تماس
021-66582923
استخدام پرستار سالمند تهران

استخدام پرستار سالمند در منزل تهران

امروزه اکثر خانواده ها به علت کمبود وقت، درگیری‌ها و دلمشغولی های کاری و زندگی امکان مراقبت از عزیزانشان که به دوران سالخوردگی رسیده اند را نداشته و تمایل دارند برای رسیدگی بهتر و اصولی تر به آنها و حفظ کانون گرم خانواده ، به فکر استخدام پرستار سالمند باشند. توجه کنید که سنجیده عمل کردن و دقت به خرج دادن برای این امر به منظور انتخاب فردی قابل اعتماد که در این زمینه تجربه، تخصص و مهارت کافی داشته باشد و با حساسیت های مربوط به دوران سالمندی اشنا باشد از اهمیت بسزایی برخوردار است.

استخدام پرستار سالمند

در هنگام استخدام پرستار سالمند باید دقت زیادی را بعمل بیاوریم توصیه میکنیم برای اطمینان خاطر بیشتر و جلوگیری از هرگونه آسیب جانی و مالی، از شیوه های قدیمی مانند آگهی دادن و افراد معرفی شده توسط اطرافیان استفاده نکنید و از موسسات معتبر پرستاری در منزل از جمله آتیه پرستاران سلامت که دارای مجوزهای مربوطه و درصد بالایی از رضایت مشتریان می باشند و در این حیطه سابقه ی درخشانی دارند بهره ببرید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن نیرویی متعهد ، کاردان و متناسب با شرایط و نیازهای سالمندتان اعزام نمایند .

استخدام پرستار سالمند تهران

موسسه آتیه پرستاران سلامت یکی از موسساتی می باشد که در تهران اقدام به استخدام پرستار سالمند می کند این موسسه یکی از چندین موسسه سرشناس در حوضه پرستاری در تهران می باشد. اما در مجموع اگر به هر شیوه ای تصمیم به استخدام پرستار برای سالمند خود را دارید و نسبت به نکاتی که برای این امر باید مدنظر بگیرید اطلاعات کافی ندارید حتما موارد زیر را مد نظر بگیرید.

تخصص پرستاران را در هنگام استخدام پرستار سالمند مد نظر بگیرید

بسته به اینکه سالمند شما در چه وضعیت جسمی و روحی قرار داشته باشد و تا چه اندازه برای رفع نیازهایش به خدمات تخصصی احتیاج داشته باشد پرستار استخدامی مورد نیاز شما سطوح مختلف از سواد تحصیلی، تخصص و توانایی را نیازمند است زیرا سالمندانی که حداقل وابستگی را دارند و در وضعیت سلامتی خوبی قرار دارند تنها به یک همدم احتیاج دارند که امور خانه را سامان داده و با آنها وقت بگذراند.

اما سالمندانی که از بیماری خاصی رنج میبرند و یا به تخت وابسته هستند علاوه بر امور روزمره به اقدامات درمانی نیز نیازمند می‌باشند و پرستار مراقب آنها باید سواد بالاتری داشته باشد و دوره های آموزشی لازم برای اقدامات درمانی مانند شستشو و پانسمان زخم، تزریقات، کار با تجهیزات پزشکی متصل به آن ها را گذرانده باشد.

داشتن مهارت ارتباطی

اما به طور کلی فاکتور هایی که برای استخدام پرستار سالمند در منزل در برخورد با هر نوع سالمند با حداقل یا حداکثر وابستگی باید مد نظر قرار دهید این است که شخص مورد نظر قابل اعتماد، متعهد، دارای سلامت رفتاری و مهارت ارتباطی قوی باشد تا با سالمند ارتباطی دوستانه و صمیمی برقرار کرده و بتواند از عادات ،خلق و خو و علایق خاصش مطلع شده و رضایت وی را کسب نماید و با هم صحبتی و عشق ورزیدن به سالمند علاوه بر جسم ،سلامتی روحش را نیز ارتقا بخشد.

تهیه لیستی از وظایف پرستار

در هنگام استخدام پرستار خانگی سالمند و قبل از عقد قرارداد لازم است پرستار را به خوبی در جریان وضعیت، محدودیت های غذایی، بیماری، ساعت کاری مورد نیاز و فعالیت های مورد علاقه و احتیاجات سالمند خود قرار دهید و لیستی از وظایف و انتظاراتی که از وی دارید را به صورت صریح و روشن بیان کنید و در طی همکاری وی با شما با سر زدن های وقت و بی وقت به منزل عزیز سالمندتان ،نحوه عملکرد وی را زیر نظر گرفته و برای نظارت بیشتر از او بخواهید که به صورت روزانه یا هفتگی از فعالیت‌های خود و سالمند عزیزتان گزارش تهیه کرده و ارتباطش را به صورت مستمر با شما حفظ نماید.

در ابتدای کار در مورد میزان مرخصی و ایام تعطیل با او به توافق برسید

پرستاران سالمند نیز مانند سایر مشاغل در برنامه کاری خود تعطیلی مشخصی دارند. لازم است در مورد این موضوع با پرستار مورد نظرتان به توافق رسیده و روزهای مشخصی از هفته را که در غیاب وی توانایی رسیدگی به سالمندتان را دارید به استراحت پرستار و تعطیلی او اختصاص دهید.

در نظر داشته باشید که اگر برای استخدام پرستار سالمند در منزل از طریق مراکز خدمات پرستاری اقدام کنید از این مزیت برخوردار خواهید بود که در ایامی که پرستار به هر دلیلی به مرخصی نیاز داشته باشد بدون برهم خوردن نظم زندگی خود و سالمند تان، موسسه فرد مناسبی را تا بازگشت وی جایگزین خواهد کرد.

شرایط سنی و جنسیت مراقبین را در هنگام استخدام پرستار سالمند در نظر بگیرید

از آنجایی که پرستاری از سالمندان حوصله، انرژی ، توان بدنی و وقت بالایی می طلبد بهتر است رنج سنی شخص متقاضی این کار زیاد بالا نباشد و به طور متوسط محدوده ۲۵ تا ۵۰ سال را شامل شود اما نوع جنسیت پرستار (آقا یا خانم) کاملاً به نیاز ,درخواست و راحتی سالمند تان مرتبط می باشد که در غالب موارد خانواده‌ها به علت مهر ذاتی خانم ها و توانایی بهتر انها در اداره امور منزل و آشپزی پرستار خانم را ترجیح می‌دهند اما در صورتی که سالمند مرد و دارای مشکلات حرکتی باشد و جابجایی او برای پرستار خانم سخت و دشوار باشد، استفاده از پرستار اقا گزینه مناسب تری می باشد.

میزان حقوق دریافتی پرستار با در نظر گرفتن چه مواردی تعیین می گردد

میزان حقوق ماهیانه پرستار سالمند با توجه به فاکتورهای چون ساعت کاری( نیمه وقت یا تمام وقت)، تخصص ،نوع خدمات درخواستی، دوری مسافت به علت هزینه رفت و آمد و میزان سلامت جسمی و روحی سالمند تعیین می‌گردد و نسبت به افزایش یا کاهش موارد ذکر شده متغیر میباشد. زیرا سطح انرژی و فعالیتی که پرستار برای رسیدگی به سالمندی که به تخت وابسته است و یا دچار بی‌اختیاری ،فلج بودن عضو یا آلزایمر می باشد،اصلا قابل قیاس با خدمات ارائه شده توسط پرستاری که با سالمندی با حداقل وابستگی سر وکار دارد نمی باشد.

اما با این وجود باز هم استخدام پرستار سالمند در منزل با در نظر گرفتن کاهش هزینه ها و دردسرهای رفت آمد به مراکز نگهداری از این عزیزان و نگرانی بابت وضغیتشان، انتخاب مقرون‌ به صرفه‌تر می باشد و این امکان را به شما می دهد که مهمترین گنج های زندگیتان که همان والدین عزیزتان هستند را با خیالی آسوده و بدون دغدغه های فکری در کنار خود داشته باشید و از تجربیات و برکت وجود آنها در زندگی لذت ببرید.

استخدام پرستار سالمند در کرج

استخدام پرستار سالمند در کرج جزو خدماتی می باشد که توسط موسسه آتیه پرستاران سلامت به عزیزان ساکن کرج ارائه می شود. این موسسه با استخدام پرستاران خانم و آقا و اعزام آنها به منازل، خدمات بزرگی را به خانواده های عزیز می رساند. ناگفته نماند این موسسه در هنگام استخدام شرایط ویژه و سختی را بر سر راه پرستاران قرار می دهد که اگر فردی بخواهد در این موسسه استخدام شود حتما باید این شرایط ویژه را داشته باشد.

استخدام پرستار سالمند سالم

یکی از مواردی که سالمندان با آن مواجه هستند تنهایی می باشد. تنهایی در دوران سالمندی باعث بروز بیماری های متعددی می شود که عمده ترین آنها افسردگی می باشد. اما خانواده هایی هستند که با استخدام پرستار سالمند سالم این مشکل را برای سالمند خود حل می کنند. این پرستاران به عنوان یک همدم و یک دوست در کنار سالمند زندگی می کنند.

, ,

پست های مرتبط

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × 3 =

فهرست