تماس
021-66582923

مرکز پرستاری و مراقبت از سالمندان تهران

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
5 دیدگاه
مرکز پرستاری و مراقبت از سالمندان در منزل

بر اساس آمار مرکز پرستاری و مراقبت از سالمندان روز به روز به جمعیت سالمندان در کشورمان افزوده می شود و خانواده ها به دلایل مختلفی مخصوصا مشغله ی کاری،  مجبور هستند از خدمات پرستاری و نگهداری از سالمند استفاده کنند. پس بهترین  گزینه برای نگهداری از سالمند خود  استخدام  پرستار خوب و کاربلد می باشد.

مرکز پرستاری و مراقبت از سالمندان

بهترین گزینه برای دریافت خدمات پرستاری سالمندان استفاده از مراکز معتبر و قابل اطمینان که دارای مجوز هستند می باشد. این مراکز خدماتی از قبیل نگهداری از سالمندان و کودکان را ارائه می دهند. البته ناگفته نماند که این مراکز خدمات خود را در منزل شما ارائه می دهند و با خانه سالمندان متفاوت می باشد. ما در این مبحث به علت حیطه کاری که خدمات پرستاری در منزل می باشد می خواهیم به خدماتی که این مراکز برای شما ارائه می دهند اشاره کنیم پس تا پایان ما را همراهی نمایید.

مراقب سالمند در منزل را می توان این گونه تعریف کرد که پرستاری کردن سالمندی  که نیاز به مراقبت های پزشکی یا  غیر پزشکی و یا هردوی  آنها  دارد. در واقع این مراقب یک کارشناس در حوزه ی پرستاری می باشد  که مراقبت های پرستاری در منزل برای سالمندان انجام می دهد.

خدمات پزشکی در مرکز پرستاری و مراقبت از سالمندان

مراقبت های پزشکی و تخصصی  که پرستاران در مرکز پرستاری و مراقبت از سالمندان آتیه پرستاران سلامت انجام می دهند شامل  مراقبت از انواع زخم ها ، مراقبت از افراد دیابتی ، مراقبت از سالمندان کلستومی ، مراقبت از سالمندانی که مشکل تنفسی دارند، انجام انواع پانسمان ها و  همچنین انجام انواع تزریقات و مدیریت داروها و … می باشد.

خدمات غیر پزشکی در مرکز پرستاری و مراقبت از سالمندان

مراقبت های غیر پزشکی که پرستار در منزل برای سالمند انجام می دهد شامل انجام کارهای شخصی سالمند ( استحمام ، دستشویی بردن سالمند در کل مراقبت های بهداشتی و نظافتی سالمند) ، پر کردن اوقات فراغت سالمند، انجام امور منزل و آشپزی و … می باشد.پ

خصوصیات پرستاران در مرکز پرستاری و مراقبت از سالمندان

خصوصیات و ویژگی های مهم یک مراقب که در مرکز پرستاری و مراقبت از سالمندان انجام می دهد این است که آن ها نباید سالمند را به منزله یک کودک بدانند نباید با آن ها به گونه‌ ای رفتار شود که انگار دارند با کودک خود رفتار می‌ کنند از دستور دادن به آن ها و گفتن باید و نباید ها با لحن کودکانه باید خود داری کنند چه فرد سالمند بیمار باشد چه سالم باید با یک رفتار صحیح با آن ها برخورد شود که شان عظیم و والای آن ها حفظ شود .

 • یک مراقبت سالمند در منزل قبل از این که به مراقبت از سالمند بپردازد باید مهارت ها و توانمندی ها را داشته باشد که بتواند به بهترین نحو از آن ها مراقبت کند یکی از این توانمندی‌ ها برقراری یک رابطه موثر با سالمند است این فرد باید طوری رفتار کند که بتواند با سالمند ارتباط خوبی بگیرد و نا توانی‌ها را به روی اون نزند و سعی کند یک رابطه صمیمانه با شخص سالمند برقرار کند .
 • از دیگر مهارت‌ های مراقب سالمند این است که یک شنونده خوب باشد به خوبی به حرف های سالمند خود گوش کند سالمندان در این سنین دوست دارند دیگران به صحبت هایشان به خوبی گوش بدهند
 • صبوری از دیگر مهارت یک فرد مراقب می باشد سالمندان دچار ضعف بدنی هستند و به کندی حرکت می‌ کنند و دچار خلق و خوی بد می شوند از این رو باید صبوری در برخورد با آن ها داشته باشند .

خدمات مرکز پرستاری و مراقبت از سالمندان

 • انجام کلیه مراقبت های بهداشتی ( Health care )برای سالمند
 • درست کردن غذا ( باید طبق رژیم غذایی سالمند غذا درست کند)
 • انجام امور منزل ( خرید های سالمند ، انجام امور اداری سالمند ، انجام خدمات بانکی ، پرداخت قبض ها  البته با اجازه سالمند و … )
 • بوجود آوردن محیطی سالم و شاداب برای سالمند
 • بردن سالمند به گردش و تفریح البته با اجازه ی خانواده
 • پر کردن اوقات فراغت سالمند
 • مراقب  سالمند سعی کند شب ها در نزدیکی سالمند بخوابد تا در مواقع ضروری بتواند عکس العمل سریع داشته باشد
 • رعایت نکات ایمنی برای سالمند ( وصل کردن روشنایی در راهروها و مکان های رفت و آمد سالمند، که از نور کم برخوردار است و یا در شب که تاریکی مطلق می باشد ، وصل کردن دستگیره در راهرو ها ، داخل حمام و دستشویی ، دور کردن وصایل برقی خطرناک از سالمند و … )
موسسه پرستاری و مراقبت از سالمندان در منزل

همان‌طور که می‌ دانید تغذیه و رژیم غذایی در دوران سالمندی از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است زیرا نوع تغذیه مصرفی آن ها باید به شرایط جسمانی سالمندان متناسب باشد سالمندان در این سنین دچار یک سری از بیماری‌ ها از جمله دیابت ،چربی خون و فشار خون بالا می شوند از این رو یکی از خدماتی که در مرکز پرستاری و مراقبت از سالمندان رسیدگی و بررسی تغذیه آنها می باشد که مراقب سالمند باید غذایی را که برای فرد سالمند تهیه می‌ کند به گونه‌ ای باشد که از این موارد پیشگیری نماید برنامه غذایی او باید هم کیفیت لازم را داشته باشد و هم برای فرد سالمند انرژی زا باشد .

نکات مهم مرکز پرستاری و مراقبت از سالمندان در قبال تغذیه

 • مراقب سالمند باید وعده صبحانه فرد تحت نظر خود را به صورت مرتب به او بدهد
 • مراقب سالمند در منزل باید به این نکته توجه داشته باشد که فرد سالمند روزانه مقدار دریافتی آب و مایعات برای او به اندازه لازم باشد تا شخص سالمند با کم آبی بدن مواجه نشود
 • سالمندان باید در طول هفته یک بار از ماهی و مرغ استفاده کنند و مراقب سالمند باید حتما به این مسئله واقف باشد .
 • وعده غذایی که در شام برای سالمند تهیه می‌ کنید باید متعادل و سبک باشد
 • خوردن میوه و سبزیجات را در میان وعده های غذایی سالمند بگنجاند
 • مواد غذایی چرب مانند کله‌ پاچه ، گوشت قرمز، خامه را کمتر در تهیه غذا ها استفاده کنند .

داشتن مراقب سالمند در منزل برای منزل علاوه بر رساندن خدمات پرستاری و مراقبت از سالمند ، باعث افزایش روحیه ی سالمند می شود.  به این دلیل که سالمند در منزل خودش و  کنار کانون گرم خانواده می باشد.

پس به خانواده ها توصیه می شود به جای بردن سالمند خود به مراکز نگهداری مثل خانه ی سالمندان و دادن هزینه های زیاد به این مراکز سعی کنند از خدمات پرستاری و نگهداری از سالمند در منزل استفاده کنند تا سالمند شما ادامه ی زندگی خود را با خوشحالی و روحیه ی بالا سپری کند. برای مشاوره می توانید با کارشناسان آتیه پرستاران سلامت ارتباط برقرار کنید.

, ,

پست های مرتبط

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • درود بر کارکنان آتیه پرستاران سلامت . واقعا خسته نباشید خدا خیرتون بده . من از شما پرستار برا پدر خانمم گرفتم . خیلی خیلی راضی هستیم از پرستاری که برای ما فرستادید. پدر خانمم همیشه برای شما دعا می کنه . می خواستم یه خسته نباشید به شما بگم . ممنون از مدیریت خانم چگینی

  پاسخ
 • من از موسسه شما دو تا پرستار گرفتم یکی برا مادرم یکی هم برا نوزادم که تازه متولد شده . واقعا پرستارای خوبی برا ما اعزام کردید خیلی خیلی ازتون ممنونم مخصوصا کارشناس خانم احمدی خیلی برا ما زحمت کشیدن

  پاسخ
 • سلام . خیلی خیلی خوبید شما واقعا یه پرستار برا مامان بزرگم فرستادید اینقدر خوبه که مامان بزرگم اندازه دخترش دوسش داره . پیشنهاد میکنم از خدمات آتیه پرستاران استفاده کنید یه پیشنهاد دیگه دارم که وقتی درخواست استخدام پرستار میکنید عجله نکنید و به کارشناسان موسسه فرصت بدید که یه پرستار خوب براتون پیدا کنند. بازم تشکر میکنم از همه کارشناسان مخصوصا خانم فراهانی

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دو × 5 =

فهرست