تماس
021-66582923
مرکز خدمات مراقبتی

مرکز خدمات مراقبتی در منزل

ارائه خدمات به سالمندان ، کودکان و بیمار در منزل در مرکز خدمات مراقبتی آتیه پرستاران سلامت . این خدمات به صورت شبانه روزی ، روزانه ، شبانه و مقطعی به خانواده های محترم ارائه می شود. برای اطلاع بیشتر از خدمات ما ، پیشنهاد می شود تا پایان این مبحث ما را همراهی نمایید.

خدمات مراقبتی در منزل شامل ارائه خدمات مختلفی اعم از خدمات بهداشتی، مراقبتی و درمانی می باشد که می تواند توسط فردی مجرب در منزل انجام شود . این افراد که عنوان پرستار را به آنها داده ایم با توجه به تحصیلاتی که در این زمینه دارند و مدارک و تخصصی که کسب کرده‌اند و تجربه هایی که دیده اند می توانند با اطمینان خاطر از عزیزان شما اعم از کودک ،سالمند و یا بیمار مراقبت نمایند.

تمام خدماتی را که اینگونه پرستاران در منزل ارائه می‌دهند در حد خدمات مراکز پزشکی و درمانی است چه بسا این افراد خدماتشان را دلسوزانه تر و با حساسیت بیشتر و در فضای آرام منزل برای افراد سپرده شده به آنها انجام می‌دهند در نتیجه شما به هیچ عنوان لازم نیست نگران نوع خدمات و سطح کیفی خدمات آنها باشید.

تقسیم بندی خدمات در مرکز خدمات مراقبتی

1- پرستار بیمار
این پرستاران وظیفه مراقبت و نگهداری از بیماران را در منزل به عهده می‌گیرند. از جمله خدماتی را که یک پرستار بیمار در منزل انجام می دهد، عبارت است از :

  • تهیه و تدارک یک برنامه کاری مناسب برای مراقبت از بیمار سپرده شده به او
  • رسیدگی به بهداشت فردی و شخصی فرد بیمار
  • تهیه برنامه غذایی مناسب با شرایط بیمار و رعایت توصیه های پزشکی در مورد بیمار
  • در صورت داشتن تزریقات، انجام تزریقات برای بیمار
  • در صورتی که بیمار از سوند استفاده می کند انجام کارهای مربوط به وصل کردن سند و یا تعویض آن برای بیمار
  • اگر بیمار جراحی خاصی انجام داده و یا اینکه نیاز به پانسمان و ضدعفونی زخم ها و بخیه ها دارد این کار از وظایف پرستار است
  • در صورتی که بیمار مشکل حرکتی و جابجایی داشته باشد پرستار موظف به جابجا کردن و حرکت دادن بیمار است
  • در صورتی که بیمار درد داشته باشد تجویز دارو برای کمک به کاهش درد بر حسب توصیه‌های پزشک بر عهده پرستار است
  • توجه به شرایط روحی و روانی بیمار و همچنین توجه به عوارض داروهایی که ممکن است با مصرف آن توسط بیمار رخ دهد ، به عهده پرستار بیمار می باشد.

۲_ پرستار کودک
این پرستاران برای مراقبت از کودکان اعم از خردسالان و کودکان بزرگتر و یا کودکان بیمار به کار گرفته می‌شوند .این پرستاران علاوه بر مراقبت و پرستاری از کودکان در تعلیم و تربیت آنها نیز موثر هستند و وظیفه آموزش و یادگیری کودک را نیز به عهده می‌گیرند وظیفه وقت گذاشتن برای کودک، تغذیه کودک، خواب کودک ، کتاب خواندن و سرگرم کردن کودک و حتی تعویض لباس و شستشوی لباس کودک بر عهده پرستار است. گاهی پرستار کودک علاوه بر همه این کارهایی که موظف به انجام آن است برای کودک ، موظف است مراقب بیماری کودک و روند درمان و رسیدگی به تایم داروها و سایر مشکلات و مسائل بیماری او نیز باشد.

۳_ پرستار سالمند
پرستاران سالمند افرادی هستند که گاه برای پرستاری و نگهداری از سالمندان به کار گرفته می‌شوند که مشکلات مربوط به سن و ناتوانی جسمانی دارند و یا بیماری‌های خاص جسمی و یا روحی و روانی دارند و یا اینکه گاهی فقط تنها هستند و نیاز به یک پرستار به عنوان همراه و همدم دارند و این پرستاران سالمند در همه این موارد می توانند همراه سالمندان عزیز باشند .

خدمات شبانه روزی در مرکز خدمات مراقبتی

مرکز خدمات مراقبتی و پرستاری آتیه پرستاران سلامت با در اختیار گذاشتن پرستارانی به صورت شبانه روزی در خدمت خانواده‌ها به آنها این اطمینان را می‌دهند که در صورتی که افراد خانواده نتوانند به صورت ۲۴ ساعته از این عزیزان سالمند و یا کودک و بیمار خود مراقبت کنند ، این پرستاران به یاری آنها می‌آیند و در خدمت عزیزان شان خواهند بود.

گاهی سالمندان یک خانواده تنها در منزل خود زندگی می‌کنند و اطرافیان و فرزندان آنها به دلایل مختلف از جمله شغل مورد نظر و یا مسافت طولانی نمی‌توانند مدام در کنار آنها باشند و یا از طرف دیگر سالمند دوست ندارد منزل خود را ترک کند و در جای دیگر زندگی کند لذا در این موارد خانواده‌ها با مراجعه به مراکز خدمات پرستاری و استخدام پرستاران به صورت شبانه روز برای مراقبت از عزیزان خود هم موجب آسایش سالمند خود می‌شوند و هم خیال خودشان از بابت سالمند شان راحت می‌شود.

پرستاری از مادران در دوران بارداری در مرکز خدمات مراقبتی در منزل

گاهی مادران در دوران بارداری نیاز به مراقبت های بیشتر و استراحت کامل تری دارند. پرستاران منزل در این موارد گزینه‌های خوبی هستند که می توانند در دوران بارداری زمانی که مادر به علت حمل نوزاد خود توانایی لازم برای خیلی از کارها را ندارد به او کمک کند و همراه او به پزشک برود و یا در استحمام و کارهای منزل به او کمک کند.

همچنین پس از متولد شدن فرزندش تا زمانی که مادر بخواهد مثلاً زمانی که مادر دوران نقاهت بعد از زایمان را می‌گذراند و نوزادش کوچک است ، پرستار منزل برای مراقبت از مادر نوزاد به او کمک می کند و یا اگر مادر فرزند دوقلو یا چندقلویی داشته باشد می‌تواند در این زمینه در نگهداری از نوزاد ها او را یاری کند.

هزینه های مرکز خدمات مراقبتی در منزل

یک پرستار منزل نه تنها خدمات کاملی را به عزیزان شما ارائه می دهد بلکه سطح کیفیت خدمات بسیار بهتر از سایر مراکز نگهداری است این در حالی است که هزینه پرستار منزل برای خانواده ها بسیار ارزان تر و مناسب تر از مراکز نگهداری و درمانی دیگر می باشد.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

15 + 10 =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - مرکز خدمات مراقبتی در منزل
فهرست