تماس
021-66582923

نیاز به پرستار کودک در منزل

پرستار کودک, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
نیاز به پرستار کودک در منزل خودم دارم

نیاز به پرستار کودک امروزه در خانواده هایی که والدین مخصوصا مادران که شاغل هستند خواهان زیادی پیدا کرده است . همانطور که می دانید پرستار کودک ( babysitter ) به فردی گفته می شود که در خصوص مراقبت و پرستاری از کودک آموزشهای لازم را دیده باشد . همچنین تجربه ی کافی در نگهداری از کودکان را داشته باشد . این افراد با توجه به وظایف تعریف شده در امور تربیتی ، شخصیتی و تغذیه کودک تبهر خاص دارند .

طبق آمارهای گوگل والدین زیادی در اینترنت کلمه نگهداری از کودک در منزل خودم را جستجو می کنند و به دنبال فردی هستند مطمئن که بتواند از کودک یا نوزادشان به درستی مراقبت کند. موسسه آتیه پرستاران سلامت این اطمینان را به شما می دهد که با خیال راحت و دور از نگرانی پرستار کودک مورد اطمینال خود را استخدام نمایید. پس اگر نیاز به پرستار کودک در منزل دارید حتما تا پایان ما را همراهی نمایید .

چرا نیاز به پرستار کودک در منزل داریم ؟

مادران معمولا طاقت ندارند و بسیار سخت است که کودک یا نوزاد خود را به دست فرد دیگر بسپارند اما بسیاری از مادران شاغل می باشند و وقتی که سرکار هستند نمی توانند کودک یا نوزاد خود را تنها بگذارند و یا حتی مادرانی هستند که تجربه ی کافی برای مراقبت از نوزاد خود را ندارند و نیاز به یک پرستار کودک با تجربه و دلسوز در کنار خود دارند.

موارد دیگری هم هستند که نیاز به پرستار کودک دارند مانند مادرانی که دوران بارداری را طی می کنند و بهتر است فردی با تجربه ، او را در این دوران یاری کند .

اگر نیاز به پرستار کودک دارید بهتر است خدمات پرستار کودک را بدانید :

بنا بر توصیه کارشناسان ما قبل از اینکه به دنبال فردی باشیم که مسئولیت مراقبت و نگهداری از کودک درمنزل خودم را برعهده بگیرد حتما بهتر است خدمات این عزیزان را بدانید. این خدمات شامل:

 • مراقبت و نگهداری از کودک یا نوزاد شما
 • دادن شیر و غذا به کودک
 • عوض کردن پوشاک کودک و نوزاد
 • شستن لباس های کثیف کودک
 • حمام بردن کودک یا نوزاد ( البته سعی کنید وقتی که خودتان در منزل حضور دارید استحمام کودک صورت بگیرد)
 • دارو دادن کودک در صورت بیمار بودن
 • بازی کردن با کودک ( انجام بازی مطابق با سن کودک )
 • کتاب خواندن برای کودک
 • لالایی خواندن برای کودک یا نوزاد هنگام خواب
 • اگر کودک شما به مدرسه می رود پرستار منزل می تواند کمک کند به او برای انجام تکالیف مدرسه
 • بسیاری مادران هستند که از پرستار می خواهند که امور منزل (غذا درست کردن برای خانواده و … ) را در کنار مراقبت و نگهداری از کودک انجام دهد.
 • و موارد دیگر

ساعات کاری پرستار کودک در منزل:

معمولا درخواست پرستار کودک از طرف مادر به صورت روزانه می باشد یعنی وقتی که مادر شاغل است و سرکار می رود نیاز به پرستار کودک بیشتر احساس می شود. البته بسیاری از مادران هم هستند که شیفت شب کار می کنند . اما مادرانی هم هستند که در دوران بارداری نیاز به یک پرستار خوب برای کمک کردن به او در انجام امور منزل ، خرید منزل ، بردن مادر به دکتر (در صورت نیاز) و غیره دارند که بهتر است این مادران از یک پرستار کودک شبانه روزی استفاده کنند.

قیمت های پرستار کودک در منزل:

هزینه های پرستار کودک در منزل معمولا به شرایط خانواده ها و شرایط کودک بستگی دارد. مثلا اگر مادر در منزل حضور داشته باشد قیمت ها متفاوت تر از زمانی است که مادر حضور نداشته باشد. یا کودک یک قلو باشد یا چند قلو و مواردی از این قبیل که تاثیر بر قیمت نگهداری کودک دارد. ما در مقاله ای دیگر سعی کردیم این قیمت ها را به صورت کلی برای شما شرح دهیم که پیشنهاد میشود روی قیمت پرستار کودک کلیک کنید و از قیمت ها اطلاع پیدا کنید.

اما شما می توانید برای اطلاع دقیق و کامل از قیمت های پرستار کودک در منزل ، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید . کارشناسان ما نیز به صورت 24 ساعته آماده ی پاسخگویی به سوالات و همچنین مشاوره دادن به شما می باشند.

اگر نیاز به پرستار کودک در منزل دارید حتما به نکات زیر توجه لازم را داشته باشید:

 • در مرحله ای اول حتما سعی کنید که دوربین مداربسته در منزل خود نصب کنید . شما می توانید با داشتن دوربین در منزل از راه دور نظاره گر کارهای پرستار و کودک خود باشید . البته حتما پرستار کودک را در جریان دوربین قرار دهید .
 • در انتخاب پرستار کودک اگر پرستار از مدرک کودکیاری یا روانشناسی کودک برخوردار است او را در اولویت استخدام قرار دهید اما اگر این مدارک را نداشت به سراغ پرستارانی بروید که تجربه ی بالا در زمینه ی نگهداری از کودک و نوزاد دارند و از لحاظ شخصیتی فردی موجه می باشد . بسیاری از خانواده ها هستند که تجربه و شخصیت پرستار را مهمتر از تحصیلات می دانند .
 • حتما پرستاری انتخاب کنید که نیازهای عاطفی کودکان را بداند و به آنها عمل کند. زیرا جواب دادن به نیازهای عاطفی کودکان تاثیر زیادی بر زندگی و آینده فرزندتان دارد. شما برای اطلاع بیشتر می تواند مقاله آموزشی نیازهای عاطفی کودکان را مطالعه نمایید.
 • پرستار کودک در منزل باید با کودک ارتباط صمیمانه و خوبی برقرار کند طوری که کودک او را دوست داشته باشد . البته مدتی طول می کشد که کودک با پرستار اوخت بگیرد پس سعی کنید این فرصت را به کودک و پرستار بدهید .
 • اگر کودک شما بهانه برای رفتن به بیرون از منزل مخصوصا پارک را می کند می توانید به پرستار این اجازه را بدهید که کودکِ شما را به پارک ببرد البته اگر از لحاظ آلودگی، بارندگی ، رعایت وسایل ایمنی و … شرایط مناسب باشد.
 • پرستاری را انتخاب کنید که شغل دیگری نداشته باشد و فقط فکر و ذکر او نگهداری از کودک و آموزش دادن به کودک شما باشد .
 • سعی کنید حقوق مناسبی را برای پرستار در نظر بگیرید تا پرستار با خیال راحت بتواند کار خود را به نحو احسن انجام دهد.
 • از پرستارانی استفاده کنید که علم این را داشته باشد که با توجه به سن کودک ، چه بازیهایی را با کودک شما انجام دهد .
 • سعی کنید لیستی از خصوصیات اخلاقی کودک خود را در اختیار پرستار قرار دهید . مواردی مانند اینکه که کودک شما به چه غذاهایی حساسیت دارد یا چه غذاهایی را دوست دارد ، از چه چیزهایی می ترسد و …
 • اگر کودک شما مریض است سعی کنید مسئولیت های اضافی که بر گردن پرستار است را کم کنید تا پرستار بتواند به طور کامل از کودک شما مراقبت و نگهداری کند .
, , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوزده − 10 =

فهرست