تماس
021-66582923
پرستار کودکپرستاری در منزل

پرستاری کودک برای مراقبت و نگهداری در منزل

میدانید خیلی از خانواده ها و افراد با شنیدن این جمله که فلانی برای فرزند خود پرستار کودک برای مراقبت و نگهداری در منزل استخدام کرده بسیار کنجکاو هستند و این که پرستار چه کارهایی برای کودک انجام می دهد و اینکه نفر سومی در خانه کنار کودک و مادر وجود داشته باشد، چه حسی دارد و غیره…

پرستار کودک برای مراقبت و نگهداری

خیلی از افراد گمان می‌کنند که مادری که برای کودک خود پرستار کودک برای مراقبت و نگهداری در منزل می گیرد نمی‌خواهد از کودک خود مراقبت کند یا اینکه مادر دیگر نمی تواند از کودک خود نگهداری کند .اما واقعیت این است که یک پرستار هیچ موقع نمی تواند جای مادر را برای کودک بگیرد. درحقیقت پرستار کودک می آید تا با دانش و تجربه خود به مادر و کودک کمک کند.

مادرانی که برای کودک خود پرستار می گیرند خود مراقبت ها ی زیادی از کودک انجام می‌دهند اما کمک یک پرستار در خانه باعث میشود که مادر خیلی زود افسرده و فرسوده نشود و توان و انرژی لازم برای کودک و سایر افراد خانواده را داشته باشد.

پرستار کودک و احساس صمیمیت او با کودک و خانواده

فردی که خانواده به عنوان پرستار کودک خود استخدام می کند و ساعات و زمان زیادی را در خانه ی کودک و کنار افراد خانواده است ممکن است شاهد خیلی از اتفاقات خوب و خوشایند خانواده و یا برعکس خیلی از لحظات تلخ و ناگوار خانواده و کودک باشد. خانواده با پرستار احساس صمیمیت و راحتی دارد و همین امر سبب بهبود روابط بین خانواده و کودک و پرستار می شود.

وظایف پرستاری کودک برای مراقبت و نگهداری

وظایف و اموری که یک پرستار کودک برای مراقبت و نگهداری موظف به انجام آن است در خانواده های مختلف با هم تفاوت دارد و این بستگی به خانواده دارد که از پرستار چه انتظاری دارد اینکه پرستاری از کودک سالم خانواده مراقبت کند یا کودک بیمار نیز وظایف او را متفاوت می‌سازد.

پرستار به طور کلی موظف است به تغذیه کودک توجه کند، مراقب نظافت و بهداشت کودک باشد و پوشک او را به موقع تعویض کند، پرستار باید برنامه خواب درستی را برای کودک تنظیم کند ، اگر کودک داروی تقویتی و یا هر داروی دیگری را مصرف می‌کند سر موقع داروها را به او بدهد، در طول روز والدین و مادر خانواده خیلی از این وظایف کودک را برای انجام می دهند و تنها زمان هایی که نمی توانند از پرستار برای انجام این امر کمک میگیرند .

خدمات آموزشی پرستار کودک مراقبت و نگهداری برای خانواده ها

پرستاران کودک از خانواده‌هایی که نگران رشد و تربیت کودک خود هستند حمایت می‌کنند ،آنها توصیه ها و اصول لازم برای شیردهی را به مادران خانواده آموزش می‌دهند.

اگر کودک غذا میخورد پرستاران کودک فرمول های اصولی تغذیه را در اختیار خانواده قرار می‌دهند، پرستاران کودک خانواده را در جریان رشد طبیعی و نرمال کودک قرار می‌دهند، پرستاران کودک می تواند ایده های جالبی را به خانواده‌ها بدهند در مورد اینکه چگونه خانه خودشان را برای رشد کودک ایمن کنند. این پرستاران همچنین از مادران و والدین خانواده حمایت روحی و عاطفی می کنند.

استخدام پرستار برای مراقبت و نگهداری کودک

اگر والدین زمان و تجربه لازم را برای مراقبت از کودکان خود دارند و کودکان آن ها می تواند کارهایی مثل غذا خوردن و راه رفتن و غیره را خودش به درستی انجام دهد، شاید چندان نیاز به استخدام پرستار کودک برای مراقبت و نگهداری در منزل نباشد اما اگر در حرکت کردن و راه رفتن مشکل دارد و یا در حرف زدن و یا سایر مشکلات پزشکی و درمانی، در این موارد پرستار به جهت اینکه آموزش‌های لازم را برای این ناتوانی های ذهنی و جسمی دیده است می تواند کمک شایانی به والدین بکند و سبب آرامش آنها شود و به آنها اطمینان دهد که می‌تواند نیازهای کودکشان را به بهترین نحو رفع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفده + چهارده =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست