انواع خدمات پرستاری شبانه روزی در منزل و بیمارستان

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستار کودک, پرستار منزل
بدون دیدگاه
خدمات پرستاری شبانه روزی در منزل

انجام کلیه خدمات پرستاری شبانه روزی در تهران توسط موسسه آتیه پرستاران سلامت . این موسسه با ارائه خدمات پرستاری در منزل  مانند پرستار سالمند  ، پرستار کودک ، پرستار بیمار  و پرستاری بیمار در بیمارستان به صورت شبانه روزی ، روزانه ، شبانه ، مقطعی  در خدمت خانواده های محترم می باشد.

چرا ما به خدمات پرستاری در منزل نیاز داریم ؟

امروزه به علت مشغله کاری و تامین مخارج زندگی معمولا خانم و مرد خانواده مجبور هستند که هردوتای آنها کار کنند و وقتی سر کار هستند سالمند یا بیمار و یا کودکی که در منزل دارند تنها می ماند.  خب این تنهایی می تواند بسیار خطرناک باشد.

حال بعضی از خانواده ها هم هستند که وقت آزاد دارند ولی تخصص در مراقبت و نگهداری از کودک ، سالمند و یا بیمار خود را  ندارند. مثلا اگر بیمارتان خدایی نگرده یک دفعه دمای بدنش بالا رود یا احتیاج به وصل کردن سرم داشته باشد و خیلی از این کارها. آیا خودتان می توانید انجام دهید؟

 پس به نظر شما بهتر نیست از یک مراقب در منزل بهره ببرید ؟

این مراقب یا پرستار می تواند همه ی این کارها را برای شما به خوبی انجام دهد چون علم این کار را دارد و حتی خانواده ها می توانند از علم روانشانسی او کمک بگیرند .در زیر به انواع خدمات پرستار در منزل اشاره شده است.

انواع خدمات پرستاری:

1- مراقبت های ویژه و پرستاری سالمند در منزل

خدمات پرستاری شبانه روزی برای سالمندان پوشکی، سالمندان آلزایمری، سالمند دیابتی، سالمند پارکینسون، سالمند لگنی، سالمندی که شب بیداری دارد، سالمندی که بی قرار است، سالمندی که دارو دارد،  سالمندان ناتوان، سالمندان تنها، انجام امور منزل برای سالمند (خرید، پخت و پز، نظافت منزل )،  استحمام سالمند، بردن سالمند به دستشویی، همراه سالمند به دکتر رفتن، بردن سالمند به گردش و تفریح با اجازه خانواده، خدمات مشاوره ای و غیره

خدمات پرستاری شبانه روزی سالمند

2- مراقبت های ویژه و پرستاری بیمار در منزل

انجام خدمات درمانی مانند تزریقات، تعویض پانسمان، شستشوی زخم بستر، پوشک کردن بیمار، کنترل فشار خون، کنترل قند خون، کنترل دمای بدن، ساکشن، سونداژ ، دادن دارو به بیمار طبق دستور پزشک، انجام امور منزل (از ناخن گرفتن بیمار تا نظافت شخصی)، لگن گرفتن بیمار، پخت و پز برای بیمار، خلاصه از صفر تا صد مراقب بیمار باشد.

خدمات پرستاری شبانه روزی بیمار

3- مراقبت های ویژه و پرستاری کودک در منزل

مراقبت از کودک شما ، استحمام دادن کودک (قبل از استحمام لوسیون به بدن کودک مالیدن)، اگر کودک زیر دو سال باشد پوشک کردن، دادن قطره آهن طبق دستور پزشک،  غذا دادن به کودک(شیر خشک یا سرلاک یا فرنی درست کردن برای کودک). کنترل کردن قد و وزن، واکسن بردن به موقع، ورزش دادن دست و پای کودک، ساعت خواب مناسب، انجام بازی های فکری با کودک، انجام کارهای روزمره کودک  (غذا دادن به کودک ، دستشویی بردن کودک ، عوض کردن پوشک، عوض کردن لباس)،  بردن کودک به تفریح و گردش البته با اجازه خانواده.

خدمات پرستاری شبانه روزی کودک در منزل

4- همراه بیمار در بیمارستان

به دلیل اینکه  بیشتر بیمارستانها دچار کمبود نیرو هستند، یک پرستار بیمارستان مجبور می شود در بیشتر مواقع همزمان به چندین بیمار خدمات رسانی کند.  این مطابق استاندارد های جهانی برای خدمات رسانی یک پرستار نیست. پس عاقلانه ترین کار گرفتن یک همراه بیمار در بیمارستان می باشد . همراه می تواند همان خدمات که توسط پرستار بیمارستان ارائه می شود را بهتر و خصوصی تر برای بیمار شما انجام دهد.

خدمات پرستاری شبانه روزی همراه بیمار

استفاده از خدمات پرستاری شبانه روزی :

برای استفاده از خدمات پرستاری می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و نوع خدماتی که می خواهید را برای آنها توضیح دهید . کارشناسان ما نیز پس از بررسی های کارشناسی شده نسبت به اعزام پرستار برای خدمات رسانی به شما اقدام خواهند کرد.

, , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × 3 =

فهرست