تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستاری در منزل

موسسات نگهداری سالمند در منزل در استان تهران

سلامتی و تندرستی برای انسان در هر سن و هر مرحله ای از زندگی بسیار مهم است اگر افراد در دوران کودکی و نوجوانی از خود مراقبت کامل بهداشتی و غذایی را به عمل آورند، ورزش و تفریح به اندازه داشته باشند، چکاپ های سالیانه را انجام دهند و مراقب قند و فشار خون خود باشند، می‌توانند دوران سالمندی راحت تری را سپری کنند و کمتر دچار بیماری و مریضی شوند.

موسسات نگهداری سالمند

خیلی از سالمندان به دلیل فشارهای زیادی که از نظر جسمی و روحی در دوران های قبل به خود وارد کرده‌اند در دوران میانسالی و پیری ممکن است دچار بیماری ها و مشکلات روحی و روانی شوند. بسیاری از بیماری‌ها مانند دیابت، آلزایمر و فشار خون بالا در سنین سالمندی بروز پیدا می کند.

لذا این سالمندان چه به عنوان سالمندان سالم باشند و چه به عنوان سالمندانی که نیاز به خدمات درمانی و پزشکی داشته باشند، نیاز به یک همراه و پرستار برای مراقبت و نگهداری بیشتر از آنها دارند. پس این خدمات را می توان با کمک موسسات نگهداری سالمند به بهترین شکل دریافت نمود. که در ادامه شما را با موسسات نگهداری سالمند در منزل که یکی از این شرکت ها ، آتیه پرستاران سلامت می باشد آشنا می کنیم.

موسسات و شرکت های نگهداری سالمند در منزل

موسسات نگهداری سالمند در منزل با اعزام پرستار سالمند به منزل از افراد مسن و پیر به بهترین شکل حمایت می کنند. پرستار سالمند فردی است که به عنوان همراه و همدم و هم به عنوان مراقبت از سالمند شما به صورت مخصوص و ویژه مراقبت های پزشکی و درمانی به عمل می‌آورد. این پرستاران با مراجعه به منازل سالمندان و در کنار آنها به خدمت می پردازند که حیطه ی خدمات این پرستاران را خود سالمند و افراد خانواده ی او مشخص می‌کنند. اما اگر به دنبال موسسات نگهداری از سالمند هستید می توانید با کلیک بر روی لیست مراکز پرستاری ، لیست 10 تا مرکز برتر در تهران را مشاهده نمایید.

خدمات موسسات نگهداری سالمند در منزل

موسسات و شرکت های نگهداری سالمند در منزل با خدماتی که برای سالمندان ارائه می دهند توانسته اند یک اطمینان خاطر در وجود سالمندان ایجاد نمایند که دیگر نگران و استرس انجام کارهای روز مره خود را نداشته باشند. خدماتی که این شرکت های پرستاری منزل ارائه می دهند شامل

  • پیگیری روند درمان سالمند و یادآوری زمان داروهای او و دادن دارو به سالمند.
  • اگر سالمند بیمار است و روی تخت خوابیده و نمی تواند حرکت کند جابجا کردن سالمند و مراقبت از او که دچار زخم بستر نشود به عهده ی پرستار است.
  • اگر سالمند تزریقات خاصی مانند آمپول یا سرم دارد پرستار این امور را برای او انجام می‌دهد.
  • اگر سالمند از دستگاه خاصی مانند دستگاه اکسیژن استفاده میکند تنظیم و چک کردن آن به عهده پرستار است.
  • همراه بودن با پزشک سالمند و دادن گزارش مراحل درمان سالمند نیز در حیطه کاری پرستاران میباشد.
  • اگر سالمند پوشکی است تعویض انجام پوشک برای او را پرستار سالمند به عهده می‌گیرد.

خصوصیات پرستاران در موسسات نگهداری سالمند

  • اولین نکته ای که یک پرستار سالمند باید مد نظر داشته باشد این است که سالمند بیماری خاصی دارد یا نه، شرایط زندگی و معیشتی سالمند چگونه است و اینکه سالمند در طول زندگی چه اتفاقات و حوادث ناگوار و تلخی را پشت سر گذاشته است. دانستن این موارد باعث میشود که پرستار شناخت بهتر و بیشتری از سالمند داشته باشد و بتواند او را درک کند و بهترین روش را برای مراقبت و سلامتی به کار ببرد .
  • مطلب بعدی در مورد سالمندان این است که سالمندان نیز درست مانند کودکان و نوزادان نیاز به خواب به اندازه و به موقع دارند زیرا بدن آنها ضعیف شده و خیلی زود خسته می شوند پرستار باید شرایط و محیط را برای استراحت کافی و لازم سالمند فراهم کند، مراقب تغذیه قبل از خواب او باشد مواد غذایی مثل کافئین که باعث اختلال در خواب سالمند می‌شود را برای اوکم کند.
  • نکته سوم در مورد سالمندان توجه پرستارآنها به تحرک بدنی و ورزش و پیاده روی در حد توان برای سالمند است. زیرا همین فعالیت های ساده و سبک ورزشی خود باعث میشود که سالمند و دچار اضافه وزن نشود و هم این که در روحیه و نشاط سالمند تاثیر فراوانی دارد.

دلیل تمایل سالمندان بر استفاده از خدمات موسسات نگهداری سالمند در منزل

سالمندی که احساس می کند برای درمان و مراقبت باید به مراکز خاص سپرده شود و یا اینکه نزد فردی برود که از او مراقبت کند این احساس را در او به وجود می‌آورد که نیازمند و وابسته به دیگران است و کم کم این احساس باعث میشود که استقلال خود را از دست بدهد و خود را فردی ضعیف احساس کند.

ضمن اینکه اگر سالمند در محیط خانه خود و در کنار همسر و فرزندانش تحت مراقبت قرار گیرد احساس بهتری خواهد داشت این کار باعث می شود علاوه بر اینکه از کمک و مراقبت یک پرستار بهره می‌برند در منزل خودش و در کنار عزیزانش باشد. در نتیجه موسسات نگهداری سالمند در منزل این زمینه را برای سالمندان فراهم می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 + شانزده =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست