تماس
021-66582923
پرستار کودک و نوجوان

پرستار کودک و نوجوان در منزل

یک پرستار کودک و نوجوان خوب باید در وهله اول از تحصیلات و تجربه علمی و عملی کافی و لازم برخوردار باشد ، به روش های تربیتی و آموزشی در مورد کودکان و نوجوانان کاملاً واقف باشد و از اطلاعات کافی در این زمینه برخوردار باشد.

نحوه پرستاری پرستار کودک باید به گونه‌ای باشد که با اصول تربیتی و آموزشی خانواده تطابق داشته باشد و پیرو آن و ادامه دهنده آن باشد، یک پرستار کودک و نوجوان باید بتواند ارتباط صحیح و درستی با کودک و مخصوصاً نوجوانی که مرحله بسیار حساسی را میگذراند برقرار کند ،یک پرستار دلسوز به اصول تغذیه و سلامت جسمی فرد سپرده شده به او اهمیت می‌دهد و مراقب تغذیه ی او است و در نهایت پرستار با اخلاق خوش و نشاط و سرزندگی اش ، می‌تواند این حس را به کودک و نوجوان منتقل کند.

رعایت چندین نکته در مورد انتخاب پرستار کودک و نوجوان

۱_ نکته اولی که باید به آن توجه کنید این است که منبع و مرکزی را که برای استخدام پرستار انتخاب می کنید با دقت و تحقیق لازم انتخاب کنید . که یکی از بهترین روش ها مراجعه به مراکز خدمات پرستاری با سابقه و با مجوز رسمی است چون این موسسات با توجه به نوع نیاز شما به پرستار ، به شما پرستار معرفی می کنند. این درحالی است که خدمات پرستار را متعهد می شوند و شما می توانید در صورت مواجه شدن با هر مشکلی در مورد پرستار به موسسه مراجعه کنید و اقدام به تعویض پرستار نمایید .

۲_ مطلب دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که شما نوع نیاز خود به پرستار را مشخص کنید و سپس اقدام به استخدام پرستاری نمایید ، که در رابطه با همان نیاز شما تخصص داشته باشد .مثلاً جنسیت کودک شما و شرایط سلامت و بیماری او و یا آموزش همه و همه در نوع انتخاب پرستار شما تاثیر دارد .

(( ارائه بهترین خدمات پرستاری در منزل برای مراقبت از کودک و نوجوان ، مراقبت از سالمند و نگهداری از بیمار ))

مادران چه زمانی به دنبال پرستار برای کودکان و نوجوان خود هستند؟

مادران بعد از زایمان به دلایلی مانند مشکلات زایمان و نیاز مراقبت بیشتر و همچنین به دلیل فرزند اول بودن کودکشان و یا دوری از والدین خود و نیاز به همراهی فردی در کنارشان برای مراقبت بیشتر از کودکشان، به فکر پرستاران کودک می‌افتند.

یا اینکه زمانی والدین فرزند نوجوانی را در منزل دارند اما به دلایل مختلفی مانند شرایط سنی نوجوان و یا درونگرا بودن او و فاصله ای که بین خود و والدینش احساس می‌کند، نمی‌تواند در مورد خیلی از مسائل با پدر و یا مادر خود صحبت کند از جمله در مورد امور و مسائل بهداشتی و مراقبتی و یا امور احساسی خود ، از این رو خانواده با استخدام پرستاران و مشاورانی برای آنها این فرصت را به آنها می‌دهند که مشکلات و مسائل خود را با پرستار در میان بگذارند و از آنها کمک بگیرند.

ارتباط پرستار و نوجوان

معمولاً افراد را از سن ۱۳ تا ۱۹ سال نو جوان محسوب می کنیم نوجوانی دوران و مرحله ی حساسی از زندگی فرزندانمان است . مرحله ای که فرزند ما احساس می‌کند که دیگر کودک نیست و نیاز به رشد عقلانی و تحصیلی و جسمی خاصی را در این دوره دارد.

رشد اندام های جسمانی فرزند ما و تغییر و تحولاتی که در اندامهای او رخ می‌دهد ممکن است چندان هم برای او خوشایند نباشد از این رو گذر از این دوره با دست پر و تجربه خوب و رشد عقلانی درست برای خانواده ها بسیار حائز اهمیت است .

احساسات نوجوانان در این مرحله بسیار قوی است و احساس نزدیکی با گروه دوستان بسیار زیاد، از این رو ممکن است خصوصیات اخلاقی آنها در فرزند ما تأثیر منفی بگذارد. بهره بردن از لذت های کوتاه این دوره ممکن است مسیر زندگی نوجوان ما را عوض کند و او را از پیشرفت باز دارد در نتیجه استفاده از تجربه و مشاوره‌های پرستاران دوره دیده و تحصیل کرده که با اصول روانشناسی آشنایی داشته باشند می‌توانند به نوجوانان ما در پیمودن این مسیر به سلامت کمک کنند.

, ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهارده − چهار =

فهرست