تماس
021-66582923
پرستار بیمارپرستار سالمندپرستاری در منزل

نگهداری از بیمار در منزل تهران + شرح وظایف

ارائه خدمات مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل تهران به صورت شبانه روزی با پرستاران حرفه ای و مجرب در یکی از موسسات با سابقه با نام آتیه پرستاران سلامت . این موسسه خدمات خود را توسط پرستاران خانم و آقا به عزیزان بیمار ارائه می دهند . در ادامه بیشتر با خدمات ویژه در نگهداری از بیمار در منزل آشنا می شویم با ما همراه باشید.

نگهداری بیمار در منزل

نگهداری از بیمار در منزل دارای شرایط و قواعدی است که مراقب بیمار باید تخصص و مهارت کافی در زمینه پرستاری را داشته باشد . با پیشرفت علم پزشکی و خدماتی که برای بیماران و خانواده ها فراهم شده است. امروزه مراقبت از بیمار در منزل از اولویت بیشتری برخوردار است . خانواده ها می توانند با تایید از پزشک معالج روند درمان و نگهداری از بیمارشان را در منزل ادامه دهند .

هنگامی که بیمار در منزل نگهداری می شود احساس امنیت و رفاه بیشتری را برای بیمار فراهم می سازد و حس خوشایندی از این موضوع دارد . خانواده ها نیز به طور مستقیم می توانند شاهد روند درمان بیمار عزیزشان باشند و این خود برای خانواده ها آرامش آفرین خواهد بود . به صرفه بودن هزینه در رفت و آمد نیز از دیگر ویژگی های پرستاری بیمار در منزل می باشد.

وظایف پرستاران در نگهداری بیمار در منزل تهران

نگهداری از بیمار یعنی ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل برای رفاه حال خانواده و شدت بخشیدن به روند بهبودی بیمار می باشد. این مراقبت های معمولا به صورت 24 ساعته می باشد..اما این شامل مراقبت های ساده و تخصصی بوده که در زیر به آنها اشاره کرده ایم

خدمات تخصصی در نگهداری بیماران در منزل

  • نگهداری از بیماران ICU
  • نگهداری از بیماران MS و ALS
  • نگهداری از بیماران سرطانی
  • نگهداری و مراقبت از بیماران قلبی
  • نگهداری از بیماران پارکینسونی و آلزایمری
  • نگهداری از بیماران اعصاب و روان
  • انجام خدمات تزریقات برای بیماران در منزل

خدمات مراقبت ساده از بیماران در منزل

1- رسیدگی به روند درمانی در مراقبت از بیمار در منزل

پرستار نگهداری از بیمار در منزل موظف می باشد که در صورت نیاز هفتگی یا روزانه میزان فشار خون ، قند و اضافه وزن بیمار را کنترل نماید . طبق تجویز پزشک و زمانبندی مناسب باید داروها و قرص های بیمار را بدهد و به بیمار یادآوری کند که چه موقع وقت خوردن داروهای او می باشد . جمع آوری و فرستادن گزارش دوره ای از وضعیت بیمار از دیگر کارهایی هست که یک نگهدار بیمار در منزل باید انجام دهد.

2- حمام دادن بیمار و نظافت شخصی در منزل

یکی دیگر از مراحل نگهداری از بیماران در منزل نظافت بیمار می باشد . انجام امور نظافتی همیشه برای بیماران سخت و طاقت فرسا بوده زیرا آنها بنیه و توان کافی را برای انجام این کارها را ندارند . توالت و اصلاح موهای بدن نیز از دیگر کارهایی هستند که بیماران قادر به انجامش نیستند و انجام این کارها جزو وظایف کاری یک نگهداری بیمار می باشد.

یکی دیگر از خدمات پرستاران در نگهداری از بیمار رسیدگی به تغذیه بیماران می باشد. پرستار باید سر موقع غذاهایی که طبق دستور پزشک بوده را به بیمار بدهد. معمولا افرادی که وظیفه نگهداری از بیمار را دارند بهتر است در هنگام درست کردن غذا برای بیمار، از مواد مضر مانند نمک، روغن و دیگر مواد مضر استفاده نکنند و سعی کنند برای بیمار بیشتر از غذاهای آبکی مانند سوپ استفاده نمایند.

4- خدمات تعویض پوشک بیماران

بسیاری از بیماران هستند که به علت ناتوانی و یا دلایل دیگر قادر به کنترل ادرار خود نیستند و باید با کمک دیگران مشکل خود را حل کنند. پرستار در این مواقع می تواند به بیمار کمک کرده تا بتواند به دستشویی برود و یا اینکه با پوشک کردن بیمار ادراری او را برطرف نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 × 3 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست