تماس
021-66582923
پرستار بیمارپرستار سالمندپرستاری در منزل

شرکت های پرستاری سالمند در منزل تهران

شرکت های پرستاری سالمند خدمات مراقبت و نگهداری از افراد مسن را برعهده میگیرند این خدمات معمولا در منزل خود سالمند و با کمک اعضای خانواده صورت میگیرد. خدماتی که توسط این شرکت ها به خانواده ها ارائه می شود به صورت یک مراقبت ساده و یا به صورت یک همدم برای سالمند می باشد و یا می تواند به صورت مراقبت های درمانی باشد. در ادامه شما را با شرکت های اعزام پرستار سالمند بیشتر آشنا می کنیم.

مزایای درخواست از شرکت های پرستاری سالمند

امروزه وقت یکی از سرمایه های مهم و با ارزش در بین انسان ها می باشد. اگر شما برای پیدا کردن پرستار سالمند به اندازه کافی وقت در اختیار داشتید پس به نظر ما وقت کافی نیز برای مراقبت از سالمند خود را نیز دارید و دیگر احتیاجی به استخدام یک پرستار در منزل نداشتید، اما واقعا اینجوری نیست و نبود وقت کافی باعث شده که شما به فکر پیدا کردن شرکت های پرستاری سالمند شده اید.

اما در کنار وقت، موارد دیگری نیز وجود دارد که باعث شده اعضای خانواده به دنبال شرکت های پرستاری باشند. که این موارد شامل

 • کاهش دردسرهای جانبی
 • اطمینان خاطر از فرد غریبه ای که به عنوان پرستار از طرف شرکت وارد زندگی شما می شود.
 • تجربه بالای شرکت در استخدام پرستار نسبت به شما
 • بالا بودن اعتبار افرادی که به عنوان پرستار در شرکت های پرستاری استخدام می شوند
 • معتبر بودن قراردادی که ما بین پرستار و شرکت بسته می شود.
 • مسئول بودن شرکت در قبال کلیه تعهدات پرستار
 • پیگیری های منظم شرکت
 • تداوم در دریافت خدمات از طرف پرستاران شرکت

در بالا ما به این نتیجه رسیدیم که چرا بهتر است از شرکت های پرستاری سالمند ، درخواست پرستار برای سالمند خود کنیم. البته ناگفته نماند وقتی شما از این شرکت ها درخواست پرستار می کنید باید هزینه ای جدا از حقوق پرستار به شرکت پرداخت کنید که به عنوان پورسانت شرکت می باشد. اما ارزش این کار خیلی بیشتر از پولی می باشد که شما به شرکت می دهید. پورسانتی که شرکت از شما میگیرد در قبال پشتیبانی از شما می باشد که شامل :

 • در قبال پیدا کردن پرستار خوب و مورد پسند شما
  شرکت ها برای استخدام پرستاران آقا و خانم مجبور هستند هزینه های زیادی را در این راستا به شرکت های تبلیغاتی برای درج آگهی استخدام پرداخت کنند.
  ناگفته نماند شرکت های زیادی مانند آتیه پرستاران سلامت وجود دارند که نسبت به استخدام پرستار به شدت حساس بوده و گاها در بیشتر مواقع از 100درصد ورودی تنها 10 درصد از پرستاران می توانند نمره قبولی را از مدیر شرکت دریافت نمایند. پس این سیاست و وجدان کاری بسیار هزینه بر می باشد.
 • در قبال جایگزین کردن
  وقتی شما با شرکت های پرستاری سالمند همکاری می کنید خیالتان از بابت غیبت، عدم همکاری و مرخصی پرستاران راحت است زیرا می دانید که شما یک پشتیبان دارید و این پشتیبان ( شرکت ) در کوتاه ترین زمان برای شما پرستار جایگزین اعزام می کند.
 • رسیدگی به وضعیت سالمند شما
  شرکت های معتبر و بزرگ با برنامه ریزی های دقیق و منظم، به صورت سرزده و اتفاقی بازرس های خود را به منزل سالمند اعزام می کنند تا اندازه و کیفیت خدمات ارائه شده از طرف پرستار را بسنجند و در صورت قصور و کوتاهی پرستار را جریمه کنند و در صورت تکرار پرستار را اخراج می کنند.
 • رسیدگی به انتقادات و پیشنهادات
  بهترین شرکت های پرستاری از سالمندان با ایجاد سیستم انتقادات و پیشنهادات سعی بر این دارند که روز به روز خدمات خود را برای سالمدان ارتقا دهند که با این روش می توان کمک زیادی به خانواده ها و سالمندان کرد.
تفاوت خدمات در شرکت های پرستاری سالمند با خانه سالمندان - شرکت های پرستاری سالمند در منزل تهران

تفاوت خدمات در شرکت های پرستاری سالمند با خانه سالمندان

مراقبینی که در شرکت های پرستاری سالمند خدمات رسانی می کنند در واقع افرادی هستند که وظایف پرستاری از سالمند را با استفاده از دانش و تجربه های که دارند بر عهده می گیرند و کمک میکنند که سالمندان بتوانند راحت تر زندگی کنند. امروزه خدماتی که پرستاران ارائه می دهند بسیار متنوع بوده و این تنوع خدمات باعث میشود که سالمندان با عزت نفس بیشتری به زندگی خود ادامه دهند.

