تماس
021-66582923

بطور قطع استخدام پرستار کودک برای اولین بار می تواند یک فرآیند طولانی و پیچیده باشد. اما بهترین راه برای استخدام پرستار کودک چیست؟ می‌توانید برای یافتن پاسخ این سوال از خانواده و دوستان خود راهنمایی دریافت کنید، از مهدکودک فرزندتان یا مکان‌های دیگری که به آن اعتماد دارید بپرسید، از طریق آژانس نگهداری از کودکان اقدام کنید و یا یک آگهی شغلی آنلاین ارسال کنید.

امروز قصد داریم به شما کمک کنیم تا کل فرآیند استخدام پرستار کودک از جمله غربالگری، مصاحبه، انجام بررسی‌های پیشینه، و ارائه پیشنهاد شغلی به پرستار کودک جدیدتان را از ابتدا تا انتها طی کنید. اگر نمیدانید در یک پرستار کودک به دنبال چه چیزی باشید و از کجا می‌توانید آنها را پیدا کنید، پیشنهاد میکنیم در این مقاله با ما همراه باشید

به راستی برای استخدام پرستار کودک باید از کجا شروع کرد؟

استخدام پرستار کودک برای اولین بار می تواند استرس زا باشد. سخت است بدانیم از کجا شروع کنیم! اما قبل از اینکه بیرون بروید و شخصی را پیدا کنید که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد، باید بفهمید که به دنبال چه نوع ویژگی ها و توانمندی ها در پرستار کودک خود هستید.

تقسیم کردن فرآیند استخدام به مراحل کوچک‌تر، آن را قابل کنترل‌تر می‌کند و این احتمال را افزایش می‌دهد که تجربه‌ای عالی در استخدام پرستار کودک داشته باشید. اولین قدم این است که تمام خواسته ها و نیازهای خود را برای پرستار کودک جدید خود فهرست کنید و بودجه ی مالی که قادر به پرداخت آن هستید و لیستی از خواسته های خود را که از پرستار کودکتان در هر ساعت یا هر شبانه روز انتظار دارید مشخص نمایید.

اکنون که ایده اولیه ای از آنچه در یک پرستار کودک به دنبال آن هستید به دست آورده اید. وقت آن رسیده است که سعی کنید فردی را پیدا کنید که تا حد امکان با معیارهای شما مطابقت داشته باشد. اما از کجا باید شروع کنید؟

با پرسیدن نظرات و توصیه های افرادی که می شناسید و به آنها اعتماد دارید و اساساً هر کسی که فرزندی دارد و برای نظرش ارزش قائل هستید و یا حتی اگر خودش بچه ای ندارد، اما میتواند شما را با خواهرزاده یا برادرزاده اش که در این خصوص صاحب تجربه میباشد در ارتباط نگه دارد شروع کنید. البته در نظر داشته باشید که استخدام پرستار تنها به این دلیل که دیگران از او تعریف و تمجید زیادی میکنند کار عقلانی و سنجیده ای نیست. زیرا ممکن است یک پرستار برای کودکان بزرگتر عالی باشد، اما برای خانواده ی شما و در قبال نگهداری از یک نوزاد تازه متولد شده نتواند زیاد موثر واقع شود.

سعی کنید برای این امر خطیر تنها به توصیه ی دوستان و اقوام اکتفا نکرده و از آژانس های پرستاری معتبر و فعال در این حیطه، پرستار استخدام کنید زیرا آنها بعلت برخورداری از تجربه ی بالا در این زمینه به خوبی نیازهای شما را ارزیابی کرده و بهترین شخص را متناسب با نوع درخواستتان معرفی مینمایند و اینگونه بیشتر مراحل استخدام را برعهده میگیرند.

راهنمای کامل پرداخت هزینه پرستار کودک - آگهی استخدام پرستار کودک تهران

راهنمای کامل پرداخت هزینه پرستار کودک

در این مقاله بیاموزید که چگونه نیازهای شما می تواند بر هزینه های دریافتی پرستار کودک تاثیر گذار باشد شما میتوانید در مورد نرخ‌های یک پرستار کودک در منطقه خود تحقیق کنید تا ببینید چقدر می‌توانید انتظار پرداخت را داشته باشید.

مقداری که پرستاران کودک انتظار دارند در بین شهرها بسیار متفاوت است و معمولاً به هزینه زندگی در یک منطقه بستگی دارد اما بطور کلی این موضوع تحت تاثیر عواملی چون تعداد فرزندان، سن آنها، نیاز به دسترسی هر چند وقت یک بار و در چه بازه ی زمانی به پرستار کودک و غیره بوده و هر یک از آنها بر میزان هزینه های پرداختی تفاوت زیادی ایجاد می کند.

زیرا مسلما نگهداری از دو کودک برای شما هزینه بیشتری نسبت به یکی از آنها داشته و یک پرستار کودک با تجربه یا واجد شرایط با ارائه طیف وسیعی از خدمات، هزینه بیشتری را در قبال انجام وظایفش دریافت می کند، بنابراین اگر به دنبال محدوده قیمت پایین تری هستید، پس لازم است انتظارات خود را از پرستار کودکتان محدود کنید.

به دنبال چه نوع ویژگی هایی در پرستار کودک خود باشیم؟

آیا می‌خواهید یک پرستار بچه سرگرم‌ کننده و شاداب برای فرزندانتان داشته باشید یا مهم‌تر این که آنها بتوانند قوانین خانه‌تان را در زمانی که شما نیستید اجرا کنند؟ آیا شما مشکلی با استخدام افراد سیگاری، پرستار بچه های مرد یا پرستاران بسیار جوان یا مسن ندارید؟ آیا آموزش کمک های اولیه و CPR را یک امر ضروری میدانید؟

چه نوع وظایفی به پرستار خود خواهید داد؟ آیا آنها تنها بر فرزندان شما نظارت خواهند کرد، یا انتظارات دیگری از آنها دارید؟ شاید گواهینامه رانندگی و ماشین الزامی باشد زیرا شما به پرستار کودک خود نیاز دارید تا آنها را از مدرسه تحویل بگیرد.

آیا می خواهید آنها برای فرزند شما شام بپزند؟ در مورد کمک به انجام تکالیف، شستن ظروف یا غذا دادن به حیوانات خانگی خود چطور؟ آیا کسی را می خواهید که تجربه کاری یا تخصص های خاصی در گذشته داشته باشد؟ شاید کسی را بخواهید که تحصیلات یا تجربه شغلی در زمینه تدریس یا پرستاری داشته باشد. یا ممکن است به یک پرستار با توانایی مراقبت از کودکان با نیازهای ویژه نیاز داشته باشید.

می‌خواهید پرستارتان با فرزندانتان چه کار کند؟ آیا با پرستار کودکی که بچه هایتان را در حالی که بیرون هستید جلوی تلویزیون یا بازی های ویدیویی بنشاند مشکلی ندارید؟ یا آیا انتظار دارید پرستار کودک جذاب تری داشته باشید که با آنها هنر و صنایع دستی و سایر فعالیت های سرگرم کننده انجام دهد؟ در مورد خروج از خانه برای بردن فرزندانتان به پارک یا زمین بازی چطور؟

انواع مختلف پرستار بچه در استخدام پرستار کودک تهران - آگهی استخدام پرستار کودک تهران

انواع مختلف پرستار بچه

بطور کلی پرستاران مراقب کودک به سه دسته اصلی مادریار، کودکیار و روانشناس تقسیم بندی میگردد که هر کدام به منظور رفع نیاز خاصی از کودک و خانواده اش به کار گرفته میشوند، بنابراین به لیست زیر نگاهی بیندازید و ببینید که کدامیک بیشتر با نیازهای شما مطابقت دارد.

مادریار: اگر به کسی نیاز دارید که نوزاد یا کودک نوپای خود را به او بسپارید، مادریار مناسبترین گزینه است زیرا این افراد اغلب خود تجربه ی مادر شدن را داشته و بر اصول و قواعد نگهداری از کودکان زیر دو سال از قبیل آماده سازی شیر خشک، تعویض لباس و پوشک، استحمام، تهیه غذای کمکی و آرام ساختن کودک بی قرار و غیره بخوبی اشراف دارند و میتوانند با اشتراک گذاشتن تجربیاتشان با مادر راهنمایی خوبی برای او نیز باشند.

کودکیار: این دسته از پرستاران دارای مدرک کودک یاری بوده و اغلب مدتی را در مهد کودک یا مراکز نگهداری از کودکان گذرانده اند و بخوبی میتوانند علاوه بر رسیدگی به امور نظافتی و بهداشتی کودک، اوقات او را با گنجاندن فعالیت های اموزشی و سرگرم کننده در منزل پر کنند تا کودک در کنار کشف استعدادها و یادگیری هر چه بیشتر مهارتهای زندگی احساس شادابی و رفاه بیشتری را حتی در صورت عدم وجود والدینش تجربه نماید.

روانشناسان: گاهی کودکان با مشکلات عدیده تری چون اتیسم، بیش فعالی و…. دست و پنجه نرم میکنند که مراقبت از این عزیزان را برای افراد عادی سخت و دشوار مینماید. روانشناسان با بکار گیری متد های روانشناختی کودکان بخوبی میتوانند رفتار این دسته از کودکان را تحت کنترل گرفته و در مقابل لجاجت و پرخاشگری انها رفتار مناسبی از خود بروز دهند تا کودک با قرار گرفتن در معرض تنش کمتر تحت درمان سریعتر و اصولی تری قرار بگیرد.

انواع راه های استخدام پرستار کودک - آگهی استخدام پرستار کودک تهران

انواع راه های استخدام پرستار کودک

برای استخدام پرستار کودک راهکارهای متفاوتی وجود دارد. آژانس های نگهداری از کودکان می توانند شما را به عنوان والدین با پرستاران کودک مرتبط کنند. چندین وب سایت معتبر نگهداری از کودکان وجود دارند که می‌توانید آگهی‌های شغلی را به آنها ارسال کنید تا اگر در یافتن پرستار کودک از راه‌های دیگر مشکل دارید، از این طریق به دنبال پرستار بچه بگردید. همچنین می‌توانید از طریق گروه‌های فیس‌بوک و مکان‌های دیگری که والدین در منطقه شما در مورد مسائل آنلاین صحبت می‌کنند، اقدام کنید.

هنگامی که شروع به جمع‌آوری نام‌ها و برنامه‌های کاربردی از پرستاران کودک کردید، زمان آن رسیده است که آنها را غربال کنید و فهرست را به موارد دلخواه خود محدود کنید.
اگر یک پرستار نیازهای شما را برآورده نمی کند، فقط یک پیام سریع برای او ارسال کنید و تشکر کنید و برنامه های خود را ادامه دهید. اگر کسی قبلاً انتظارات شما را برآورده نکرده باشد، ارزش ملاقات را ندارد.

وقتی آماده شدید، در مرحله بعد سعی کنید لیست را به پنج یا ده نامزد مورد علاقه خود محدود کنید که واقعاً با آنها صحبت خواهید کرد.
یک مصاحبه تلفنی به شما کمک می کند تا افرادی را که واقعاً می خواهید شخصاً ملاقات کنید، محدود کنید.
در این مرحله، هیچ سوال مصاحبه واقعی نخواهید پرسید. بیشتر به این دلیل است که افرادی را که در دسترس بودن یا نرخ‌هایشان با آنچه شما نیاز دارید مطابقت ندارد، کنار بگذارید. اما در صورت تمایل می توانید چند سوال در مورد تجربه آنها بپرسید.

هنگامی که برای پایان تماس آماده شدید، به پرستاران کودک اطلاع دهید که می خواهید مراجع آنها را بررسی کنید و اگر در عرض چند روز به مرحله بعدی می روند به آنها اطلاع دهید. اگر واضح است که شخصی مناسب نیست، به جای اینکه او را متعجب کنید، فقط در تماس خود به او اطلاع دهید. توضیح دهید که از علاقه آنها قدردانی می کنید اما به نظر نمی رسد مناسب باشد. برای مصاحبه نهایی، شما می خواهید با پرستار بچه ها شخصاً ملاقات کنید. اطلاعات زیادی در زبان بدن منتقل می شود که دریافت آنها از طریق تلفن غیرممکن است.

می‌توانید پرستاران احتمالی خود را در خانه خود ملاقات کنید، یا اگر نمی‌خواهید هنوز محل زندگی‌تان را بدانند، می‌توانید آنها را در مکانی بی‌طرف مانند کافی‌شاپ ملاقات کنید. برای یادداشت برداری حتما یک کاغذ و یک خودکار به همراه داشته باشید. از پرستار کودک خود بخواهید کارت شناسایی عکس دار، کپی هر گواهینامه (مانند کمک های اولیه و CPR) و هر سؤالی را که می خواهد بپرسد، بیاورد.

به پرستار بچه در مورد فرزندانتان بگویید، از جمله اینکه چند نفر دارید و چند سال دارند. و همچنین قوانین خانه شما، یا هر اطلاعات کلی دیگری که باید بدانند. همچنین میتوانید از پرستار کودک خود بخواهید که آزمایشی به منظور سلامتی انجام دهد. در قدم بعدی از پرستار کودک بخواهید با فرزندانتان ملاقات کند و ببیند که چگونه با یکدیگر تعامل دارند. در صورت تمایل، می‌توانید پرستار کودک را وادار کنید تا در حالی که هنوز در خانه هستید، چند ساعتی فرزندانتان را زیر نظر داشته باشد.

این به شما این فرصت را می دهد که مشاهده کنید که چگونه یک به یک با آنها رفتار می کنند، اما سعی کنید به آنها فضا بدهید و تمام مدت روی آنها شناور نشوید. در نظر داشته باشید که از آنجایی که تمامی موارد ذکر شده بسیار زمانبر بوده و نیازمند دقت و صرف وقت بالا میباشد در صورتی که تمایل دارید کوتاه ترین و ایمن ترین راه حل ممکن را در پیش بگیرید از طریق موسسات معتبر ارائه دهنده ی خدمات پرستاری از جمله مرکز معتمد و پر آوازه ی آتیه پرستاران سلامت برای این منظور اقدام کنید تا اینگونه مراحل پر پیچ و خم استخدام پرستار از طریق آگهی را تنها به یک تماس و یک امضا برای انعقاد قرارداد از طرف خود محدود ساخته و مابقی مسولیت ها را بر دوش آنها بگذارید.

لیستی از انتظارات خود از پرستار کودکتان تهیه کنید - آگهی استخدام پرستار کودک تهران

لیستی از انتظارات خود از پرستار کودکتان تهیه کنید

شما باید هر دستورالعمل یا قواعدی را که انتظار دارید پرستار کودک در حالی که کودک شما را زیر نظر دارد رعایت نماید را یادداشت کنید. این می تواند شامل مواردی مانند قوانین خانه شما، زمان مورد نیاز کودک شما برای غذا خوردن، چند ساعت اجازه تماشای تلویزیون، دوستانی که میتواند داشته باشد و هر چیز دیگری که فکر می کنید نیاز به توضیح دارد.

اگر کودک شما آلرژی دارد یا به هر دارویی نیاز دارد، حتماً فهرستی کتبی همراه با آن دستورالعمل ها نیز قرار دهید.

همچنین باید فهرستی از مخاطبین اضطراری شامل 115، و برخی از افرادی که در صورت عدم دسترسی مستقیم به شما می توانند با آنها تماس بگیرند، بگذارید. آدرس کامل خانه خود را بنویسید تا آنها بدانند در مواقع اضطراری نیز از کجا درخواست کمک کنند.

قبل از خروج از خانه، تمام دستورالعمل های خود را با پرستار کودک خود مرور کنید تا مطمئن شوید که همه چیز را درک می کند. اولین باری که پرستار کودک شما می آید، ایده خوبی است که از او بخواهید کمی زودتر بیاید تا بتوانید همه چیز را بررسی کنید و به سؤالاتی که ممکن است داشته باشند پاسخ دهید.

میزان رضایت فرزندتان از پرستار را پیگیری کنید

پس از اولین باری که از پرستار کودک جدید خود استفاده می کنید، وقتی به خانه رسیدید با کودک خود صحبت کنید. در حالت ایده آل، باید در اسرع وقت با آنها صحبت کنید تا اتفاقات روز هنوز در ذهن آنها تازه باشد.

از فرزندتان بپرسید که آیا پرستار کودک خود را دوست دارد، چه کاری با هم انجام داده است، و نظر آنها درباره تجربه کلی چیست. امیدواریم که کودک شما اوقات خوشی و امنی را با پرستار کودک جدید خود سپری کرده باشد، اما اگر پاسخ‌های او واقعاً انتظارات شما را برآورده نمی‌کند، ممکن است لازم باشد با پرستار کودک ارتباط بهتری برقرار کنید یا جستجوی خود را برای یک پرستار جدید از نو شروع کنید.

نشانه های یک پرستار بچه خوب چیست؟

اگر نمیدانید ویژگی های یک پرستار خوب چیست، در اینجا 3 ویژگی وجود دارد که تقریباً همه پرستاران کودک خوب دارند:

مراجع خوب:
یک پرستار بچه خوب مراجع عالی خواهد داشت و آماده به اشتراک گذاشتن آنها خواهد بود. اگر پرستار شما قادر به ارائه مراجع نیست، محتاط باشید. حتما تماس بگیرید و ببینید مراجع آنها نیز چه بازخوردی دارند!

آموزش:
کمک های اولیه و مدارک CPR برای برخی از والدین ضروری است. گذراندن دوره مراقبت از کودک برای پرستاران نشانه ی عملکرد قوی آنها میباشد.

وقت شناسی:
شما یک پرستار بچه می خواهید که به موقع حاضر شود. اگر آنها برای مصاحبه خود دیر می کنند، این نشانه بدی است. شما نمی خواهید زمانی که برای شام رزرو کرده اید، دور هم بنشینید و منتظر بمانید تا پرستارتان بیاید. دیر رسیدن می‌تواند نشانه‌ای باشد که پرستار واقعاً علاقه‌ای ندارد یا فقط غیرمسئولانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

15 − 8 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست