تماس
021-66582923

شرکت های پرستاری سالمند در تهران

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
پرستاری از سالمندان

شرکت های پرستاری سالمند خدمات مراقبت و نگهداری از افراد مسن را برعهده دارند این خدمات معمولا در منزل خود سالمند و با کمک خود خانواده ها ارائه می شود. خدماتی که توسط این شرکت ها به خانواده ها ارائه می شود معمولا این خدمات می تواند به صورت یک مراقبت ساده و یا به صورت یک همدم برای سالمند باشد و یا می تواند به صورت مراقبت های درمانی باشد.

شرکت های پرستاری سالمند

مراقبینی که در شرکت های پرستاری سالمند خدمات رسانی می کنند در واقع افرادی هستند که وظایف پرستاری از سالمند را با استفاده از دانش و تجربه هایی که دارد بر عهده می گیرد و کمک میکند که سالمندان بتوانند راحتتر زندگی کنند. امروزه خدماتی که پرستاران سالمند ارائه می دهند بسیار متنوع شده است و این تنوع در خدمات باعث میشود که سالمندان با عزت نفس بیشتری به زندگی خود ادامه دهند.

طبق تحقیقات انجام شده سالمندانی که در خانه، پرستاری میشوند زندگی راحت تر و مطلوب تری نسبت به سایر سالمندان دارند . اینکه یک سالمند در خانه خودش پرستاری شود یک حس امنیت خاطر به او میدهد . نگهداری از سالمند در خانه سالمندان میتواند تجربهای بد و ناگوار برای سالمند باشد ، زیرا در آنجا فرد مقدار قابل توجهی از استقلال خود را از دست داده و این امر در افسرده شدن سالمندان می تواند موثر باشد.

شرکت های نگهداری سالمند تهران

همانطور که می دانید شغل پرستاری از سالمند جزو مشاغل سخت می باشد و باید فردی که این مسئولیت را در شرکت های نگهداری سالمند در تهران برعهده دارد حتما فردی صبور باشد . حال خانواده ها در صورتی که شرایط زیر برایشان ایجاد شد می توانند از خدمات شرکت های پرستاری از سالمند در منزل استفاده نمایند.

 • بعد از انجام عمل های جراحی : سالمندان بعد از انجام عمل جراحی به خاطر زمین گیر شدنشان به مراقبت و نگهداری نیازمندند . این مراقبت شامل کمک در غذا خوردن ، تعویض لباس ، حمام رفتن ، تعویض پانسمان و … میباشد .
 • هنگام آسیب دیدن سالمندان یا زمانی که به فیزیوتراپی یا کاردرمانی نیاز دارند .
 • سالمندانی که تنها زندگی می کنند .
 • برای سالمندانی که بیماریهای خاصی دارند .
 • برای استراحت بیشتر اعضای خانواده .
 • برای صرفه جویی کردن در وقت .
وِیژگی های پرستار خوب برای پرستاری از سالمند

از جمله ویژگی های خوب یک پرستار در شرکت های پرستاری سالمند چیست

یک پرستار خوب در شرکت پرستاری از سالمند در منزل برای انجام امور پرستاری می بایست در درجه ی اول نحوه صحیح مراقبت از سالمند را بداند تا بتواند در صورت مواجهه با موقعیتهای خطرناک تصمیم گیری درستی داشته باشد . او باید از مشکلاتی که سالمند دارد کاملاً آگاه باشد و اگر سالمند به بیماری خاصی مبتلا است نسبت به آن بیماری اطلاعات و آگاهی کافی پیدا کند

دوم اینکه یک پرستار سالمند خوب باید بسیار مهربان و صبور و با حوصله با گذشت و فداکار و … باشد . زیرا انسان ها در دوران سالمندی علاوه بر اینکه به لحاظ جسمی ضعیف میشوند ، به لحاظ روحی هم شکننده تر از قبل می شوند .

یک پرستار خوب برای پرستاری از سالمند در منزل باید بتواند همدم خوبی برای سالمند باشد . به حرف هایش گوش کند به او توجه کند و ارتباط مناسبی با او برقرار کند . باید مراقب باشد گاها حرفی نزند که باعث رنجش سالمند شود ، زیرا انسان ها در دوران سالمندی حساس تر از قبل می شوند و اینکه ممکن است که سالمند به خاطر بیماری فراموشی سوالهایی که چند لحظه پیش پرسیده دوباره تکرار کند . پرستار باید انقدر با حوصله باشد که هر بار با خوش رویی جواب سوالهای سالمند را بدهد و از کوره در نرود.

از جمله وظایف شرکت های پرستار سالمند

شرکت های پرستار سالمند در قبال سالمندان وظایفی بر عهده دارد که توسط پرستاران این شرکت اعمال می شوند . این وظایف شامل:

 • انجام دادن خدمات درمانی مانند : نصب و تعویض سرم ، تزریق آمپول ، مراقبت از زخم ، گرفتن فشار خون و انجام دادن دستورات پزشکی .
 • انجام دادن خدمات نظافتی مانند : تمیز کردن منزل ، شستن البسه ، تهیه غذا و…
 • حمایت عاطفی و همدردی با و مصاحبت با سالمند : هنگامی که یک سالمند به صورت تنها در منزل زندگی می کند ، به مراتب به حمایت عاطفی بیشتری نیاز دارد . یک پرستار در این زمینه میتواند که با انجام فعالیت هایی مثل بیرون رفتن با سالمند ، کتابخواندن ، بازی کردن و … کمک شایانی به سالمند داشته باشد
 • کمک کردن به سالمند در امر ورزش و همینطور ترغیب کردن آن : همانطور که پیش تر گفته شد یکی از اجزای یک سبک زندگی سالم ، تحرک و انجام فعالیتهای بدنی است . پرستار سالمند در واقع می بایست یک مشوق خوب برای سالمند در امر ورزش باشد .
 • تلاش برای حفظ بهداشت سالمند : از آنجا که بعضی از سالمندان دارای محدودیت شدید جسمانی میباشند ، بر پرستارسالمند لازم است که هنگام استحمام ، تعویض لباس و اجابت مزاج و مسواک زدن و از سالمند حمایت کند .
, ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک × چهار =

فهرست