تماس
021-66582923

پرستار سالمند جوان در منزل

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
پرستار سالمند جوان در منزل - پرستار سالمند جوان در منزل

پرستار سالمند جوان در منزل برای مراقبت و نگهداری از والدین سالمند به صورت شبانه روزی و همچنین روزانه . این پرستاران جوان کلیه امور سالمند حتی امور منزل را نیز انجام می دهند . شما با خیال راحت می توانید سالمند خود را به دست این عزیزان بسپارید و به امور روزانه خود رسیدگی کنید. برای اطلاع بیشتر از خدمات این عزیزان پیشنهاد می شود تا آخر این مبحث با ما باشید.

پرستار سالمند جوان

وجود یک پرستار سالمند جوان در منزل می تواند باعث شود که سالمند شما کلیه ی کارهای شخصی خود را با کمک پرستار انجام دهد و این خود باعث می شود که سالمند استقلال خود را حفظ کند.

بسیاری از خانواده ها به دلایل مختلفی ترجیح می دهند سالمندشان به خانه سالمندان ببرند . اما آیا این کار درستی می باشد ؟ آیا از ته دل راضی به این کار هستید ؟ آیا احساس نمی کنید که با این کار لطمه ی جبران ناپذیری به روحیه ی سالمند خود وارد می کنید.

دلایل مختلفی می تواند باعث شود که یک خانواده سالمند خود را به خانه ی سالمندان بفرستد . آیا مشغله ی کاری باعث انجام این کار می شود؟ آیا هزینه ها تاثیر بر این تصمیم گیری از طرف شما دارد ؟ و دلایل مختلف دیگر

اما خانواده های زیادی هستند که با وجود مشکلات زیاد اعتقاد دارند که حضور سالمند در منزل باعث برکت در زندگی آنها می شود و به هیچ قیمتی حاضر نیستند سالمند خود را به مراکز نگهداری بفرستند . این افراد از حضور یک پرستار سالمند در منزل خود استفاده می کنند و این کار باعث رضایت خود خانواده و مهمتر از آن خود سالمند می شود .

مزیت های پرستار سالمندجوان

داشتن یک مراقب سالمند جوان در منزل دارای مزیت های فراوانی می باشد .

 • روحیه سالمند از اینکه در کنار خانواده ی خود زندگی می کند بسیار بالا می باشد.
 • خانواده ها بدون دغدغه می توانند به کارهای روزمره ی خود برسند.
 • خانواده ها دیگر دچار عذاب وجدان نمی شوند که چرا سالمندشان را به مراکز نگهداری فرستاده اند .
 • پرستار می تواند به صورت 24 ساعته مراقبت و نگهداری کند از سالمند شما
 • حتی در مسافرت های خانوادگی پرستار می تواند سالمند شما را همراهی کند.
 • اگر سالمند شما بیمار است پرستار بیمار در منزل می تواند کلیه ی امور درمانی را با هماهنگی پزشک مربوطه انجام دهد و نیازی نیست سالمند را به بیرون از خانه برای درمان برد .
 • حتی پرستار می تواند سالمند بیمار شما را در بیمارستان همراهی کند .
 • حتی پرستار سالمند می تواند علاوه برمراقبت و نگهداری از سالمند ، خانواده را نیز در انجام امور منزل یاری دهد.

بیماری های دوران سالمندی و نقش پرستار سالمند جوان

سالمندان عزیز ممکن است در دوران پایانی زندگی خود دچار مشکلات فراوانی شوند از جمله ناتوانی و ضعف اعضای بدن ، مشکلات حرکتی و یا تنهایی که همه اینها احساس نیاز یک سالمند را به وجود یک پرستار سالمند جوان در کنار او نشان می دهد .زمانی که سالمندان در جمع خانواده باشند و یا یک همراه و همدم مانند پرستار داشته باشند ، همین باعث تجدید روحیه آنها و احساس رضایت شان می شود و مانع از ابتلای آنها به بیماری‌های روحی و روانی می‌شود.

اما گاه سالمندان عزیز علاوه بر مشکلات عامه ای که دیگر سالمندان نیز با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، ممکن است دچار بیماری‌هایی نیز شوند. از جمله بیماری های مربوط به سیستم گوارش آنها یا بیماری های مربوط به سیستم تنفس و ریه یا بیماری سل و همچنین مشکلات قلبی عروقی. از این رو این عزیزان بیشتر از هر کس دیگری نیاز به همراهی یک پرستار در کنار خودشان دارند که در درمان این بیماری‌ها و مداوای آنها و دادن دارو و چک کردن تنفس و فشار خون و غیره آنها را کمک نماید.

خدمات پرستار سالمند جوان در منزل 1 - پرستار سالمند جوان در منزل

خدمات پرستار سالمندجوان

 • استحمام سالمند
 • عذا درست کردن برای سالمند
 • عذا درست کردن برای خانواده سالمند
 • پر کردن اوقات فراغت سالمند
 • مراقبت و نگهداری از سالمندان آلزایمری ، پارکینسونی ، پوشکی و غیره
 • بردن سالمند به گردش و تفریح
 • خرید منزل
 • رسیدگی به نظافت شخصی و نظافت منزل

یکی از نکات مهمی که باید در استخدام پرستار سالمند جوان مدنظر داشته باشیم جنسیت پرستار است به طور کلی برای سالمندان زن پرستار زن را انتخاب می‌کنند و برای سالمندان مرد پرستار مرد، به جهت اینکه جابجا کردن یک سالمند مرد نیاز به توان بدنی لازم دارد .

اما گاهی نیز برای مردان از پرستار زن استفاده می‌کنند، به جهت حس مادرانه و حس لطیفی که زنان دارند و می‌توانند خیلی دلسوزانه و محترمانه با سالمند عزیزمان رفتار نمایند . گاهی نیز شرایط دینی و مذهبی ما ایجاب می‌کند که برای رعایت حیا و عفت سالمندان عزیز مناسب‌تر است که برای هر کدام پرستاری از جنس خودشان انتخاب نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفده − سیزده =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - پرستار سالمند جوان در منزل
فهرست