تماس
021-66582923

آموزش مراقبت از سالمندان در خانه + 10 نکته مراقبتی

استخدام پرستار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
مراقبت از عزیزان در دوران پیری - آموزش مراقبت از سالمندان در خانه + 10 نکته مراقبتی

امروزه خانواده ها برای مراقبت و نگهداری از سالمندان خود نیاز به تجربه و آگاهی بالایی دارند. مراقبت های جسمی و روحی سالمندان بسیار حساس بوده و فردی که وظیفه ی خدمات رسانی به سالمندان را دارد باید به این امور کاملا واقف بوده و اطلاعات مراقبتی خود را به روز نماید. ما در این مقاله با کمک گرفتن از پرستاران سالمند سعی کردیم مواردی در مورد آموزش مراقبت از سالمندان را برای شما عزیزان شرح دهیم تا بتوانید با خیال راحت خدمات مراقبت به سالمند خود را ارائه دهند.

آموزش مراقبت از سالمندان خود در خانه چگونه است؟

1-زیاد به آنها سر بزنید

از مهمترین آموزشهای مراقبت و پرستاری از سالمندان بازدید همیشه از آنها می باشد. آنها به تعامل اجتماعی نیاز دارند و این تعامل اجتماعی باعث سلامت روحی آنها میشود. پس سر زدن به سالمندان خود را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

2-داروهای آنها را بررسی کنید

مطمئن باشید که دارو های آنها به درستی تهیه شده است و به مقدار کافی موجود است. مهم است که در صورت نیاز تمام نسخه های آنها را تهیه کنید. اگر آنها از داروهای مختلفی استفاده می کنند بهتر است از یک جعبه قرص با محفظه هایی با روزهای هفته و همچنین دوزهای قبل از ظهر  و بعد از ظهر و یا صبح و شب خریداری کنید.

این  کار می تواند به ساده کردن روند مصرف دارو کمک کند. همچنین در صورت تجویز داروی جدید، حتما از پزشک یا داروساز در مورد عوارض جانبی احتمالی یا اثر متقابل احتمالی با داروهای فعلی سوال کنید.

3- یک پرستار برای نگهداری و پرستاری از سالمند خود استخدام کنید

وجود یک پرستار سالمند در خانه می تواند کمک زیادی به سالمند شما کند. این پرستاران می توانند در نبود شما از سالمند شما حمایت کرده و در تمام اوقات مراقب آنها باشند. شما می توانید برای استخدام یک پرستار خوب از موسسه پرستاری از سالمند در منزل آتیه پرستاران سلامت کمک بگیرید. این مورد ممکن است مقداری برایتان هزینه بردار باشد ولی در عوض سلامت و آسایش عزیزانتان بسیار ارزشمند است.

4-تعمیرات و تغییرات لازم را درخانه انجام دهید

یکی دیگر از آموزش های مراقبت از سالمندان در خانه ایجاد امنیت در خانه می باشد. بهتر است که به خانه آنها نگاهی بیندازید و بررسی کنید که چه چیزی می تواند برایشان خطرناک باشد. برخی از موارد ممکن است ساده باشند ولی می توانند کمک کننده باشند. این موارد شامل

  • نصب رمپ مخصوص صندلی های چرخدار یا واکرها.
  • نصب دستگیره ها و میله های دستگیره در توالت و دوش.
  • نصب توالت فرنگی
  • نورپردازی کلی در خانه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به اندازه کافی روشن است.
  • اطمینان حاصل کنید که در حمام یا وان یا هر قسمت خطرناک دیگر مشکلی نباشد.
  • تمیز کردن و مرتب کردن خانه و یا برداشتن مثلا مبل هایی که سر راه هستند و دست و پاگیر هستند.
  • فرش ها و تکه های کوچک موکت و یا فرش را بردارید.
  • در حیاط خلوت و یا تراس ها و یا حتی بالکن ها  مراقب باشید که سیم ها و یا طناب ها مرتب باشند و دست و پاگیر نباشند.
مراقبت از والدین خودمان در منزل - آموزش مراقبت از سالمندان در خانه + 10 نکته مراقبتی

5- در مورد امور مالی آنها آشکارا صحبت کنید

سعی کنید مسائل مالی سالمند خود را انجام دهید. مواردی مانند پرداخت قبوض. درضمن مراقب باشید که سالمند شما پول کافی برای گذراندن امور روزانه خود داشته باشد و در صورت لزوم به آنها پول دهید.

