تماس
021-66582923
پرستاری در منزل

خدمات پرستاری در منزل + مراقبت و نگهداری

خدمات پرستاری چیست و چه تاثیری بر روند بهبودی بیماران و همچنین آسایش خانواده ها می تواند داشته باشد؟ در یک جامعه چه اورگان های این خدمات را برای افراد انجام می دهند؟ اینها مواردی هستند که قصد داریم در این مبحث شما را با خدمات پرستاری منزل آشنا نماییم پس پشنهاد می شود تا پایان ما را همراهی نمایید.

شرکت های خدمات پرستاری

خدمات پرستاری به مراکزی اختصاص داده می شود که معتمدترین، حرفه ای ترین و شخصی ترین ارائه دهندگان خدمات مراقبت در منزل را به مراجعان جهت برآورده ساختن احتیاجاتشان و افزایش سطح کیفی زندگیشان معرفی میکند.

در این موسسات چه برای کارهای روزمره خانه و رفت و آمد به کمک نیاز داشته باشید، یا چه به دنبال مراقبت جامع تری باشید، مراقبانی که به شما ارجاع داده میشوند، می توانند به شما یا اعضای خانواده تان کمک و احترامی را که می خواهید ارائه کنند. اگر جزو افرادی هستید که در منزل به کمک نیاز دارید، توصیه میکنیم برای افزایش سطح اگاهیتان در این خصوص در ادامه با ما همرا باشید.

مجموعه خدمات پرستاری شامل چیست - خدمات پرستاری در منزل + مراقبت و نگهداری

مجموعه خدمات پرستاری

در حقیقت مراقبان ارجاعی از طریق شرکت های پرستاری به دلیل توانمندی و آموزشی که در این زمینه دیده اند قادراند طیف گسترده ای از خدمات پرستاری را ارائه دهند – از مدیریت دارو و کمک های بهداشتی گرفته تا نظافت منزل و تهیه غذا. همچنین مراقبان می توانند با پزشک و خانواده شما همکاری کنند تا برنامه مراقبتی شما را سفارشی کنند و تنظیمات لازم را در طول مسیر انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که بهترین مراقبت ممکن را دریافت می کنید.

اگر بخواهیم در این قسمت خدمات مراقبتی پرستاری ارائه شده توسط مراقبان با تجربه را به اختصار برشماریم، میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • کمک های بهداشتی و مدیریت بی اختیاری
 • کمک به حمام کردن، لباس پوشیدن و نظافت
 • کمک در پیاده روی و انتقال
 • خانه داری و خشکشویی
 • برنامه ریزی غذا، آماده سازی، نظارت بر رژیم غذایی، و (در صورت لزوم) تغذیه
 • یادآوری داروها / نظارت
 • کمک در طول اقامت در بیمارستان و یا کمک پس از ترخیص
 • همنشینی و گفتگو
 • کمک در انجام تمرینات تجویز شده
 • پیگیری قرار ملاقات های پزشکی
 • پرداخت قبوض
 • رسیدگی به گیاهان
 • آرایشگاه
 • خرید مواد غذایی
 • همراهی در پیاده روی و خرید شخصی
 • حمل و نقل

انواع مراقبان برای ارائه خدمات پرستاری

خدمات پرستاری در منزل توسط مراقبان حرفه ای، تجری یا تحصیل کرده ی زیر جهت برطرف سازی نیازهای مراقبت شخصی شما انجام می شود. این مراقبین شامل

 • کمک های بهداشتی خانگی
 • دستیاران پرستاری معتبر
 • پرستاران عملی دارای مجوز
 • پرستاران ثبت نام شده

اما نکته حائز اهمیت این است که همه ی مراقبان مشغول به فعالیت در این مراکز، دارای مجوز کامل، بیمه شده و تحت ضمانت شرکت معرفی کننده بوده و پس از بررسی دقیق پیشینه، سوابق کاری، دانش لازم و تجربه ی کافی متناسب با سطح انتظارات و نیازتان اعزام میگردند.

انواع مراقبان برای ارائه خدمات پرستاری - خدمات پرستاری در منزل + مراقبت و نگهداری

بهره مندی از خدمات پرستاری خانگی چه مزایایی به دنبال دارد

مهمترین مزیت بهره مندی از خدمات پرستاری در منزل از جمله مراکز فعال و معتبر ، امکان مهیا ساختن شرایطی برای برخورداری از مراقبت های پرستاری یا حمایتی در آسایش و امنیت خانه ی خود بیمار یا فرد میباشد.
در حقیقت یک شرکت پرستاری در منزل به خانواده‌ها یک متخصص پزشکی در محل می‌دهد تا در صورت نیاز به حمایت پزشکی از عزیزانشان مراقبت کنند. تا اینگونه عزیزانشان خواه در دوران نقاهت پس از یک بیماری یا جراحی یا مواجهه با یک بیماری لاعلاج، خدمات تخصصی مورد نیازشان را از یک پرستار حرفه ای و ماهر در آرامش خانه خود و اصولی و دقیق تر دریافت نمایند.

از طرفی پرستاری در منزل علاوه بر اینکه می تواند نیاز به زندگی نهادینه را به تعویق انداخته یا از آن جلوگیری کند، گزینه بسیار مقرون به صرفه تری نسبت به بستری شدن در بیمارستان یا محل اقامت سالمندان در سرای سالمندان بوده و بعلت برخورداری از مراقبت با کیفیت تر در محیط آشنا و راحت منزل، گزینه قابل قبول تری نیز میباشد.

زیرا در این روش برخلاف بیمارستانها یا محیط های عمومی نگهداری از این عزیزان، امکان دسترسی به وسایل شخصی و ریتم‌هایی که برایشان عادی است ممکن میگردد تا افراد وابسته، نیازهای فیزیکی و عاطفی خود را بدون دور شدن از خانه و اعضای دوستداشتنی ان، بهتر برطرف نمایند.

نقش پرستاران در ارائه خدمات پرستاری

 • یک پرستار مراقبت در منزل به عنوان یک عضو مهم تیم خدمات پرستاری ، که شامل پزشکان، درمانگران و اعضای خانواده نیز میباشد، خدمت می کند. این پرستاران نه تنها می توانند انواع خاصی از درمان ها را انجام دهند و ثبت کنند، بلکه یک ناظر ماهر بشمار می آیند که درصورت بروز عوارض یا افزایش سرعت پیشرفت بیماری، میتوانند با اشتراک گذاری اطلاعات با سایر ارائه‌دهندگان مراقبت، اقدام صحیح تر و اصولی تری در پیش بگیرند.
 • پرستاران با طیف کاملی از اقدامات پرستاری کمک می کنند تا بیمارانی که از بیمارستان مرخص شده اند اما همچنان به خدمات نگهداری خاصی نیاز دارند، با دریافت و تداوم مراقبتهای پرستاری در خانه طول فرآیند بهبودی خود را کاهش داده و به عنوان پل مهمی برای کوتاه ساختن مسیر بهبودی فرد محسوب میشوند.
 • یک پرستار می تواند طیف وسیعی از خدمات مراقبتی و پرستاری را برای بیماران در خانه ارائه دهد. فیزیوتراپی در خانه به بیماران کمک می کند تا پس از آسیب، جراحی یا بیماری، حرکات فیزیکی و دامنه حرکتی خود را به دست آورند و حفظ کنند. خدمات پرستار خانگی برای مراقبت از زخم تضمین می کند که زخم ها به درستی مراقبت و پانسمان می شوند، بیماری یا عفونت رخ نمی دهد، محل های لوله تغذیه تمیز و مراقبت می شوند و درد به درستی مدیریت می شود.
 • پرستاری در منزل برای مراقبت‌های بعد از جراحی تضمین می‌کند که بیماران از دستورالعمل‌های ترخیص، از جمله تخلیه مایعات، مراقبت از پانسمان، مدیریت دارو و مدیریت درد پیروی می‌کنند.
 • پرستاری برای آسیب مغزی تروماتیک و پرستاری در خانه برای آسیب نخاعی به رفع نیازهای پیچیده جسمی، عاطفی و روانی بیماران در حال بهبودی کمک می کند. چنین مراقبت هایی شامل طیف وسیعی از خدمات پرستاری در منزل، از جمله توانبخشی، حمایت پزشکی، حمایت روانشناختی، گفتار درمانی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، مدیریت روده و مثانه، حمام کردن، حمل و نقل به قرار ملاقات و مسائل مربوط به سلامت روان است که در صورت به کارگیری پرستاری اموزش دیده و ماهر به خوبی قابل اجرا میباشد.
 • پرستاری در خانه برای وابستگی به ونتیلاتور شامل کار نزدیک با اعضای خانواده، برای آموزش آنها و برای کمک بهتر به عزیزان است. پرستاران به بیماران کمک می‌کنند تا با دستگاه‌های تنفس مصنوعی راحت‌تر شوند و در انجام فعالیت‌های روزانه کمک کنند.
 • در موقعیت‌های پایان زندگی، پرستاران به عنوان حامیان پزشکی خدمت می‌کنند و اطمینان می‌دهند که الزامات پزشکی و ترجیحات بیمار متعادل و به‌طور مناسب تکمیل می‌شوند. علاوه بر این، پرستاران در خانه، همراهی دلسوزانه و در تلاش برای حفظ شأن و منزلت بیمار تا پایان عمر او هستند که با مراقبت شخصی و مدیریت درد می توانند به بیمار و اعضای خانواده کمک کنند تا اضطراب و سایر احساسات مرتبط با مرگ را برطرف نمایند.
 • خدمات پرستاری در خانه یک گزینه درمانی شخصی مقرون به صرفه است که به بیماران و مراقبان آرامش خاطر و اطمینان بیشتری در طول درمان طیف وسیعی از مسائل پزشکی می دهد.

روش ارائه خدمات پرستاری در آتیه پرستاران سلامت

مرکز اتیه پرستاران سلامت سطح بالایی از خدمات پرستاری را توسط پرستاران آموزش دیده و ثبت شده ی خود به عزیزان نیازمند به کمک در خانه ارائه می دهد. کارکنان این شرکت معتبر و خوشنام با همکاری با شما و پزشک عزیزتان و پس از صحبت در مورد نیازها و انتظاراتتان و ترتیب دادن یک برنامه مراقبتی برای دریافت کامل مراقبت های پرستاری، مدیریت علائم، آموزش خود مراقبتی و نظارت بر کیفیت و نحوه ارائه ی خدمات در تلاشند تا میزان بالایی از رضایت و آسایش را به بیماران و خانواده هایشان بچشانند.

خدمات این شرکت در قدم اول با ارزیابی بیمار و خانواده در خانه آغاز می شود. یکی از اعضای تیم برای ارزیابی رایگان به خانه شما امده تا با همه افراد درگیر آشنا شده و با ارزیابی سطح سلامت جسمی، روانی و عاطفی بیمار، بهتر نیازهای عزیز شما را درک کند.

پس از درک نیازهای کوتاه‌مدت و بلندمدت، پرستاران خانگی ما می توانند مراقبت‌ها را اولویت‌بندی کرده، به موقعیت‌هایی که پیش می‌آیند پاسخ داده و با خانواده و تیم پزشکی بیمار ارتباط برقرار کنند.

امتحانات پایه ای در نظر گرفته شده برای سنجش سلامت جسمانی شخص تحت مراقبت در این موسسه، امکان ردیابی دقیق پیشرفت بیماری، مدیریت درد، مدیریت دارو، عملکرد شناختی، تمرکز و سلامت عاطفی فرد را میسر ساخته و میتواند در کمک به حفظ و بازیابی سلامتی تا حد زیادی موثر واقع شود.

بهتر است در صورت نیاز وقت را تلف نکرده و در اسرع وقت با برقراری یک تماس تلفنی با کارشناسان متبحر این شرکت، از مشاوره ی رایگان انها بهره ببرید.

خدمات پرستاری آتیه پرستاران سلامت - خدمات پرستاری در منزل + مراقبت و نگهداری

خدمات پرستاری آتیه پرستاران سلامت

پرستاری در منزل برای مراقبت تسکینی:

پرستاران مراقبت تسکینی تایید شده ما در خانه بر خدمات رسانی به نیازهای بیماران لاعلاج تمرکز می کنند. کارکنان ما به عنوان بخشی از تیمی شامل بیمار، خانواده او و پزشکانی که به عنوان حامی پزشکی برای اطمینان از برآورده شدن نیازهای پزشکی، نیازهای مدیریت درد و نیازهای کیفیت زندگی کار می کنند، فعالیت می کنند. در واقع پرستاران ما در خانه با بیماران و اعضای خانواده کار می کنند تا به نگرانی های مربوط به مسائل پایان زندگی رسیدگی کنند.

پرستاری در منزل برای مراقبت از آسیب نخاعی:

بیش از 90 درصد بیماران مبتلا به ضایعه نخاعی به نوعی مراقبت در منزل نیاز دارند. پرستاران ما در خانه به بیماران در مراقبت از زخم، مدیریت روده و مثانه، فیزیوتراپی، کمک به حمام کردن، کمک به کارهای روزمره، رانندگی تا قرار ملاقات های پزشکی و مقابله با مسائل روحی و روانی که می تواند با چنین آسیبی همراه باشد، کمک می کنند.

پرستاری در منزل برای آسیب های مغزی:

پرستاران در خانه طیف وسیعی از خدمات را برای کسانی که پس از آسیب مغزی تروماتیک بهبود می یابند، ارائه می دهند، از جمله، توانبخشی، حمایت روانی، و حمایت بالینی و پزشکی. پرستاران خانگی ما با بیمارانی که به مراقبت کوتاه مدت و بلندمدت، گفتار درمانی، فیزیوتراپی یا کاردرمانی نیاز دارند، کار می کنند.

پرستاری در منزل برای مراقبت از ونتیلاتور:

برای کودکان یا سایر اعضای خانواده که به مراقبت از دستگاه تنفس مصنوعی نیاز دارند، پرستاران ما در خانه با جدیدترین تجهیزات آموزش دیده اند و به بیماران در خوردن، صحبت کردن و حرکت کمک می کنند. پرستاران در خانه می توانند در صورت نیاز کودکان را در مدرسه یا خارج از منزل همراهی کنند. پرستاران ما در خانه به طور کامل در زمینه مراقبت از راه هوایی و تراکئوستومی، درمان تراکئوتومی، پشتیبانی از ونتیلاتور مکانیکی، اکسیژن درمانی، از شیر گرفتن و توانبخشی ریوی آموزش دیده اند.

پرستاری در منزل برای مراقبت از زخم:

پرستاران در خانه می توانند در مراقبت از زخم های ناشی از جراحی، آسیب یا بیماری، از جمله پانسمان، پیشگیری از زخم بستر، مدیریت زخم و آبسه، مراقبت و پاکسازی محل های لوله تغذیه، مدیریت درد و پیشگیری از عوارض کمک کنند.

پرستاری در منزل برای مراقبت از زمان استراحت:

مراقبت از یک عزیز می تواند از نظر احساسی و جسمی خسته کننده باشد. برای اعضای خانواده که مراقبت های اولیه را ارائه می دهند، مهم است که استراحت های برنامه ریزی شده برای شارژ مجدد و گروه بندی مجدد داشته باشند. پرستاران خانگی ما این بار را درک می‌کنند و می‌توانند برای چند ساعت یا یک شب در خانه در کنار عزیزتان بمانند.

پرستاری در منزل برای فیزیوتراپی:

علاوه بر پرستاری در خانه پس از ابتلا به بیماری، جراحت یا جراحی، ازپرستاری برای حفظ یا بهبود حرکت و چابکی و فیزیوتراپی در خانه نیز استفاده میگردد. فیزیوتراپیست های ما در خانه یک برنامه درمانی سفارشی ایجاد می کنند که به بیماران امکان می دهد در صورت تمایل یا نیاز، در محیطی آشنا و با خانواده در اطراف خود توانبخشی کنند.

پرستاری خصوصی در محیط بیمارستان:

اغلب خانواده ها با استخدام یک پرستار خصوصی برای اطمینان از اینکه بیمار در بیمارستان از حمایت پزشکی و نظارت مستمر برخوردار می شود، آرامش پیدا می کنند. پرستاران خصوصی، مکمل پرستاران کارکنان هستند و به عنوان حامیان بیمار برای اطمینان از مراقبت مناسب خدمت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سیزده − نه =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست