تماس
021-66582923

دفتر پرستاری از سالمندان در منزل

پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه
ویژگی های پرستاران در دفتر پرستاری از سالمندان در منزل

ارائه خدمات مراقبت و نگهداری از افراد مسن در دفتر پرستاری از سالمندان در منزل به صورت شبانه روزی و روزانه . این خدمات باعث می شود که دغه دغه های خانواده ها در مراقبت از سالمندان خود ، از بین برود . برای اطلاع بیشتر از این خدمات پیشنهادمی شود تا آخر این مبحث با ما همراه باشید.

پرستاری از سالمندان از گذشته ها تا به امروز جزو واجبات برای خانواده ها بوده است و خواهد شد. با توجه به اینکه سالمندان گاهی اوقات توانایی لازم را ندارند که از خود مراقبت و نگهداری کنند و باید این نکته را یادمان باشد که سالمندانمان وقتی که بیمار میشوند حتما نیاز به پرستاری و مراقبت دارند زیرا سالمندان در شرایط بیماری نیاز به مراقبتهای ویژه ای دارند و باید تمام کارهای آنان به طورمرتب انجام شود تا هرچه سریعتر بهبودی خود را به دست بیاورند.

ویژگی های یک پرستار که در دفتر پرستاری از سالمندان در منزل مشغول به خدمات رسانی می باشد.

پرستار سالمند باید با سالمند حرف بزند و سالمند را به آرامش دعوت کند تا بتواند در بهبود سلامت وی مفید باشد، اما در اوقاتی سالمندان مقاومت میکنند و از حرفهای دیگران سرپیچی میکنند و دوست ندارند که کسی از آنها مراقبت و نگهداری کند که درچنین شرایطی باید پرستاران به چند نکته توجه کنند

 • باید کارهایی را که سالمند دوست دارد برایش انجام دهند و برای او مهیا کنند . مثلا لیستی از کارهایی را که سالمند دوست دارد تهیه کنند وبه موقع این کارها را برای سالمند انجام دهند
 • درهنگام استراحت سالمند با وی به گفتگو بنشیند ، در این شرایط یک پرستار سالمند در منزل میتواند در هنگام استراحت سالمند، با وی مشغول به گفتگو شود
 • پرستار سالمند باید علایق سالمند را خوب بشناسد تا بتواند در شرایط خاص به سالمند کمک کند .

در این شریط که بیمار سالمند شما در شرایط سخت بیماری قرار دارد توجه و مراقب از او به امری ضروری تبدیل شده است . شاید شما به دلایل گوناگونی مانند نبود وقت کافی یا نداشتن تجربه کافی در امر پرستاری از سالمند، نمیتوانید از سالمند عزیزتان به خوبی پرستاری کنید که در این اوضاع استفاده از دفتر پرستاری از سالمندان در منزل می تواند بسیار کارساز باشد.

پرستاری که شما برای نگهداری از سالمندتان استخدام میکنید باید دارای خصوصیات و ویژگیهای بارزی باشد تا بتواند به خوبی از سالمند شما که در شرایط سخت بیماری قرار دارد پرستاری کند . داشتن نظم، مسئولیت پذیری در انجام کارهای سالمند به طور دقیق و مناسب ، برقراری رابطه عاطفی و احساسی با سالمند که میتواند در روند بهبود سالمند بیمار نقش بسزای داشته باشد.

وظایف پرستار در دفتر پرستاری از سالمندان در منزل :

دفتر پرستاری از سالمندان در منزل در قبال سالمندان یک سری وظایفی دارند. آنها با اعزام پرستار خوب به افراد مسن خدمات رسانی می کنند در زیر به تعدادی از این خدمات اشاره کرده ایم . این خدمات شامل:

 • مراقبت و نگهداری به صورت تمام وقت
 • انجام کارهای شخصی سالمند مثل بردن سالمند به توالت و اگر سالمند بر اثر شرایط سخت بیماری قادر نبود که حرکت کند باید کارهای مربوط به دستشوی سالمند را در بستر برای سالمند انجام دهد.
 • انجام امور منزل و آشپزی برای سالمند
 • کمک کردن به سالمند در میل غذا
 • انجام امور تفریحی و آموزشی با سالمند در منزل. این کارها باعث میشود که سالمند بیمار از شرایط روحی خوبی برخوردار شود و به روند بهبودی بیمار کمک کند
 • هماهنگ بودن با خانواده سالمند بیمار در انجام کارهای سالمند
 • شستشوی لباسهای سالمند و کمک کردن به سالمند در پوشیدن لباسهایش. وقتی که سالمندی در شرایط سخت بیماری قرار دارد توان این را ندارد که لباسهای خود را عوض کند و در این شرایط پرستار سالمند باید در اینکار سالمند را یاری کند
 • در شرایطی که سالمند در بستر بیماری قرار دارد و شرایط سختی دارد پرستار سالمند در منزل باید مرتب کردن سالمند ، شانه زدن موی او ، مرتب کردن صورت و ریش سالمند را انجام دهد و به او روحیه بدهد که با این کارها حس خوبی به سالمند انتقال داده می شود و به روند سلامتی سالمند کمک خواهد شد تا روزبه روز روبه بهبودی پیش برود.

((

دفتر پرستاری از سالمندان در منزل و مراقبت از بیماران

بیماران سالمندی که در شرایط سخت بیماری در منزل به سر میبرند چند دسته هستند:

دفتر پرستاری از سالمندان در منزل با اعزام پرستار به منازل از افرادی که دارای بیماری هستند، خدمات رسانی می کنند. این بیماران به چند دسته تقسیم می شوند که شامل:

 • بیماران سالمند زخم بستری در شرایط سخت در منزل
 • بیماران سالمند دارای بیماری های ذهنی و اختلالات روانی
 • بیماران سالمند مشکلات جسمی حرکتی در منزل
 • بیماران سالمند مشکلات ریوی تنفسی درمنزل
 • بیماران سالمندی که مشکل قلبی دارند
 • بیماران سالمند که بیماری داخلی دارند ، بیماری کبد (Liver disease) ، بیماری کلیه ، بیماری معده و …

وقتی که بیماری به سراغ این افراد می آید به دلیل نبود توان کافی در سالمندان و تقلیل عضلات ، آنها را زمین گیر میکند و در بستر بیماری قرار میگیرند همچنین در شرایط سخت بیماری قرار میگیرند و رسیدگی به این سالمندان عزیز کاری سخت و دشوار میباشد که با درخواست پرستار سالمند این مشکل را می توانید برطرف کنید.

اکثر سالمندانی که در شرایط سخت بیماری قرار گرفته اند از مشکلات قلبی ریوی ، پوکی استخوان ، آلزایمر، دیابت وزخم بستر رنج میبرند که شرایط نگهداری از آنها کار افراد معمولی نیست و حتما باید پرستار تخصص و باتجربه از آنان پرستاری و نگهداری کند.

رعایت کردن نکات بهداشتی سالمندان

پرستارانی که در دفتر پرستاری از سالمندان در منزل مشغول به خدمات رسانی هستند باید نکات بهداشتی را برای سالمندی که در شرایط سخت بیماری قرار دارد به خوبی رعایت کند تا برای سالمند اتفاقی نیفتد زیرا سالمند در چنین شرایطی توان انجام کارهای بهداشتی خودش را ندارد.

 • پرستار باید هر روز و بطور مرتب از دندانهای سالمند مراقبت و نگهداری کند
 • باید پرستار سالمند ناخون های سالمند را بطور منظم چک کند در صورت نیازآنها را کوتاه کند
 • تمیز کردن موهای زائد سالمند بیمار از دیگر کارهایی است که یک پرستار سالمند در منزل باید برای سالمند انجام دهد واین کار باعث میشود که سالمند عرق سوز نشود
 • تمیز بودن و پاکیزگی سالمند در شرایط سخت بیماری بسیار مهم است زیرا به وی روحیه و سرزندگی میدهد و بسیار برای بهبود حال عمومی سالمند مفید میباشد

چه کاری انجام دهیم که سالمندانی که درشریط سخت بیماری هستند دچار زخم بستر نشوند

سالمندانی که زمین گیر شده اند برای اینکه تحرک کافی ندارند درخطر ابتلا شدن به بیماری زخم بسترقراردارند و باید اقداماتی را برای پیشگیری از این بیماری انجام داد . این بیماری بر اثر تماس داشتن پوست سالمند با تشک اتفاق می افتد . چند مورد از راهکارهای پیشگیری از زخم بسترعبارتند از:

 • بدن سالمند بیمار باید حالتش در حین استراحت تغیر کند و به طور مداوم
 • تهیه کردن تشک مخصوص برای سالمند بیمار در منزل
 • سالمند بیمار باید مایعات مصرف کند
, , , , , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × 1 =

فهرست