6-مراقب مشکلات رانندگی باشید

ممکن است زمانی پیش بیاید که  عزیز شما ممکن است به دلیل کاهش توانایی های شناختی و زمان واکنش در هنگام جاده، دیگر نتواند رانندگی کند. ارزیابی تواناییهای رانندگی آنها حائز اهمیت است و در صورت بروز مشکل ، گزینه های دیگری را ارائه دهید که می تواند از جمله استخدام راننده یا استفاده از خدمات تحویل کالا برای مواد غذایی باشد.

7- آنها را فعال نگه دارید

فعال نگه داشتن سالمندان یکی دیگر از آموزشهای مراقبت از سالمندان در خانه می باشد. این مهم است که سالمندان عزیز خود را فعال و درگیر نگه دارند. ورزش برای حفظ سلامتی آنها مهم است و یکی از راه های فعال نگه داشتن سالمندان می باشد. پس اطرافیان سعی کنند سالمندان را به طور مرتب به بیرون برای هواخوری و پیاده روی ببرند.

شما باید به سلامتی خودتان هم توجه کنید تا بتوانید مواظب سلامتی والدین خود باشید.

8-تهیه وعده های غذایی سالم

می توانید وعده های غذایی را از قبل برای آنها تهیه کنید. حتی گاهی می توانید برای ایجاد تنوع از سرویس های غذا های خانگی و یا بیرون بر ها استفاده کنید، که ممکن است عزیزان شما آن را دوست داشته باشند. برخی از این برنامه های غذایی حتی می توانند درخواست های ویژه مانند وعده های غذایی دیابتی را در خود جای دهند.

9-مراقب آنها باشید

اگر تا حدودی اهل فن باشید می توانید دوربین با نوع سنسور حرکتی را برای سالمند خود نصب کنید تا مراقب آنها باشید. یک سیستم Alert Life گزینه دیگری است که می توانید از آن برای مراقبت از سالمند خود استفاده نمایید. اما شما باید نحوه استفاده از آن را به سالمند خود آموزش دهید.

10- برنامه ریزی کنید

بهتر است سعی کنید برنامه ای را بین خود و سایر اعضای خانواده ترتیب دهید تا در مورد حمام کردن، نوبت های مراجعه به پزشک، خرید، پخت و پز، تمیز کردن و در کل در انجام امور منزل به سالمند خود کمک کنید. یک برنامه نه تنها به ساختار و سازماندهی زندگی شما کمک می کند بلکه به عزیزان شما کمک می کند تا آنچه را که در دستور کار آنها  قرار دارد نیز بدانند.

مراقب خودتان نیز باشید!

یکی از عمده ترین آموزشهای مراقبت از سالمندان درخانه ، رسیدگی به خودتان است . شما باید سالم باشید تا از دیگران مراقبت کنید. مشخص شده است که افرادی که از بزرگان خود مراقبت می کنند از استرس، اضطراب، افسردگی و اختلالات اسکلتی عضلانی رنج می برند. در صورت امکان، مسئولیت ها را بین خود، همسرتان و سایر اعضای خانواده تقسیم کنید. مهم است که استراحت را فراموش نکنید، کمی  از استرس ها دور شوید و از زندگی خود نیز لذت ببرید.

ما در این مقاله سعی کردیم به بهترین شکل آموزشهای مراقبت از سالمندان را برای شما شرح دهیم. مجموعه ی ما یک مجموعه ی ارائه خدمات مراقبت و پرستاری از سالمندان می باشد که با نام تجاری آتیه پرستاران سلامت سالهاست که در تهران فعالیت می نماید. حال اگر می خواهید برای آرامش بیشتر سالمند خود پرستار منزل استخدام نمایید می توانید با مجموعه ما همکاری نمایید. این مجموعه با اعزام بهترین نیروهای خود می تواند به صورت شبانه روزی حامی بسیار مطمئنی برای شما و سالمند عزیزتان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × یک =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - آموزش مراقبت از سالمندان در خانه + 10 نکته مراقبتی
فهرست