تماس
021-66582923
خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان

خدمات سالمندان در منزل تهران

ارائه بهترین خدمات سالمندان در منزل در مرکز پرستاری آتیه پرستاران سلامت. این مرکز خدمات خود را به صورت شبانه روزی به سالمندان عزیز ارائه می دهد . برای اطلاع بیشتر از خدمات این موسسه پیشنهاد می شود تا پایان این مبحث ما را همراهی نمایید.

دلایل استفاده از خدمات سالمندان در منزل :

انسان همواره در دوران جوانی و در پیچ و خم زندگی، در آرزوی رسیدن به مقطع زمانی از زندگی خود است که با بازنشستگی از کار فارغ شده و از دغذغه ها و دشواری های بزرگ کردن بچه‌ها رهایی یابد.

اما غافل از این است که با گذر زمان نه تنها مشکلات پایان نمی یابند بلکه با بالا رفتن سن و از دست دادن توانایی و استقلال خود برای اداره امور، با مشکلات جدی تری روبرو خواهد شد زیرا در این دوران که سالمندی نامیده می‌شود، بدن به علت کمبود بنیه در معرض ابتلا به بیماری های زیادی قرار میگیرد و حتی ممکن است که توانایی انجام امور شخصی مانند غذا خوردن یا استفاده از سرویس بهداشتی و غیره را از فرد بگیرد و مسائل اجتناب‌ناپذیری چون از دست دادن شریک زندگی و یا مستقل و دور شدن فرزندان وضعیتی برایش ایجاد کند که ادامه ی زندگی ان هم به تنهایی بسیار سخت و طاقت فرسا شود.

اما خوشبختانه امروزه در جامعه بیش از پیش به سالمندان و نیازهایشان در این دوران اهمیت می‌دهند زیرا مجموعه‌های بسیاری تحت عنوان موسسات خدمات سالمندان در منزل دایر گردیده اند که با تجمیع افرادی کاردان، مجرب و متخصص در زمینه ی سالمندان و بیماری‌های این دوران، شرایطی را فراهم می‌سازند که سالمندان عزیز در این دوران علاوه برحفظ عزت نفس و استقلالشان ،سطح بالایی از کیفیت را در زندگی خود تجربه کنند.بهتر است برای آشنایی با این خدمات و چگونگی استفاده از آنها در ادامه با ما همراه باشید.

برای بهره بردن از خدمات سالمندان در منزل برای سالمندان چگونه اقدام کنیم؟؟؟

از آنجایی که قرار است پدر و مادر سالمندتان را که گاها ممکن است به علت بیماری،توانایی حرف زدن یا دفاع از خود را نداشته باشند، به شخصی غیر ازاعضای خانواده بسپارید. بهتر است برای این امر مهم به صورت شخصی عمل نکنید و جذب آگهی‌های تبلیغاتی نشوید زیرا هیچ‌گونه شناختی ازاین دسته از افراد ندارید و هیچ موسسه یا مرکزی تضمین کننده ی عملکرد آنها نمی باشد.

ایمن ترین راهکار برای این موضوع، مراجعه به دفاتر خدمات پرستاری معتبری است که دارای مجوز از وزارت های مربوطه هستند و سالیان زیادی است که با سابقه درخشان در این زمینه فعالیت می کنند زیرا آنها پرسنل خود را از بین افراد متخصص، متبحر، با مدارک لازم و ضامن معتبر در نزد شرکت استخدام می‌کنند و طی دوران همکاریشان با خانواده ها مدام عملکرد آنها را تحت نظر قرار می‌دهند و خود را موظف می‌دانند که به صورت ۲۴ ساعته به مشتریان خود مشاوره ‌دهند و از آنها پشتیبانی کنند.

یکی از موسسات پرآوازه در این زمینه، مرکز آتیه پرستاران سلامت است. که با به کارگیری و اعزام نیروهای دلسوز و متعهد خود به صورت شبانه‌روزی، در حال خدمت رسانی در راستای کاهش دغدغه‌های ذهنی خانواده‌ها در جهت رفع نیازهای سالمندانشان می باشد تا سالمندان عزیز بدون تغییر و تحول و ترک محل زندگی خود، این دوران را همانطور که دوست دارند درمحیط امن خانه و با آرامش کامل سپری کنند.

(( مطالعه شود : ارائه خدمات مراقبتی و نگهداری از کودکان در منزل در شرکت پرستاری کودک در منزل ))

مزایای استفاده از خدمات سالمندان در منزل

خدمات سالمندان در منزل دارای مزیت های فراوانی می باشد که یکی از این مزیت ها آرامش روحی و روانی است که برای هر دو طرف یعنی والدین و فرزندان به دنبال دارد. زیرا اینگونه فرزندان نسبت به فرستادن پدر و مادر خود به سرای سالمندان عذاب وجدان نداشته و می توانند با به کار گیری پرستاری مجرب و با صرف هزینه ی کمتر، والدین شان را در منزل، تحت مراقبتی اصولی تر و دقیقتری قرار دهند.

وجود پرستار سالمند باعث می شود که سالمندان بدون احساس سربار بودن و یا طرد شدگی در خانه ی خود که جای به جای آن را با وسایل مورد علاقه ی خود پر کرده اند، به همراه مراقبی که برخلاف خانه سالمندان، فقط به صورت اختصاصی برای آن وقت می گذارد، این دوران را به بهترین شکل سپری کنند و از افسردگی و بیماریهای روحی ناشی از اضطراب و تشویش، دور شدن از خانه و خانواده در امان بمانند.

زیرا در نبود فرزندانشان شخصی آگاه به احوالاتشان را در کنار خود دارند که علاوه بر تخصص در زمینه ی امور پزشکی و درمانی ، با عشقی که به آنها می‌ ورزد ، امید به زندگی و شور و هیجان را در آنها زنده نگه می دارد و از محیط غم‌انگیز سرای سالمندان که مملو از افرادی است که ازاکثرا بیمار واز لحاظ روحی بسیار آسیب دیده و رنج دیده اند دور میماند و مانند سابق می‌تواند به امور دلخواه و معاشرت با خویشاوندان و اطرافیان مورد علاقه ی خود بپردازند و در عین حال فرزندانشان نیز بدون نیاز به رفت و آمد مدام به مراکز نگهداری از سالمندان میتوانندبه زندگی شخصی خود پرداخته و بر وضعیت انها نظارت داشته باشند.

(( مطالعه شود : ارائه خدمات مراقبتی و نگهداری از سالمندان پوشکی در منزل با اعزام پرستار سالمند پوشکی ))

وظایف ارائه شده توسط پرستاران در شرکت خدمات نگهداری از سالمندان در منزل

افرادی که مشغول به ارائه خدمات به سالمندان در منزل می باشند موظف هستند با توجه به وضعیت جسمی و روانی سالمند و مطابق با درخواست خانواده هایشان تمامی خدماتی که رفاه و آسایش هر چه بیشتر آنها را فراهم میسازد اعم از تهیه ی وعده های غذایی و میان وعده های مناسب، کمک به انجام استحمام و امور نظافتی مانند کوتاهی ناخن، اصلاح سر و صورت، تعویض و شستشوی لباسها و غیره را با صبر و حوصله و به صورت جامع و کامل انجام دهند.

این همراهی باعث می شود سالمندان عزیز، از ایمنی کافی برای انجام این امور برخوردار باشند و دچار لیز خوردگی یا زمین خوردگی نشوند و در این دوران حساس که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، بدنشان با خوردن غذاهای مقوی که حاوی ویتامین‌ها و مواد مغذی لازم و متناسب با رژیم غذاییشان است، تقویت شده و با رعایت کامل اصول بهداشتی از ابتلا به بیماری و مشکلات پوستی در امان بمانند.

همچنین در صورت بیمار بودن، به علت در کنار خود داشتن شخصی کاربلد و آشنا با نحوه ی کار با دستگاه های پزشکی، داروها و اقدامات درمانی از قبیل مراقبت از زخم، تزریقات، پانسمان، سوندگذاری، گاواژ، گفتار درمانی، نرمشهای فیزیوتراپی و غیره بدون نیاز به خروج از منزل، تحت مراقبت ویژه ای قرار بگیرند.

همچنین پرستاران سالمند موظفند علاوه بر سلامت جسمی،به سلامت روحی سالمندان که جسم انها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد، توجه ویژه ای داشته باشند و سعی کنند با نگرش مثبت و روحیه ی خوبی که دارند سالمندان را به ورزش کردن و پیاده روی و انجام امور مورد علاقه ی تفریحی خود چه در خانه وچه در هوای آزاد پارک تشویق کنند تا از این طریق علاوه بر از بین بردن کرختی و خشکی عضلات، فعالیت های مغزی و روحیه ی آنها را تقویت نموده و سلامت روانشان را نیز تضمین کنند.

هزینه های استفاده از خدمات سالمندان در منزل

یکی از چالشهای مهم هنگام بهره بردن از هر خدماتی، نگرانی از بابت میزان بار مالی است استفاده از آن خدمات ،بردوش خانواده‌ها می‌گذارد. زیرا مشکلات اقتصادی و شرایط سخت زندگی در جامعه موجب شده که خانواده‌ها علاوه بر نداشتن فرصت کافی برای نگهداری از والدینشان، حتی نتوانند به راحتی از پس هزینه‌های رسیدگی به آنها در مراکز خصوصی ارائه خدمات پرستاری سالمندان در منزل نیز بر بیایند.

اما خبر خوب این است که استفاده از خدمات سالمندان در منزل این امکان را به آنها می دهد که با توجه به بودجه مالی خودشان برای این موضوع هزینه کنند زیرا خدمات نگهداری ارائه شده در این مراکز در سطوح مختلف پزشکی تخصصی، پرستاری، مراقبتی، نظافتی و یا صرفاً فقط به صورت همدم ارائه می‌شود که کارشناسان موجود در این موسسه با بررسی اینکه به چندین یک از این خدمات و در چه سطحی و در چه بازه زمانی( ساعتی، روزانه، ۲۴ ساعته) احتیاج دارید، دستمزد پرستار اعزامی را برآورد می‌کنند و برای اینکه هزینه کمتری برای رفت و آمد به پرستار پرداخت کنید، با انتخاب پرستاری که محل زندگی اش نزدیک‌ترین فاصله را به محل سکونت شما داشته باشد،به اقتصاد خانواده ها کمک میکنند.

در نظر داشته باشید که اگر پرستار از سالمندانی که از بیماری‌های خاص این دوران همچون آلزایمر،پارکینسون، دایم بستر و غیره رنج میبرند، نگهداری کند هزینه ی بیشتری دریافت خواهد کرد زیرا مراقبت از این عزیزان به این علت که برای تمام امور خود حتی کارهای عادی و روزمره به پرستار وابسته هستند و حتی گاها به صورت تمام وقت به کمک احتیاج دارند، همت و توجهی دوچندان می طلبد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 + 18 =

فهرست