تماس
021-66582923

ارائه خدمات مراقبت و نگهداری سالمند در منزل در بهترین دفتر خدمات نگهداری از سالمند در منزل با نام آتیه پرستاران سلامت . این موسسه خدمات خود را به صورت 24 ساعته و شبانه روز به عزیزان سالمند ارائه می دهد. با ما همراه باشید تا بیشتر با خدمات ما آشنا شوید.

دفتر خدمات نگهداری سالمند

یکی از واقعیت های بزرگ در زندگی کلیه ی افراد ، پیر شدن است .آیا شما به عنوان فرزند به این فکر کرده اید اگر والدین شما به دوران سالمندی برسند می توانید از آنها مراقبت و نگهداری کنید؟پایین آمدن نشاط جسمی و روحی می تواند باعث تغییراتی در ظاهر و نوع زندگی فرد سالخورده داشته باشد. ما به عنوان فرزندان دلسوز هر چه در مورد والدین سالمند خود اطلاعات داشته باشیم بهتر می توانیم به آنها در مراقبت و نگهداری کمک کنیم . در زیر موارد اساسی را در مورد رفاه سالمندان و چگونگی مراقبت و پرستاری سالمند در خانه را بررسی می نماییم .

استفاده از دفتر خدمات نگهداری از سالمند در منزل می تواند بهترین گزینه برای مراقبت از سالمندان شما در منزل خودتان باشد. اینکه سالمندان سالهای پایانی عمر و دوران کهولت خود را در خانه شان بگذرانند به نوعی احساس استقلال می کنند.

همچنین سالمندان عزیز به روحیه شاد و زندگی سرشار از نشاط و شادی نیاز دارند و سالمند عزیز این حس شادی و نشاط را در هیچ جایی جز در خانه خود و در کنار اعضای خانواده‌اش نمی‌تواند داشته باشد از این رو استخدام پرستار سالمند در کنار او می تواند این حس‌ها را در درون او قوی تر نماید .

ضمن اینکه همه ما از تاثیر شرایط روحی بر درمان بیماری‌های جسمی آگاه هستیم و زمانیکه سالمند ما روحیه خوبی داشته باشد روند درمان را آسان‌تر و زودتر طی می‌کند. از نظر اقتصادی نیز استفاده از فردی برای نگهداری سالمند در منزل برای خانواده‌ها نیز به صرفه تر است.

نگهداری از سالمندان در منزل

نگهداری از سالمند در منزل و همراه با پرستار منزل به او اجازه می دهد که روابط خود را با نزدیکان و عزیزانش حفظ کند و آنها را در دسترس و در کنار خود احساس نماید ، در حالی که اگر مجبور به بردن سالمند به خانه سالمندان یا بیمارستان باشیم این روابط خیلی کمتر خواهد شد و از لحاظ روحی سالمند ما ضربه خواهد خورد .

همان طور که می دانیم جامعه ما تقریباً جامعه ای است که افراد مسن آن زیاد است و این افراد نیز از عزیزان ما هستند که برای ما زحمات زیادی کشیده اند و باید ارج و عزت آنها همچنان محفوظ بماند این در حالی است که خانواده و اطرافیان سالمند به دلیل مشکلات و دغدغه های ناشی از شیوه زندگی امروزی نمی‌توانند به صورت مداوم در کنار سالمند شان باشند و در جهت رفع نیازهای آنها با آنها هم قدم شوند.

از این رو از یک طرف نیاز خانواده‌ها به افراد متخصص و با تجربه که آموزش‌های لازم پرستاری را از دفتر خدمات پرستاری را دیده باشند زیاد شده و از طرف دیگر گروهی از عزیزان ما در قالب کادر پرستاری با گذراندن دوره ها و طی تحصیلات لازم مدارک و تخصص لازم را برای این کار دیدند و به گونه‌ای این دو مکمل هم شدند که این امر باعث بالا رفتن درخواست ها از دفاتر خدمات نگهداری از سالمند شده است، تا هم خانواده‌ها بتوانند عزیزان سالمند خود را به افراد متخصص بسپارند، هم اینکه گروه پرستاری بتواند از مهارت و تجربه خود به نحو احسن استفاده نماید.

خدمات دفتر نگهداری سالمندان

دفتر خدمات نگهداری از سالمند آتیه پرستاران سلامت که یک مرکز پرستاری با سابقه در تهران می باشد با داشتن پرستاران مجرب و حرفه ای توانسته فعالیت های روزمره سالمندان را به بهترین شکل تامین کنند. این فعالیت ها شامل

1- فعالیت های روزمره سالمند

داشتن اطمینان از تامین نیاز های روزمره می تواند باعث شرافت و بهزیستی سالمندان ما شود . در زیر به فعالیت های روزمره در دفتر خدمات نگهداری از سالمند در منزل که توسط مراقبین ما انجام می شود اشاره کرده ایم .

 • خوردن غذا
 • داخل و خارج شدن از رتخواب یا صندلی
 • حمام یا دوش گرفتن
 • بهداشت شخصی مانند مسواک زدن ، رسیدگی به ظاهر خود ، گرفتن ناخن پا و دست ، اصلاح صورت و …
 • بهداشت توالت مانند رفتن به توالت ، تمیز کردن خود ، بلند شدن از توالت

اگر سالمند نتواند این فعالیت ها را انجام دهد نیاز به کمک از طرف دیگران دارد . حال این کمک می تواند از طرف شما یا شخص دیگری که صلاحیت دارد ، باشد و یا می توان با سرمایه گذاری در خرید تجهیزات و لوازم جانبی برای کمک به انجام فعالیت های روزمره باشد. البته گزینه های زیادی در دسترس است که ما فقط به این دو گزینه اشاره کردیم .

2- فعالیت های ابزاری در زندگی سالمندان

انجام فعالیت های روزمره ای وجود دارد که البته اساسی نمی باشد ولی برای رفاه حال سالمندان بسیار مهم می باشد.

 • آشپزی کردن و تهیه غذا
 • نظافت منزل
 • خرید برای منزل
 • پرداخت قبض ها
 • برقراری ارتباط از طریق تلفن همراه و تلفن ثابت یا دستگاه های دیگر
 • مصرف کردن داروهای تجویز شده

در بالا به دو نوع از فعالیت های سالمندان اشاره شد که اگر سالمند در هر کدام از این فعالیت ها ناتوان باشد حتما نیاز به کمک دارد . امروزه بسیاری از دفاتر خدمات نگهداری سالمند با اعزام پرستار برای نگهداری از سالمندان در منزل  خدمات ارزنده ای به سالمندان عزیر ارائه می دهند .

حتی بسیاری از سالمندان با وجود اینکه خودشان کلیه ی فعالیت های خود را انجام می دهند اما به دلیل تنهایی از این موسسات درخواست مراقب برای همدم شدن می کنند. که همدم وظیفه دارد سالمند را از تنهایی دربیاورد، اوقات فراغت سالمند را پر کند، کتاب یا روزنامه برای سالمند بخواند و مواردی از این قبیل .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

ده + سیزده =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست