراد مختلف به عمل آمده است یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده ها مراقبت از افرادیست که به نگهداری نیاز دارند . افراد نیازمند به مراقبت های پرستاری متعدد و گوناگونی دارند ، که برآورده کردن آنها نیاز به علم و تجربه دارد و از دسترس خانواده ها خارج است.

خدمات اعزام پرستار به منزل برای چه افرادی پیشنهاد می شود

به صورت کلی افرادی که توان رفع نیازهای روزمره خود را نداشته و نمی توانند تنها زندگی کنند از جمله افرادی هستند که به خدمات اعزام پرستار نیاز دارند . این افراد می توانند سالمندان یا بیماران باشند که برای مراقبت از خود نیاز به کمک دیگران دارند.

سالمندی را در نظر بگیرید که دچار فراموشی شده است اگر این افراد به حال خود واگذار شود در واقع شانسی برای ادامه حیات ندارد . پس لازم است که فردی از او به صورت پیوسته مراقبت کند تا زمینه ی خطرات مشکل ساز فراهم نشود . پس بهترین راه حل استفاده از این خدمات می باشد.

انواع خدمات اعزام پرستار

یکی از این موسساتی که خدمات اعزام پرستار به منزل را انجام می دهد مرکز پرستاری آتیه پرستاران سلامت می باشد. این موسسه خدمات خود را به صورت تخصصی و ساده به خانواده ها ارائه می دهد که در زیر به آنها اشاره شده است.

خدمات اعزام پرستار و مراقبت ساده در منزل

  • مراقبت های تغذیه از افراد تحت مراقبت ( درست کردن غذا ، دادن غذا به مددجو ، دادن میان وعده های مقوی به مددجویان و غیره )
  • مراقبت های روحی ( سرگرم کردن مددجویان با بردن آنها به تفریح ، همدم شدن با آنها ، کتاب و روزنامه خواندن برای آنها و مواردی از این قبیل )
  • مراقبت های بهداشتی ( بردن مددجو به حمام ، بردن آنها به دستشویی ، شستن لباس های مددجو که کثیف هستند و مواردی از این قبیل )
  • مراقبت های جسمی ( همراه بودن با مددجو مخصوصا سالمندان ناتوان و بیماران که راه رفتن برایشان سخت می باشد. دادن داروهای مددجو سروفت و مواردی از این قبیل که مربوط به ایمنی مددجو می باشد )

خدمات اعزام پرستار متخصص

همانطور که گفته شد نوع وظیفه پرستار بر حسب نوع فردی که از آن مراقبت می شود متفاوت است و طیف وسیعی از خدمات را در بر میگیرد . این خدمات شامل رسیدگی به روند درمانی و انجام فعالیت هایی از قبیل تزریقات ، مراقبت از زخم ، تعویض پانسمان ، داشتن نظارت به رژیم غذایی ، انجامCPR ، تعویض سوند و … می باشد.

علت استفاده از خدمات اعزام پرستار به منزل

همان طور که در بالا اشاره شد عمده ترین افرادی که از خدمات اعزام پرستار به خانه استفاده می کنند، خانوادهایی هستند که برای سالمند ، بیمار یا کودک خود نیاز به مراقبت های پرستاری دارند. اما چرا این خانواده ها درخواست این خدمات می کنند.

از آنجا که سالمندان روز به روز با افزایش سن هم به لحاظ جسمی و هم به لحاظ روحی شکننده تر از قبل می شوند و برای ابتلا به بیماری‌های مختلف مستعدتر می‌شوند و دیگر تاب و توان روزهای گذشته را ندارند پس این شرایط ایجاب می کند حتما افرادی به صورت شبانه روزی در کنار این عزیزان باشند تا از آنها مراقبت و نگهداری کنند . اما چه کسی می تواند این خدمات شبانه روزی را انجام دهد.

بهترین گزینه در این شرایط ، خانواده و اطرافیان سالمند می باشد . اما واقعا این افراد وقت کافی برای مراقبت کامل از سالمندان خود دارند ؟ این سوالی است که باعث می شود این خانواده ها از شرکت های ارائه خدمات اعزام پرستار به منزل استفاده کنند.

اما در مورد افراد بیمار . پرستری شدن در منزل به بیمار کمک می کند که با سرعت بیشتری روند درمان خود را پشت سر بگذارد و بهبود پیدا کند . در محیط بیمارستان میکروب‌های به صورت بالقوه وجود دارند که به عفونت‌های بیمارستانی معروفند .

این عفونت های بیمارستانی بیماری هایی به وجود می‌آورند که فرد هنگام مراجعه به بیمارستان آن بیماری را نداشته و از طریق هوا یا ناقلینی چون پشه و یا از طریق قطره هایی که هنگام عطسه و سرفه از محیط دهان خارج می شود به آن بیماری مبتلا شده است . عفونت خون ، عفونت مجاری ادراری و سل از جمله مهم‌ترین عفونت‌های بیمارستانی هستند .

بستری شدن بیمار در منزل خطر ابتلا به عفونت‌های بیمارستانی را از بین می‌برد و آرامش خاطر بیشتری برای بیمار به ارمغان می آورد . همچنین یکی دیگر از مزایای بستری کردن بیمار در خانه کاهش خطرات ناشی از جابجایی بیمار است . از طرفی اگر فرد مورد نظر ما برای مراقبت سالمند باشد ، پرستاری شدن وی در خانه می‌تواند به امری دلنشین برای او تبدیل شود .

اعزام پرستار خوب در منزل - خدمات اعزام پرستار به منزل

راه های دریافت خدمات اعزام پرستار

روش های گوناگونی برای دریافت خدمات اعزام پرستار و پیدا کردن پرستار وجود دارد ، مثل پرس و جو کردن از آشنایان . اما بهترین روش برای استخدام پرستار خوب تماس با مراکز خدمات پرستاری معتبر است زیرا در این گونه مراکز شما می توانید رزومه کاری پرستار مورد نظر را ببینید و با خیال راحت و آسوده و اعتماد کامل سالمند یا نوزاد خود را به او بسپارید . پرستارانی که در مراکز خدماتی مشغول به کارند دارای مدرک و گواهی معتبر دانشگاهی می باشد.

یکی از این مراکز با سابقه موسسه آتیه پرستاران سلامت می باشد که شما می توانید با کارشناسان این موسسه تماس گرفته و از خدمات ویژه آنها استفاده لازم را ببرید.

ویژگی های عمده پرستاران در شرکت های خدمات اعزام پرستار

توصیه ای که مراکز خدمات اعزام پرستار به خانواده ها دارند این است که قبل از درخواست پرستار حتما ویژگی های یک پرستار خوب را بدانند که این ویژگی ها در زیر وجود دارد.

  • یک پرستار خوب باید بتواند با سالمند ، کودک یا بیمار شما ارتباط عاطفی و صمیمی برقرار کند تا بتواند از این طریق اعتماد آنها را جلب کند .
  • نگهداری کردن از سالمندان ، کودکان و بیماران نیاز به مهارت های خاصی دارد که یک پرستار می بایست با صبر و حوصله زیاد و آرامش آن هارا برآورده کند.
  • از آنجا که در بعضی از موارد ممکن است برای بیمار اتفاقات غیر مترقبه ای به صورت ناگهانی پیش بیاید ، پرستار باید توان تصمیم گیری درست در کمترین زمان ممکن را داشته باشد . زیرا در صورت تلف شدن وقت و یا تصمیم اشتباه ممکن است که زیان های جبران ناپذیری به بیمار برسد .
  • داشتن ابتکار و خلاقیت هم از جمله ویژگی هایی هستند که برای پرستاران لازم و ضروری است . زیرا کار پرستاری تقریباً کاری تکراری است و در نتیجه به مرور زمان روحیه ی پرستار را تحت تاثیر قرار می دهد . پرستار باید توان غلبه کردن به احساسات و عواطف خود را نیز داشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

1 + هشت =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - خدمات اعزام پرستار به منزل
فهرست