طبق تحقیقات انجام شده سالمندانی که در خانه، پرستاری میشوند زندگی راحت تر و مطلوب تری نسبت به سایر سالمندان دارند . اینکه یک سالمند در خانه خودش، پرستاری شود یک حس امنیت خاطر به او میدهد . نگهداری از سالمند در خانه سالمندان میتواند تجربه های بد و ناگوار برای سالمند باشد ، زیرا در آنجا فرد به شدت استقلال خود را از دست داده و این امر در افسرده شدن سالمندان می تواند موثر باشد.

دلایل نیاز به شرکت های نگهداری سالمند تهران

همانطور که می دانید شغل پرستاری از سالمند جزو مشاغل سخت می باشد و باید فردی که این مسئولیت را در شرکت های نگهداری سالمند در تهران برعهده دارد حتما فردی صبور باشد . حال خانواده ها در صورتی که شرایط زیر برایشان ایجاد شد می توانند از خدمات شرکت های پرستاری از سالمند در منزل استفاده نمایند.

 • بعد از انجام عمل های جراحی : سالمندان بعد از انجام عمل جراحی به خاطر زمین گیر شدنشان به مراقبت و نگهداری نیازمندند . این مراقبت شامل کمک در غذا خوردن ، تعویض لباس ، حمام رفتن ، تعویض پانسمان و … میباشد .
 • هنگام آسیب دیدن سالمندان یا زمانی که به فیزیوتراپی یا کاردرمانی نیاز دارند .
 • سالمندانی که تنها زندگی می کنند .
 • برای سالمندانی که بیماریهای خاصی دارند .
 • برای استراحت بیشتر اعضای خانواده .
 • برای صرفه جویی در وقت .

از جمله ویژگی های خوب یک پرستار در شرکت های پرستاری سالمند چیست

یک پرستار خوب در شرکت پرستاری از سالمند در منزل برای انجام امور پرستاری می بایست در درجه ی اول نحوه صحیح مراقبت از سالمند را بداند تا بتواند در صورت مواجهه با موقعیتهای خطرناک تصمیم گیری درستی داشته باشد . او باید از مشکلاتی که سالمند دارد کاملاً آگاه باشد و اگر سالمند به بیماری خاصی مبتلا است نسبت به آن بیماری اطلاعات و آگاهی کافی پیدا کند

دوم اینکه یک پرستار سالمند خوب باید بسیار مهربان و صبور و با حوصله با گذشت و فداکار و … باشد . زیرا انسان ها در دوران سالمندی علاوه بر اینکه به لحاظ جسمی ضعیف میشوند ، به لحاظ روحی هم شکننده تر از قبل می شوند .

یک پرستار خوب برای پرستاری از سالمند در منزل باید بتواند همدم خوبی برای سالمند باشد . به حرف هایش گوش کند به او توجه کند و ارتباط مناسبی با او برقرار کند . باید مراقب باشد گاها حرفی نزند که باعث رنجش سالمند شود ، زیرا انسان ها در دوران سالمندی حساس تر از قبل می شوند و اینکه ممکن است که سالمند به خاطر بیماری فراموشی سوالهایی که چند لحظه پیش پرسیده دوباره تکرار کند . پرستار باید انقدر با حوصله باشد که هر بار با خوش رویی جواب سوالهای سالمند را بدهد و از کوره در نرود.

از جمله وظایف شرکت های پرستار سالمند

شرکت های پرستار سالمند در قبال سالمندان وظایفی بر عهده دارد که توسط پرستاران این شرکت اعمال می شوند . این وظایف شامل:

 • انجام دادن خدمات درمانی مانند : نصب و تعویض سرم ، تزریق آمپول ، مراقبت از زخم ، گرفتن فشار خون و انجام دادن دستورات پزشکی .
 • انجام دادن خدمات نظافتی مانند : تمیز کردن منزل ، شستن البسه ، تهیه غذا و…
 • حمایت عاطفی و همدردی با و مصاحبت با سالمند : هنگامی که یک سالمند به صورت تنها در منزل زندگی می کند ، به مراتب به حمایت عاطفی بیشتری نیاز دارد . یک پرستار در این زمینه میتواند که با انجام فعالیت هایی مثل بیرون رفتن با سالمند ، کتابخواندن ، بازی کردن و … کمک شایانی به سالمند داشته باشد
 • کمک کردن به سالمند در امر ورزش و همینطور ترغیب کردن آن : همانطور که پیش تر گفته شد یکی از اجزای یک سبک زندگی سالم ، تحرک و انجام فعالیتهای بدنی است . پرستار سالمند در واقع می بایست یک مشوق خوب برای سالمند در امر ورزش باشد .
 • تلاش برای حفظ بهداشت سالمند : از آنجا که بعضی از سالمندان دارای محدودیت شدید جسمانی میباشند ، بر پرستارسالمند لازم است که هنگام استحمام ، تعویض لباس و اجابت مزاج و مسواک زدن و از سالمند حمایت کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هجده − نه =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست