تماس
021-66582923
استخدام پرستارپرستار سالمندپرستاری در منزل

آموزش مراقبت از سالمندان در خانه + 10 نکته مراقبتی

امروزه خانواده ها برای مراقبت و نگهداری از سالمندان خود نیاز به تجربه و آگاهی بالایی دارند. مراقبت های جسمی و روحی سالمندان بسیار حساس بوده و فردی که وظیفه ی خدمات رسانی به سالمندان را دارد باید به این امور کاملا واقف بوده و اطلاعات مراقبتی خود را به روز نماید. ما در این مقاله با کمک گرفتن از پرستاران سالمند سعی کردیم مواردی در مورد آموزش مراقبت از سالمندان را برای شما عزیزان شرح دهیم تا بتوانید با خیال راحت خدمات مراقبت به سالمند خود را ارائه دهند.

آموزش مراقبت از سالمندان خود در خانه چگونه است؟

امروزه مراقبت و نگهداری از سالمندان باید با علم و دانش بالایی صورت بگیرد. مراقبت از سالمندان فقط شامل کمک کردن به تحرک های فیزیکی نیست شما باید نسبت به روح و روان سالمندان نیز پیش قدم باشید و به روح و روان این عزیزان توجه زیادی نمایید. در زیر به تعدادی از مراقبت های خانگی در رسیدگی به سالمندان اشاره کرده ایم این مراقبت ها شامل:

1-سر زدن به سالمندان به صورت شبانه روز

از مهمترین آموزشهای مراقبت و پرستاری از سالمندان بازدید همیشه از آنها می باشد. سالمندان دوست دارند با دیگران در تعامل اجتماعی باشند و دوست دارند فردی در کنار آنها باشد با او دردودل کند. این صحبت ها و دردودل ها باعث سلامت روحی آنها می شود. پس سر زدن به سالمندان خود را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

2-نسبت به داروهای آنها که مصرف می کنند دقیق باشید.

مطمئن باشید که داروهای سالمند موجود است و کمبودی در داروهایی که پزشگ تجویز کرده ندارد. سعی کنید داروهای سالمند را در جعبه هایی که روزهای هفته و ساعات روز بر روی جلد آن نوشته شده ، قرار دهید تا سالمند شما در مصرف آنها دچار مشکل نشود.

همچنین مطمئن شوید که داروهایی که سالمند مصرف می کند با هم تداخل نداشته باشند تا سالمند شما دچار مشکل نشود.

3- یک پرستار برای نگهداری و پرستاری از سالمند خود استخدام کنید

وجود یک پرستار سالمند در خانه می تواند کمک زیادی به سالمند شما کند. این پرستاران می توانند در نبود شما از سالمند شما حمایت کرده و در تمام اوقات مراقب آنها باشند. شما می توانید برای استخدام یک پرستار خوب از موسسه پرستاری از سالمند در منزل آتیه پرستاران سلامت کمک بگیرید. این مورد ممکن است مقداری برایتان هزینه بردار باشد ولی در عوض سلامت و آسایش عزیزانتان بسیار ارزشمند است.

4-تغییرات و تعمیراتی که لازم است در خانه سالمند حتما انجام دهید

یکی دیگر از آموزش های مراقبت از سالمندان در خانه ایجاد امنیت در خانه می باشد. بهتر است که به خانه آنها نگاهی بیندازید و بررسی کنید که چه چیزی می تواند برایشان خطرناک باشد. برخی از موارد ممکن است ساده باشند ولی می توانند کمک کننده باشند. این موارد شامل

  • رمپ های مخصوص سالمندانی که با ولیچر هستند در منزل قرار دهید.
  • در حمام و درون دستشویی دستگیره هایی نصب کنید که سالمندان بتوانند توسط آنها تعادل خود را حفظ کنند و از افتادن جلوگیری کنند.
  • بهتر است توالت فرنگی برای سالمندان نصب کنید.
  • مواظب باشید که خانه سالمند مخصوصا مسیر هایی که رفت آمد در آنها زیاد است از نور کافی برخوردار باشد.
  • مکان هایی مانند دستشویی و حمام را خوب بررسی کنید و مطمئن شوید که از ایمنی کامل برخوردار می باشد.
  • سعی کنید وسایلی که می تواند مشکل برای راه رفتن سالمند ایجاد کند را از سر راه سالمند بردارید
  • فرش ها و تکه های کوچک موکت و یا فرش را بردارید.
  • حیاط یا بالکن را به خوبی بررسی کنید و وسایلی که احتمال دارد به پای سالمند گیر کند را بردارید

5- امور مالی سالمندان را بررسی نمایید

سعی کنید مسائل مالی سالمند خود را انجام دهید. مواردی مانند پرداخت قبوض. درضمن مراقب باشید که سالمند شما پول کافی برای گذراندن امور روزانه خود داشته باشد و در صورت لزوم به آنها پول دهید.

6-مراقب مشکلات رانندگی باشید

ممکن است زمانی پیش بیاید که  عزیز شما ممکن است به دلیل کاهش توانایی های شناختی و زمان واکنش در هنگام جاده، دیگر نتواند رانندگی کند. ارزیابی تواناییهای رانندگی آنها حائز اهمیت است و در صورت بروز مشکل ، گزینه های دیگری را ارائه دهید که می تواند از جمله استخدام راننده یا استفاده از خدمات تحویل کالا برای مواد غذایی باشد.

7- آنها را فعال نگه دارید

فعال نگه داشتن سالمندان یکی دیگر از آموزشهای مراقبت از سالمندان در خانه می باشد. این مهم است که سالمندان عزیز خود را فعال و درگیر نگه دارند. ورزش برای حفظ سلامتی آنها مهم است و یکی از راه های فعال نگه داشتن سالمندان می باشد. پس اطرافیان سعی کنند سالمندان را به طور مرتب به بیرون برای هواخوری و پیاده روی ببرند.

شما باید به سلامتی خودتان هم توجه کنید تا بتوانید مواظب سلامتی والدین خود باشید.

8-مراقب وعده های عذایی آنها باشید

سعی کنید غذاهایی که برای سلامتی آنها مفید است برای سالمند خود تهیه کنید. مثلا وعده های غذایی دیابتی و یا غیره که هم مقوی می باشد و هم ضرری برای سالمند شما ندارد.

9-مراقب آنها باشید

اگر تا حدودی اهل فن باشید می توانید دوربین با نوع سنسور حرکتی را برای سالمند خود نصب کنید تا مراقب آنها باشید. یک سیستم Alert Life گزینه دیگری است که می توانید از آن برای مراقبت از سالمند خود استفاده نمایید. اما شما باید نحوه استفاده از آن را به سالمند خود آموزش دهید.

10- برنامه ریزی کنید

اگر از پرستار سالمند استفاده نمی کنید پس حتما سعی کنید یک برنامه ریزی مناسب بین خود و اعضای خانواده تنظیم نمایید که به صورت نوبتی هریک از اعضای خانواده به صورت روزانه به سالمند سر بزنند و به او خدمات رسانی نمایند.

مراقب خودتان نیز باشید!

اگر قرار است شما از سالمند خود مراقبت نمایید پس حتما باید مواظب خود باشد و خود را به خوبی تقویت نمایید تا انرژی لازم را برای نگهداری از سالمند خود داشته باشد. بنا بر نظریه کارشناسان مراقبت از برزگان خود باعث ایجاد استرس ، اضطراب ، افسردگی و غیره می باشد. پس سعی کنید مسئولیت ها را بین خود و اعضای خانواده تقسیم نمایید تا دچار مشکل و ناتوانی در بین راه نشوید.

ما در این مقاله سعی کردیم به بهترین شکل آموزشهای مراقبت از سالمندان را برای شما شرح دهیم. مجموعه ی ما یک مجموعه ی ارائه خدمات مراقبت و پرستاری از سالمندان می باشد که با نام تجاری آتیه پرستاران سلامت سالهاست که در تهران فعالیت می نماید. حال اگر می خواهید برای آرامش بیشتر سالمند خود پرستار منزل استخدام نمایید می توانید با مجموعه ما همکاری نمایید. این مجموعه با اعزام بهترین نیروهای خود می تواند به صورت شبانه روزی حامی بسیار مطمئنی برای شما و سالمند عزیزتان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × 3 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست