تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستار کودکپرستاری در منزل

مرکز مشاوره پرستاری تهران خدمات مراقبت سالمند و کودک

امروزه مرکز مشاوره پرستاری به خدمات و مشاوره های خود توانسته باعث ایجاد ارتقای سلامت در بین خانواده ها و حتی جامعه شود. وقتی خانواده ها از سلامت کامل برخوردار باشند جامعه نیز به طبع روندی رو به سلامت و شادمانی طی می کند.

مرکز مشاوره پرستاری

مرکز مشاوره پرستاری می تواند مشاوره های مفید در جهت سلامت خانواده و همچنین مراقبت های خانگی به شما بدهد. همانطور که می دانید مراقبت و نگهداری از افراد نیازمند توسط پرستاران مجرب، تاثیر زیادی در سلامت افراد و پیامدهای آن، مانند کاهش روند بیماری، بستری شدن در بیمارستان و مشکلات جسمی و روحی دارد. مرکز مشاوره پرستاری می تواند خدمات مراقبتی و بهداشتی و فیزیوتراپی و کاردرمانی و گفتاردرمانی را توسط پرستار سالمند و پرستار بیمار انجام دهد.

خدمات مرکز مشاوره پرستاری

دامنه ی خدمات مراقبتی که در منزل توسط مرکز مشاوره پرستاری انجام می شود بسیار گسترده است و این بسته به شرایط و وضعیت فرد نیازمند به مراقبت دارد که می‌تواند مراقبت های ساده پرستاری و یا خدمات پزشکی تخصصی را شامل شود.

خدمات مراقبتی شامل موارد زیر می باشد

1- خدمات مراقبتی توسط دکتر

پزشک ممکن است برای ویزیت و درمان به منزل فرد بیاید و او را ملاقات کند

2- خدمات مراقبتی توسط پرستاران

این گونه خدمات شامل اموری است که توسط پرستار در منزل فرد برای او ارائه می‌شود. مراقبت های پرستاری که پرستار برای فرد تحت مراقبت انجام می دهد با مشورت پزشک و شامل پانسمان کردن زخم ها، انجام تزریقات، دادن دارو و چک کردن فشار خون و قند خون فرد است.

3- مراقبت های اجتماعی پزشکی

این پرستاران خدماتی مانند مشاوره را به بیمار ارائه می‌دهند که در بهبودی او بسیار موثر است.

4- مراقبت توسط دستیاران بهداشتی

این افراد به بیمار کمک می کنند که بتواند نیازهای اولیه خود را به کمک پرستار رفع کند. مانند بلند شدن، راه رفتن و غیره

5- مراقبت های خانه داری

افرادی هستند که در کنار پرستار برای انجام کارهای خانه استخدام می شوند و می توانند به فرد در خرید کردن برای خانه، شستن لباس، تمیز کردن خانه، پختن غذا کمک کنند

6- مراقب همراه

این افراد کسانی هستند که نقش یک همدم و هم صحبت را برای فرد دارند که این خدمات معمولا برای سالمندان تنها می باشد و توسط پرستار سالمند اعمال می شود.

7- مراقب داوطلب

این افراد به صورت داوطلبانه می توانند در مراقبت از فرد، بردن او به بیرون و یا انجام امور اداری به او کمک کنند.

8- متخصصان تغذیه

این افراد در تهیه و ارزیابی برنامه غذایی فرد به او کمک می کنند و او را راهنمایی می‌کنند.

خدمات پرستاری و مراقبتی در مرکز مشاوره پرستاری

  • مراقبت و نگهداری دراز مدت از افراد در منزل خودشان
  • مراقبت های پاره وقت و نیمه وقت از افراد
  • مشاوره به افراد
  • کمک به افرادی که نیاز به تجهیزات و وسایل پزشکی مانند دستگاه اکسیژن دارند
  • انجام امور فیزیوتراپی کاردرمانی و گفتار درمانی برای افراد نیازمند به این خدمات .

مراقبت های بهداشتی در مرکز مشاوره پرستاری

مراقبت های بهداشتی در منزل توسط مرکز مشاوره پرستاری برای افراد خصوصا افراد مسن سبب می‌شود که آنها این خدمات را در محل زندگی خود دریافت کنند بدون اینکه مجبور شوند به درمانگاه ها و مراکز نگهداری بروند.

مزیت دیگر این مراقبت ها این است که افراد خانواده با پرستار همسو و همراه می‌شوند که بهترین برنامه ریزی و مراقبت را برای فرد انجام دهند که به نفع او و برای سلامت او مفید باشد.

همچنین مراقبت های پرستاری در منزل سبب بهبود و تسریع در درمان فرد می‌شود در حالی که بیمار و فرد استقلال خود را کاملا حفظ کرده است. اگر بیمار یا فرد نیازمند به مراقبت های پزشکی باشد این گونه خدمات را در منزل می تواند دریافت کند. همچنین هزینه ی این مراقبت ها در منزل برای خانواده و افراد بسیار کم و به صرفه تر از مراکز نگهداری و بیمارستانها است .

برخی از خدمات مانند آشپزی، نظافت و غیره ممکن است جز خدمات پرستاری نباشد و اینکه هزینه خدمات پرستاری برای افرادی که نیازمند مراقبت ۲۴ ساعته هستند ممکن است کمی زیاد باشد و مورد دیگر اینکه پرستاران در منزلی که بتوانند به شما خدمت کنند با توجه به شرایط و نیاز شما ممکن است محدود باشند.

مراقبت های بهداشتی در خانه توسط پرستان شامل چه خدماتی می شود

مراقبت های بهداشتی که در مرکز مشاوره پرستاری ارائه می شود شامل خدمات درمانی و پزشکی تخصصی است که توسط پزشک انجام می شود این خدمات متناسب با نیازهای فرد است به عنوان مثال بررسی علائم حیاتی فرد، بررسی داروها و زمان دقیق مصرف آن و غیره.

در این موارد پرستار فقط خدمات ضروری پزشکی و درمانی را ارائه می دهد خدمات غیر ضروری مثل پخت و پز و نظافت و غیره را انجام نمی‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

15 − 12 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست