تماس
021-66582923
پرستار کودک و خدمات در منزل آتیه پرستاران

پرستار کودک و انجام خدمات در منزل تهران

افرادی که به شغل پرستار کودک و انجام خدمات منزل مشغول هستند در حقیقت نیروهای کمکی برای روزهای سخت خانواده‌ها هستند. برای روزهایی که خانواده ها به علت مشکلات زندگی امروز و مشغله های کاری و یا شیطنت‌های زیاد کودکان و نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتر آنها و یا به علت تجربه ی کم والدین یا خدای ناکرده بیماری خاص کودکان و یا نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتر از کودکان دوقلو یا چندقلویی، به کمک خانواده می‌آیند و باعث می‌شوند که این روزهای حساس را خانواده‌ها با آرامش بیشتری در کنار کودکانشان سپری کنند .

دوران کودکی از حساسیت خاصی برای خود کودکان و والدین آنها برخوردار است و مراقبت و بازی کردن و سرگرم کردن آنها نیازمند وقت گذراندن خانواده با آنها و حوصله و صبر زیاد آنهاست از این رو است که بیشتر خانواده ها ترجیح می دهند که در پیمودن این مرحله از زندگی پرستاران مجربی آنها را همراهی کنند و در کنار فرزندانشان باشند .

پرستار کودک و انجام خدمات در منزل

پرستار کودک و انجام خدمات در منزل در واقع برای خانواده هایی میباشد که علاوه بر مراقبت از کودکان از پرستار می خواهند که امور منزل را نیز برای آنها انجام دهند. البته خدمات پرستاران کودک با توجه به سن کودکان تفاوت دارد مثلاً نوع مراقبت و پرستاری از یک نوزاد چند ماهه یا چند روزه بسیار متفاوت از نوع مراقبت پرستار از یک کودک ۵ یا ۶ سال است .

پرستار نوزاد موظف به تهیه شیر خشک و تعویض پوشک و حتی خواباندن نوزاد است. در حالی که یک کودک ۵ یا ۶ ساله خودش می‌تواند از سرویس بهداشتی استفاده کند، غذا بخورد و بیشتر پرستار با او مشغول به آموزش و یادگیری و بازی کردن است و یا اینکه پرستارانی که برای مراقبت از یک کودک بیمار استخدام می شوند هدف کارشان بیشتر رسیدگی به کودک از نظر بیماری و درمان و دادن داروهای او است.

نکات مهم قبل از استخدام

 • ابتدا از شرکت خدمات پرستاری در منزل معتبر درخواست پرستار نمایید .
 • ما به چه نوع پرستاری و خدمات مراقبتی با توجه به نیاز کودک و شرایط آن نیازمندیم؟
 • چند ساعت در طول روز یا شب و یا به صورت شبانه روزی به خدمات پرستار احتیاج داریم؟
 • آیا پرستار موظف به مراقبت از یکی از کودکان ماست یا دوتا یا پرستار را برای مراقبت از فرزند دوقلو یا چندقلو می‌خواهیم؟
 • برای ارائه خدمات پرستاری کودکان تا چه اندازه می توانیم هزینه کنیم؟
 • آیا علاوه بر نیاز به مراقبت از کودک مان ،کودک ما بیماری یا مشکل خاص دیگری نیز دارد؟
استخدام پرستار کودک و انجام خدمات در منزل

کودکان به طور کلی با افراد جدید و غریبه سخت ارتباط برقرار می‌کنند باید در این کار حوصله به خرج دهیم و صبر کنیم که کودک به مرور با پرستار آشنا شود در روزهای ابتدایی که پرستار در کنار کودک است سعی کنیم خودمان نیز با آنها باشیم تا کودک به یکباره احساس تنهایی و غربت نکند.

بعد از چندین روز که با فرزند تان و پرستار او با هم وقت گذراندید ،آرام آرام کودک را ساعاتی با پرستار تنها بگذارید و بعد از گذشت آن زمان از کودکتان در مورد اتفاقات و احساسی که از این باهم بودن داشتن صحبت کنید و از او بخواهید که اگر چیزی او را آزار می‌دهد با شما در میان بگذارد و به همین روال آرام آرام کودک به حضور پرستار عادت می کند.

ارتباط بین والدین و پرستاران

والدین قبل از هر چیزی می توانند با پرستار خود صحبت کنند و از او بپرسند که چگونه می‌تواند با شما در ارتباط باشد مثلاً می تواند به شما زنگ بزند یا پیامک بدهد. اگر کودک شما مشکل یا اخلاق خاصی دارد یا عادت معینی، بهتر است که با پرستار در میان بگذارید.

 • به او توضیح دهید که در صورت لزوم با شما تماس بگیرد و به او بگویید که او نیز در تایم کاری اش همیشه در دسترس باشد.
 • اگر خودتان برنامه غذایی کودک تان را تعیین می کنید به پرستار توضیح دهید که طبق برنامه به او غذا بدهد.
 • به برنامه ریزی زمانی پرستار کودک خود احترام بگذارید و زمانی که تایم کاری او تمام می شود کودک را از او تحویل بگیرید.

وظایف نیروها در پرستاری از کودک و انجام خدمات در منزل

پرستاران کودک موظفند در صورتی که فرد تحت مراقبت آنها نوزاد است به او شیر یا شیرخشک بدهند وسایل مربوط به خوردن شیر مانند شیشه پستانک و ظرف شیر را استریل و شستشو کنند پرستاران در صورتی که کودک سپرده شده به آنها چه چندقلو یا دو قلو باشد موظف به مراقبت از آنها هستند.

ممکن است پرستار برای مراقبت از کودک بیمار یا کودکی که مشکلات حرکتی دارند استخدام شوند که در این صورت این پرستاران موظف به رسیدگی به امور مربوط به آنها هستند. کمک به کودکان در زمینه آموزش و یادگیری و انجام بازی‌های آموزشی بر عهده پرستار است در بسیاری از مواقع با توجه به توافق خانواده و پرستار وظیفه تهیه غذا برای کودک و همچنین خانواده و نظافت خانه به عهده پرستار است.

دستمزد پرستاری کودک و انجام خدمات در منزل تهران

دستمزد افرادی که به عنوان پرستار کودک و انجام خدمات در منزل فعالیت می کنند با توجه به نوع کارها و خدماتی که پرستار ارائه می دهد و اینکه پرستاران موظف به نگهداری از یک کودک هستند یا چند کودک و یا این اینکه کودک سپرده شده به پرستار بیمار است یا سالم ، محاسبه می‌شود و مهمترین فاکتور در دستمزد پرستاران مهارت و تجربه و تحصیلات پرستاران است.

به طور مثال وقتی که کودک شما بیماری خاصی دارد استفاده از یک پرستار کاردان و باتجربه کمک مفیدتری می‌تواند به شما و کودک بکند، درست است که هزینه این پرستاران کمی بیشتر خواهد بود اما با سپردن فرزند خود به فرد پرستاری که دوره های عملی لازم را طی نکرده باشد ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای شما و کودکتان شود.

, , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام . من برا کودک 3 سالم پرستار از آتیه پرستاران سلامت گرفتن الان یک ساله که پرستار ماست. خواستم از مدیریت تشکر کنم الان نزدیک 5 تا از اقوام ما ازین شرکت پرستار گرفتن که خیلی راضین. ممنون از مدیریت

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

16 − نه =

فهرست