تماس
021-66582923
مرکز خدمات پرستاری در منزل تهران در آتیه پرستاران

مرکز خدمات پرستاری در منزل تهران

مرکز خدمات پرستاری در منزل تهران با نام آتیه پرستاران سلامت آماده ارائه خدمات به سالمندان ، کودکان و بیماران می باشد . این خدمات که توسط پرستاران متعهد و با تجربه ارائه می شود به صورت شبانه روزی و روزانه می باشد. پیشنهاد می شود برای آشنایی بیشتر با خدمات این مرکز ، تا آخر این مبحث با ما همراه باشید.

آشنایی با فعالیت های مراقبتی در مرکز خدمات پرستاری در منزل تهران :

پرستاران افرادی هستند که خدماتی از جمله بهداشتی ، رسیدگی به وضعیت درمان و داروی افراد و همچنین خدماتی شامل مراقبت از افراد را انجام می‌دهند که هم این پرستاران می‌‌توانند این خدمات را در بیمارستانها انجام دهند هم این که در منزل و خانه افراد که از آنها نگهداری و مراقبت می نمایند، که بسیاری از خانواده ها به دلایل مختلف از جمله هزینه کمتر خدمات پرستاری در منزل نسبت به بیمارستان و آسایش بیشتر افراد در خانه نسبت به محیط بیمارستان ترجیح می‌دهند که از پرستارانی برای مراقبت از عزیزانشان در منزل استفاده نمایند.

این در حالی است که کیفیت و سطح ارائه خدمات توسط پرستاران در منزل در همان حد خدمات بیمارستانی است .و این خدمات و مراقبتهای پرستاری ممکن است شامل پرستاری از افراد سالمند خانواده ،مراقبت از افرادی که بیماری خاصی دارند و یا کودکان باشد.

برای انجام چه اموری نیازمند به مرکز خدمات پرستاری در منزل تهران هستیم؟

1- انجام واکسن‌های دوره‌ای

افراد به جای مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی و خصوصاً در زمان شیوع و گسترش بیماری کرونا و مبتلا شدن به بیماری های دیگر، می توانند برای زدن واکسن خود یا فرزندانشان در مورد حصبه ، آنفولانزا، هپاتیت و غیر از کمک پرستار در منزل استفاده نمایند.

2- پرستاری و مراقبت بیشتر در زمان جراحی

شاید برای همه ما و یا یکی از افراد خانواده ی ما پیش آمده باشد که جراحی هایی را انجام داده باشیم یا بخواهیم انجام دهیم . از جمله جراحی سزارین ، آپاندیس و غیره این افراد چند روز در بیمارستان بستری هستند. اما بعد از آن چند روز مشخص شده به خانه می‌روند و در خانه نیز باید تحت مراقبت و پرستاری ویژه قرار بگیرند تا زخم‌های آنها کاملاً بهبود یابد از این رو پرستارانی برای ارائه خدمات در منزل می توانند در طی کردن این دوران سخت با ما همراه بوده و در کنار ما باشند که با دانش و علم و تجربه ی خود به ما یاری رسانند .

3- وصل کردن سوند

برخی از افراد در شرایط خاص مانند همین جراحی ها ، موقت یا به دلیل بیماری خاصی به صورت مداوم مجبور به استفاده از سوند برای تخلیه ادرار خود هستند. اما شاید همه ما نتوانیم این سوند ها را وصل یا تعویض کنیم .در نتیجه با استخدام پرستاران مجرب برای خدمت در منزل خود و در کنار عزیزانشان می‌توانیم در زمینه وصل کردن سوند و تعویض آن از آنها کمک بگیریم.

4- انجام پانسمان جراحت ها و زخمها

همانطور که میدانیم پانسمان انواع زخم و جراحت اعم از اینکه زخم ناشی از حادثه باشد یا زخم ناشی از جراحی و سوختگی متفاوت است و تنها و پرستاران هستند که می‌توانند این زخم ها را بررسی و به درستی و به شیوه اصولی پانسمان نمایند .

5- انجام امور مربوط به وصل کردن دستگاه اکسیژن

در برخی از شرایط و بیماری ها به علت پایین آمدن اکسیژن خون افراد مانند همین ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و بیماریهای ریه نیاز است که افراد برای مدتی از دستگاه اکسیژن برای تنظیم اکسیژن خون خود استفاده کنند و پرستار بیمار در منزل تنها افراد مطمئنی هستند که می‌توانند در انجام این امور در منزل به ما و بیمار ما کمک کنند.

6- انجام دادن انواع تزریقات

انجام تزریقات توسط هر فرد مورد اطمینان نیست و تنها باید از افراد دوره دیده و باتجربه کمک گرفت مخصوصا برای بیماران در منزل می توانیم از خدمات پرستاران در منزل کمک بگیریم.

استفاده از مرکز خدمات پرستاری در منزل تهران

استفاده از خدمات مرکز پرستاری در منزل چه فوایدی دارد؟

استفاده از مرکز خدمات پرستاری در منزل تهران برای خانواده‌ها و همچنین فرد بیمار یا مورد مراقبت در خانواده، بسیار راحت‌تر از بیمارستان است. جدای از مشکلات ترافیک و رفت و آمد و سپردن یک نفر به عنوان همراه در بیمارستان و کنار بیمار و همچنین فضای نا‌امید کننده بیمارستان ، تحقیقات نشان داده است که بیمارانی که در منزل مورد مراقبت و پرستاری قرار می‌گیرند خیلی زودتر از بیماران بستری شده در بیمارستان بهبود می یابند زیرا این بیماران با قرار گرفتن در جمع خانواده و در کنار عزیزانشان روحیه و امید بیشتری برای بهبودی پیدا می‌کنند.

همچنین پرستاران در منزل بهتر می‌توانند مراقب اصول تغذیه و سلامت بیمار باشند تا محیط بیمارستان، دیگر اینکه بیمار شما در فضای خانه ی آرام خود و در کنار پرستار همراه بدون اینکه مزاحم دیگر افراد خانواده باشد با آسایش خاطر بیشتر، دوران نقاهت خود را می‌گذراند. همچنین بیمار با بستری شدن در بیمارستان احتمال این را دارد که در فضای بیمارستان به بیماریهای عفونی دیگری نیز مبتلا شود و علاوه بر همه اینها در منزل یک پرستار به صورت تخصصی و اختصاصی از بیمار شما مراقبت می کند و مراقب اموری مانند تزریقات و دادن دارو به بیمار شما هست .

از یک پرستار منزل تا چه حد می توانیم انتظار خدمات داشته باشیم؟

در حقیقت پرستار کسی است که ادامه روند بهبودی و درمان را که پزشک تجویز و توصیه کرده است برای بیمارش پیگیری و رعایت می کند. از جمله می‌توانیم از این پرستار انتظارات زیر را داشته باشیم :

  • امور مربوط به تغذیه ی بیمار، نبض و فشار خون بیمار را مرتب چک کند .
  • پرستاردرمنزل باید به این مورد توجه داشته باشد که آیا بیمار دستورات و نسخه‌های پزشک را رعایت می‌کند؟
  • پرستار منزل می بایست وضعیت جسمی و روحی بیمار و سلامت او را چک کند و در صورت مشاهده ی علائم خاص که نشان از بیماری باشد با پزشک مشورت نماید.
  • پرستار بیمار باید تشخیص دهد که آیا بیمارسپرده شده به این وسایل پزشکی خاصی مانند دستگاه اکسیژن نیاز دارد یا نه و در صورت نیاز اقدام به نصب و تنظیم آن نماید. همچنین پرستاران در منزل باید در صورت مشاهده ی هرگونه مورد مشکوک با پزشک خود در ارتباط باشند و اطلاع دهند.
, ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

7 + ده =

فهرست