تماس
021-66582923
استخدام پرستارپرستار سالمندپرستاری در منزل

استخدام پرستار سالمند در منزل تهران و کرج

4 دیدگاه

آگهی های استخدام پرستار سالمند در منزل هم در تهران و هم در کرج توسط شرکت ها پرستاری در منزل باعث شده افرادی که به شغل پرستاری مشغول هستند بتوانند به راحتی و با خیالی آسوده موسسه مورد نظر خود را انتخاب کرده و در آن موسسه استخدام شوند.

استخدام پرستار سالمند

همانطور که می دانید امروزه اکثر خانواده ها به علت کمبود وقت، درگیری‌ها و دلمشغولی های کاری و زندگی، امکان مراقبت از عزیزانشان که به دوران سالخوردگی رسیده اند را نداشته و تمایل دارند برای رسیدگی بهتر و اصولی تر به آنها و حفظ کانون گرم خانواده، به فکر استخدام پرستار سالمند باشند.

توجه کنید که سنجیده عمل کردن و دقت به خرج دادن برای این امر به منظور انتخاب فردی قابل اعتماد که در این زمینه تجربه، تخصص و مهارت کافی داشته باشد و با حساسیت های مربوط به دوران سالمندی آشنا باشد از اهمیت بسزایی برخوردار است.

همچنین در هنگام استخدام پرستار برای نگهداری سالمند در منزل باید برای اطمینان خاطر بیشتر و جلوگیری از هرگونه آسیب های جانی و مالی، از شیوه های قدیمی مانند آگهی دادن در روزنامه ها و افراد معرفی شده توسط اطرافیان استفاده نکنید. زیرا بنا بر توصیه کارشناسان در این حوزه و تجربه گذشتگان و افرادی که از این روش استفاده کرده اند بهترین روش را می توان استفاده از موسسات معتبر ارائه خدمات پرستاری در منزل که دارای مجوزهای مربوطه هستند و در این حیطه سابقه ی درخشانی دارند، می باشد.

نکات مهم برای همکاری با شرکت های استخدام پرستار سالمند

1- انتخاب شرکت معتبر

پرستاران دقت داشته باشند که حتما در مورد موسسات و شرکت های پرستاری در منزل تحقیقات لازم را به عمل بیاورند و شرکتی را انتخاب کنند که دارای مجوز رسمی باشد و دارای ثبت و شناسه ملی باشد.

2- داشتن قرارداد

پرستاران به این نکته خیلی مهم دقت فرمایند که بدون قرارداد به هیچ وجه در خانه سالمند نمانند و یا خدمات رسانی نکنند. به عنوان مثال تعداد محدودی از کارفرمایان وجود دارند که برای دوری از پرداخت پورسانت به شرکت، با پرستار تبانی کرده و به او پیشنهاد همکاری بدون قرارداد با شرکت را می دهند.

اولا باید بگوییم این عمل بدور از انصاف و انسانیت می باشد دوما هرگونه اتفاقی در منزل سالمند بیافتد شما مسئول هستید و دیگر شرکتی وجود ندارد که از شما پشتیبانی و یا حمایت کند. ناگفته نماند این عمل برای خود کارفرمایان نیز صدق می کند و در صورت بروز مشکل از طرف پرستار دیگر شرکتی وجود ندارد که از شما پشتیبانی نماید زیرا هیچگونه قرارداری مابین شما و طرف مقابل بسته نشده.

3- فقط در چارچوب تخصص خود خدمات رسانی نمایید

پرستاران دقت داشته باشند که با توجه به تخصص و تجربه ی خود به سالمندشان خدمات رسانی نمایند. به فرض مثال یک مراقب ساده حق ندارد امور تزریقات، تعویض پانسمان و مواردی از این قبیل را برای سالمند انجام دهد و این موراد را پرستار متخصص می تواند انجام دهد.

4- استفاده از مرخصی ماهانه

پیشنهاد می شود که پرستاران حتما از مرخصی های ماهانه خود استفاده نمایند. حال می خواهد به صورت هفتگی باشد و یا اینکه آخر ماه یکجا از مرحصی خود استفاده نماید. زیرا وقتی از مرخصی استفاده می کنید بعد از مرخصی با روحیه بالا به محل کار خود برمیگردید و بهتر می توانید به سالمند خود خدمات رسانی نمایید.

در هنگام استخدام پرستار شرکتی در تهران به نکات زیر توجه نمایید

1- تخصص پرستاران را در هنگام استخدام پرستار سالمند مد نظر بگیرید

بسته به اینکه سالمند شما در چه وضعیت جسمی و روحی قرار داشته باشد و تا چه اندازه برای رفع نیازهایش به خدمات تخصصی احتیاج داشته باشد پرستار استخدامی مورد نیاز شما سطوح مختلف از سواد تحصیلی، تخصص و توانایی را نیازمند است زیرا سالمندانی که حداقل وابستگی را دارند و در وضعیت سلامتی خوبی قرار دارند تنها به یک همدم احتیاج دارند که امور خانه را سامان داده و با آنها وقت بگذراند.

اما سالمندانی که از بیماری خاصی رنج میبرند و یا به تخت وابسته هستند علاوه بر امور روزمره به اقدامات درمانی نیز نیازمند می‌باشند و پرستار مراقب آنها باید سواد بالاتری داشته باشد و دوره های آموزشی لازم برای اقدامات درمانی مانند شستشو و پانسمان زخم، تزریقات، کار با تجهیزات پزشکی متصل به آن ها را گذرانده باشد.

2- داشتن مهارت ارتباطی

اما به طور کلی فاکتور هایی که برای استخدام پرستار سالمند در منزل در برخورد با هر نوع سالمند با حداقل یا حداکثر وابستگی باید مد نظر قرار دهید این است که شخص مورد نظر قابل اعتماد، متعهد، دارای سلامت رفتاری و مهارت ارتباطی قوی باشد تا با سالمند ارتباطی دوستانه و صمیمی برقرار کرده و بتواند از عادات ،خلق و خو و علایق خاصش مطلع شده و رضایت وی را کسب نماید و با هم صحبتی و عشق ورزیدن به سالمند علاوه بر جسم ،سلامتی روحش را نیز ارتقا بخشد.

3- تهیه لیستی از وظایف پرستار

در هنگام استخدام پرستار خانگی سالمند و قبل از عقد قرارداد لازم است پرستار را به خوبی در جریان وضعیت، محدودیت های غذایی، بیماری، ساعت کاری مورد نیاز و فعالیت های مورد علاقه و احتیاجات سالمند خود قرار دهید و لیستی از وظایف و انتظاراتی که از وی دارید را به صورت صریح و روشن بیان کنید و در طی همکاری وی با شما با سر زدن های وقت و بی وقت به منزل عزیز سالمندتان ،نحوه عملکرد وی را زیر نظر گرفته و برای نظارت بیشتر از او بخواهید که به صورت روزانه یا هفتگی از فعالیت‌های خود و سالمند عزیزتان گزارش تهیه کرده و ارتباطش را به صورت مستمر با شما حفظ نماید.

4- در ابتدای کار در مورد میزان مرخصی و ایام تعطیل با او به توافق برسید

پرستاران سالمند نیز مانند سایر مشاغل در برنامه کاری خود تعطیلی مشخصی دارند. لازم است در مورد این موضوع با پرستار مورد نظرتان به توافق رسیده و روزهای مشخصی از هفته را که در غیاب وی توانایی رسیدگی به سالمندتان را دارید به استراحت پرستار و تعطیلی او اختصاص دهید.

در نظر داشته باشید که اگر برای استخدام پرستار سالمند در منزل از طریق مراکز خدمات پرستاری اقدام کنید از این مزیت برخوردار خواهید بود که در ایامی که پرستار به هر دلیلی به مرخصی نیاز داشته باشد بدون برهم خوردن نظم زندگی خود و سالمند تان، موسسه فرد مناسبی را تا بازگشت وی جایگزین خواهد کرد.

5- شرایط سنی و جنسیت مراقبین را در هنگام استخدام پرستار سالمند در نظر بگیرید

از آنجایی که پرستاری از سالمندان حوصله، انرژی ، توان بدنی و وقت بالایی می طلبد بهتر است رنج سنی شخص متقاضی این کار زیاد بالا نباشد و به طور متوسط محدوده ۲۵ تا ۵۰ سال را شامل شود اما نوع جنسیت پرستار (آقا یا خانم) کاملاً به نیاز ,درخواست و راحتی سالمند تان مرتبط می باشد که در غالب موارد خانواده‌ها به علت مهر ذاتی خانم ها و توانایی بهتر انها در اداره امور منزل و آشپزی پرستار خانم را ترجیح می‌دهند اما در صورتی که سالمند مرد و دارای مشکلات حرکتی باشد و جابجایی او برای پرستار خانم سخت و دشوار باشد، استفاده از پرستار اقا گزینه مناسب تری می باشد.

6- میزان حقوق دریافتی پرستار با در نظر گرفتن چه مواردی تعیین می گردد

میزان حقوق ماهیانه پرستار سالمند با توجه به فاکتورهای چون ساعت کاری( نیمه وقت یا تمام وقت)، تخصص ،نوع خدمات درخواستی، دوری مسافت به علت هزینه رفت و آمد و میزان سلامت جسمی و روحی سالمند تعیین می‌گردد و نسبت به افزایش یا کاهش موارد ذکر شده متغیر میباشد.

زیرا سطح انرژی و فعالیتی که پرستار برای رسیدگی به سالمندی که به تخت وابسته است و یا دچار بی‌اختیاری، فلج بودن عضو یا آلزایمر می باشد، اصلا قابل قیاس با خدمات ارائه شده توسط پرستاری که با سالمندی با حداقل وابستگی سر وکار دارد نمی باشد.

اما با این وجود باز هم استخدام پرستار سالمند در منزل با در نظر گرفتن کاهش هزینه ها و دردسرهای رفت آمد به مراکز نگهداری از این عزیزان و نگرانی بابت وضغیتشان، انتخاب مقرون‌ به صرفه‌تر می باشد و این امکان را به شما می دهد که مهمترین گنج های زندگیتان که همان والدین عزیزتان هستند را با خیالی آسوده و بدون دغدغه های فکری در کنار خود داشته باشید و از تجربیات و برکت وجود آنها در زندگی لذت ببرید.

استخدام پرستار سالمند در منزل تهران و کرج را از ما بخواهید - استخدام پرستار سالمند در منزل تهران و کرج

شرکت مناسب برای استخدام پرستار سالمند در تهران

شرکت های مناسب زیادی در تهران وجود دارند که با ارائه بهترین خدمات همیشه حامی سالمندان و پرستاران سالمند بوده و خواهند بود. موسسه آتیه پرستاران سلامت یکی از موسساتی می باشد که در تهران اقدام به استخدام پرستار سالمند خانم و آقا می کند این موسسه یکی از چندین موسسه سرشناس در حوضه پرستاری در تهران می باشد. اما در مجموع اگر به هر شیوه ای تصمیم به استخدام پرستار برای سالمند خود را دارید و نسبت به نکاتی که برای این امر باید مدنظر بگیرید، اطلاعات کافی ندارید حتما موارد بالا را مد نظر بگیرید.

استخدام پرستار سالمند در کرج

استخدام پرستار سالمند در کرج جزو خدماتی می باشد که توسط موسسه آتیه پرستاران سلامت به عزیزان ساکن کرج ارائه می شود. این موسسه با استخدام پرستاران خانم و آقا و اعزام آنها به منازل، خدمات بزرگی را به خانواده های عزیز می رساند. ناگفته نماند این موسسه در هنگام استخدام شرایط ویژه و سختی را بر سر راه پرستاران قرار می دهد که اگر فردی بخواهد در این موسسه استخدام شود حتما باید این شرایط ویژه را داشته باشد.

استخدام پرستار سالمند سالم

یکی از مواردی که سالمندان با آن مواجه هستند تنهایی می باشد. تنهایی در دوران سالمندی باعث بروز بیماری های متعددی می شود که عمده ترین آنها افسردگی می باشد. اما خانواده هایی هستند که با استخدام پرستار سالمند سالم این مشکل را برای سالمند خود حل می کنند. این پرستاران به عنوان یک همدم و یک دوست در کنار سالمند زندگی می کنند.

همچنین این پرستاران امور خانه اعم از تمیز کردن منزل به صورت جزئی مانند جارو زدن، بردن آشغال ها به دم در، شستن ظرف های کثیف، رسیدگی به گلها و باغچه و مواردی از این قبیل.

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دوازده − سه =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست