تماس
021-66582923

مراقبت نگهداری سالمند در منزل + بهترین قیمت موسسات

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
مراقبت و نگهداری سالمند در منزل

همانطور که می دانید دوره ی سالمندی یکی از حساس ترین دوره های زندگی یک انسان می باشد که در این دوره باید مراقبت نگهداری سالمند را به بهترین شکل برای سالمندان ارائه دهیم. این حساسیت به اندازه ی دوران کودکی می باشد و باید از همه لحاظ سالمندان را حمایت کنیم.

مراقبت نگهداری سالمند

مراقبت نگهداری سالمند یک امر مهم در بین خانواده ها می باشد. اما بسیاری ازسالمندان هستند که کمتر مورد حمایت اطرافیان خود قرار می گیرند. آن هم به دلایل مختلف مثلا سالمند یا بستگان نزدیکی ندارد یا فرزندان آن دور از او زندگی می کنند و یا اینکه با خانواده زندگی می کنند ولی به علت مشغله های کاری افراد خانه در ساعاتی از روز در منزل حضور ندارند و در آن ساعات سالمند در منزل تنها می باشد . حال این تنهایی را چگونه می توان جبران کرد ؟

وجود پرستاری که بتواند از سالمند شما هم مراقبت کند و هم همدم برای او باشد بسیار مفید می باشد و باعث می شود که سالمند شما هم از تنهایی در بیاید و هم امور شخصی خود را به پرستار بسپارد . داشتن یک پرستار سالمند در منزل باعث بالا رفتن کیفیت زندگی سالمند شما می باشد و همچنین باعث آرامش خاطر شما از اینکه در غیاب شما فردی هست که از سالمندتان مراقبت و نگهداری کند.

نگهداری و مراقبت از سالمند در تهران

امروز نگهداری و مراقبت از سالمند در تهران به شیوه های گوناگونی در بین خانواده ها در حال اجراست. یکی از این شیوه ها استخدام کردن پرستار سالمند در منزل می باشد. فردی که به عنوان پرستار وظیفه مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل را برعهده دارد می تواند با روشهایی که به کار می برد باعث ارتقاء کیفیت زندگی سالمندان شود که در زیر به این نکات اشاره کرده ایم .

 • دور کردن سالمند از افسردگی :

سالمندان خیلی زود دچار افسردگی می شوند. این افسردگی می تواند ناشی از استرس های زندگی یا از دست دادن بستگان نزدیک و یا ناشی از بیماری های رایجی که گریبانگیر سالمند شده است . در این مواقع پرستار باید سعی کند به سالمند انرژی دهد و او را شاد نگه دارد تا دچار افسردگی نشود .

 • به سالمند احساس مفید بودن دهید :

وقتی انسان احساس مفید بودن نداشته باشد به شدت دچار افسردگی می شود . یکی از شرایط مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل این است که پرستاران و خانواده ها سعی کنند در اموری مانند خرید های منزل ، عوض کردن دکوراسیون منزل و مواردی از این قبیل از سالمند نظر بخواهند تا سالمند احساس کند برای خانواده مفید است و این احساس باعث بالا رفتن روحیه ی او می شود.

 • ورزش کردن :

ورزش کردن برای سالمندان بسیار مفید می باشد . پرستاران یا خانواده ها حتما سالمند خود را تشویق به ورزش کردن کنند. ورزش باعث می شود توان جسمانی سالمند بالا رود و از بسیاری بیماری ها دور بماند.

 • فعالیت های ذهنی :

بیماری آلزایمری یکی از رایج ترین بیماریهای دوره سالمندی می باشد . اما می توان با یک سری فعالیت های ذهنی از مبتلا شدن به این بیماری جلوگیری کرد. کسی که وظیفه ی پرستاری از سالمند را برعهده دارد می تواند سالمند را با تشویق به انجام بازیهای فکری مانند شطرنج ، تخته نرد و همچنین خواندن کتاب ، ذهن سالمند را به فعالیت وا دارد تا از آلزایمری شدن فرد جلوگیری شود .

 • ارتباط با دیگران :

بزرگترین خطری که سالمندان را تهدید می کند تنهایی می باشد . تنهایی باعث ایجاد بیماری هایی مانند آلزایمر ، زوال مغزی و … می شود . یکی دیگر از شرایط مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل این است که پرستار منزل یا خانواده سالمند باید برنامه ای منظم برای سالمند در نظر بگیرند که بتواند با دیگران ارتباط برقرار کند. مانند بردن سالمند به ورزشهای دسته جمعی یا تفریحات دسته جمعی مانند کوهنوردی . این ارتباطات باعث بالا رفتن روحیه سالمند می شود .

خدمات مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل

خدمات مراقبت و نگهداری از سالمندان

در بالا تعدادی از خدمات مراقبت نگهداری سالمندان و وظایف یک پرستار سالمند را در منزل برای شما شرح دادیم. در ادامه باز می خواهیم خدمات دیگری که برگردن فردی که مسئولیت مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل را برعهده دارد را برای شما ذکر کنیم حتما این مطالب را سعی کنید بخوانید تا دید شما را در مراقبت از سالمند بالا ببرد .

 • بردن سالمند به پیاده روی با کفشهای استاندارد
 • درست کردن غذای مناسب و مقوی برای سالمند . فردی که وظیفه پرستاری سالمند شما در منزل را برعهده دارد باید غذاهایی برای سالمند تهیه کند که مناسب با سن او باشد. مثلا درست کردن غذای کم چرب و کم نمک
 • تا می توانید به سالمندتان مایعات بدهید . خوردن آب کافی ( حداقل 8 لیوان در روز ) باعث می شود بدن سالمند سالم بماند. خوردن آبمیوه های طبیعی نیز توصیه می شود .
 • وقتی سالمند را به بیرون از منزل می برید عینک آفتابی او را فراموش نکنید و او را موجاب کنید که عینک آفتابی خود را بزند .
 • سعی کنید هر روز به طور منظم وزن و فشار سالمند را کنترل نمایید .
 • استعمال دخانیات یکی از بدترین آسیب هایی است که می تواند به یک سالمند وارد کند . حتما سعی کنید سالمند را از سیگار کشیدن منع کنید .
 • رعایت بهداشت دهان بسیار مهم و حیاتی برای سالمند می باشد . سالمند خود را موجاب به مسواک زدن کنید . اگر هم ناتوان است و نمی تواند مسواک بزند ، پرستار سالمند موظف است برای او مسواک بزند .
 • سالمندان در سنی هستند که پوستشان زود خشک می شوند. پرستار باید سعی کند هر روز پوست او را با کرم های مرطوب کننده و با روغن های گیاهی مرطوب نگه دارد.
, , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

20 + 4 =

فهرست