تماس
021-66582923
نگهداری از سالمند در منزل + اعزام پرستار با تجربه

نگهداری از سالمند در منزل + اعزام پرستار با تجربه

نگهداری از سالمند منزل ” دوران پیری و سالمندی مرحله ای از گذر عمر انسان است که همه انسانها اگر به این سن برسند باید آن را تجربه کنند. در این مرحله به علت فرسایش بدن انسان و همچنین ابتلا به خیلی از بیماری ها مانند پوکی استخوان و ضعف بدن، شاید خیلی از سالمندان قادر به اداره ی زندگی خود به صورت شخصی نباشند و نیازمند کمک و همراهی افراد مورد اعتماد ی مانند نزدیکانشان باشند.

اما از طرف دیگر شرایط دشوار اقتصادی و لزوم اشتغال به کارهای نیمه وقت و یا تمام وقت افراد خانواده برای گذران زندگی، باعث می شود که افراد خانواده وقت کافی را برای گذراندن با سالمند خود نداشته باشند. از این رو به دنبال افراد متعهد و کاربلد برای نگهداری از سالمند منزل میگردند.

حقوق نگهداری از سالمند منزل

تعیین میزان حقوق و مزایای یک پرستار در نگهداری از سالمند منزل که تحت نظارت و پوشش مراکز خدمات پرستاری می باشند به عوامل مختلفی بستگی دارد ضمن اینکه این حقوق در نهایت توسط مراکز خدمات درمانی و مراقبتی و مراکز بیمه با در نظر گرفتن عوامل مختلفی مانند اینکه پرستار چند ساعت در روز مشغول فعالیت و کار می باشد و یا اینکه از چه گروه سنی مراقبت می کند و یا چه نوع خدماتی اعم از درمانی و مراقبتی و یا بهداشتی را ارائه می‌دهد تعیین می گردد. همچنین اگر پرستار به صورت شبانه‌روزی مشغول به کار باشد که دستمزد او خیلی بیشتر از پرستاری خواهد بود که به صورت پاره وقت و نیمه وقت کار می کند .

استخدام پرستاران برای نگهداری از سالمند در منزل

خیلی از افراد با گذراندن دوره های تحصیلی عالیه و اخذ مدرک معتبر دانشگاهی و به دست آوردن تجربه ی لازم حاضر به نگهداری از سالمندان در منزل به صورت شبانه روزی هستند و در ازای آن دستمزد بالا می خواهند. از طرف دیگر بسیاری از خانواده ها هم به علت شرایط زندگی و شرایط سالمند شان حاضرند در ازای گرفتن خدمات پرستاری و مراقبتی لازم و کافی به صورت شبانه روز از افراد مورد اعتماد به آنها حقوق و دستمزد عالی پرداخت نمایند .

ویژگی های پرستاران در نگهداری از سالمند در منزل

  • پرستار نگهداری از سالمند در منزل باید دوره های مربوط به نگهداری از سالمند را گذرانده باشد و مدرک معتبر مربوط به آن را اخذ کند همچنین پرستار سالمند باید از شرایط جسمی و روحی سلامتی برخوردار باشد تا بتواند از نظر جسمی و روحی به سالمند کمک کند نه اینکه نقش مخرب داشته باشد.
  • پرستار سالمند باید با حوصله و صبور باشد و در مقابل خیلی از بدقلقی ها و غر زدن های سالمند صبوری به خرج دهد و یا اینکه یک پرستار سالمند ممکن است مجبور باشد یک کار را چندین بار برای سالمند انجام دهد و یا اینکه یک حرف را چندین مرتبه تکرار کند که سالمند متوجه شود و این جز با حوصله به خرج دادن پرستار امکان پذیر نمیباشد.
  • پرستار سالمند باید شنونده ی خوبی برای سالمند تحت مراقبتش باشد و او را به درستی درک کند.
  • مسئولیت پذیر باشد و در مقابل دادن دارو به سالمند و یا برنامه ریزی غذایی و یا کنترل فشار و قندخون سالمند احساس مسئولیت کند.
  • تعهد کاری داشته باشد و در مقابل روند درمانی که سالمند طی می کند احساس تعهد کند و روند درمانش را با پزشک سالمند در میان بگذارد.

مراکز نگهداری از سالمند منزل چه وظایفی دارند

  • مراکز نگهداری از سالمند منزل موظف هستند که پرستاری را برای مراقبت از سالمند به او معرفی کنند که تجربه و سابقه ی کاری لازم را داشته باشد.
  • تعهدات و ضمانت های کاری لازم را باید از پرستار مربوطه اخذ نمایند که خیال خانواده از این بابت راحت باشد .
  • مراکز خدمات پرستاری موظف به بستن قرارداد با خانواده ها هستند که تا فلان تاریخ پرستار در خدمت آنهاست و اگر پرستار نتواند ارائه خدمت کند از یک پرستار دیگر به جای او استفاده کنند و شرایط حقوقی پرستار را با خانواده در میان می گذارند و در صورت لزوم به آنها تخفیف می دهند.

نگهداری سالمند در منزل نیمه وقت و تمام وقت

بسیاری از خانواده ها فقط زمان خاص و یا ساعت خاصی مانند صبح تا ظهر و یا زمانی که به مسافرت می روند یا به بیرون میروند نیاز به پرستار برای نگهداری از سالمندشان دارند که در این مورد می توانند از پرستاران پاره وقت استفاده کنند که حقوق و دستمزد کمتری بابت آن پرداخت می کنند اما برخی سالمندان نیاز به مراقبت شبانه روزی دارند و نیاز دارند یک پرستار به عنوان مراقب و همراه شبانه روز در خدمت او باشد. که در این صورت اقدام به استخدام پرستار ۲۴ ساعته می کنند که در قبال آن باید دستمزد و حقوق بیشتری نیز بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نه − 7 =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - نگهداری از سالمند در منزل + اعزام پرستار با تجربه
فهرست