همراه بیمار در بیمارستان | همراه مریض در بیمارستان

استخدام پرستار, پرستار بیمار
بدون دیدگاه

پرستار همراه بیمار در بیمارستان – مراقبت و پرستاری از بیمار شما توسط همراه مریض در بیمارستان

همراهی بیمار شما در بیمارستان

همراه مریض در بیمارستان ” همراه بیمار زمانی می تواند موثر باشد که خود بیمار قادر به انجام کارهای خود در بیمارستان یا منزل نباشد . یا اینکه اطرافیان آنها وقت کافی برای رسیدگی به بیمار خود را نداشته باشند . همراه بیمار باید بتواند داروهای بیمار را مدیریت کرده و طبق نسخه پزشک آنان را در اختیار بیمار قرار دهد . همراه بیمار باید مدیریت لازم را در نحوه ی تغذیه بیمار اجرا کند البته بنا بر دستور پزشک مربوطه .

همراهی و نگهداری بیمار در بیمارستان به دلایل گوناگونی برای اطرافیان بیمار امری بسیار مشکل و طاقت فرسا بوده و این سختی زمانی که اطرافیان بیمار اطلاعات کافی در زمینه ی پرستاری و مراقبت از بیمار را ندارند ، دو چندان می شود . در زیر دلایل نیاز به همراه بیمار را برای شما شرح می دهیم .

دلایل نیاز به همراه بیمار در بیمارستان :

 • در دسترس نبودن اطرافیان برای مراقبت های شبانه روزی از بیمار خود
 • سختی و شفقت نگهداری از بیمار در بیمارستان
 • نداشتن تخصص و اطلاعات لازم در مراقبت و نگهداری از بیمار خود
 • مراقبت های شبانه روزی از بیمار شما
 • همراه بیمار یا پرستار خصوصی بیمار در بیمارستان می تواند به طور اختصاصی از بیمار شما مراقبت نماید .

یکی دیگر از دلایلی که اختیاج به استخدام مراقب بیمار در بیمارستان می باشد ، انجام کارهای پذیرش و اداری و همچنین ترخیص بیمار می باشد . همراه بیمار با اجازه ی رئیس بخش بیمارستان می تواند در امور درمانی مانند تزریقات ، تعویض سرم و مواردی از این قبیل پرستاران را همراهی کند . باز هم تاکید می کنیم که حتما باید با اجازه ی رئیس بخش بیمارستان مربوطه باشد .

خدمات همراه بیمار در بیمارستان :

یک همراه مریض در بیمارستان وظیفه ی اصلی آن فراهم کردن شرایط مناسب برای بهبود بیمار در بیمارستان می باشد . در زیر به خدماتی که یک همراه مریض در بیمارستان ارائه می دهد را به شما عزیزان توضیح می دهیم .

 • غذا دادن ، آب میوه دادن و دادن مایعاتی که پزشک تجویز کرده
 • عوض کردن پوشک بیماران پوشکی یا لگن گرفتن یا لوله گرفتن یا تعویض دراشیف بیمار
 • اگر بیمار شب بیداری دارد همراه بیمار باید در کنار او بیدار باشد
 • یاد آوری کردن به پرستاران شیفت در دادن داروها ، سرم یا آمپول .
 • اگر پرستار شیف اجازه دهد همراه می تواند داروهای بیمار را به او بدهد.
 • اگر پزشک اجازه داد ، همراه بیمار می تواند بیمار را برای بردن به آزمایشگاه و رادیولوژی و بخشهایی از این قبیل به بیمار کمک کند.
 • خالی کردن سوند بیمار
 • اگر بیمار به علت زیاد ماندن در بستر خسته شده است ، همراه می تواند دست و پا و پشت بیمار را ماساژ دهد
 • اگر بیمار بی قرار است پرستار باید با ترفند های زیرکانه مانند درد دل کردن با بیمار ، ذهن بیمار را از آن پریشانی دور کند .

نیاز به انجام مراقبت های تخصصی :

در موارد بسیاری بیماران نیاز به مراقبت های تخصصی و جابجایی دارند . که در این موارد گاهی اطرافیان بیمار به دلیل نداشتن دانش و اطلاعات نمی توانند دستورات پزشک یا پرستاران را انجام دهند . به همین خاطر در چنین شرایطی وجود یک همراه بیمار در بیمارستان می تواند این مشکلات را حل کند . حتما همراه بیمار باید آموزشهای لازم از موارد تخصصی گرفته تا مراقبت های ساده را به طور کامل آموزش دیده باشد .

ساعات کاری همراه مریض در بیمارستان:

شما می توانید برای نگهداری از بیمار خود در بیمارستان از مراقب بیمار در بیمارستان کمک بگیرید . این عزیزان ساعات کاری مختلفی دارند که به صورت ساعتی یا شبانه روزی می توانند به بیماران خدمات رسانی کنند . همراه بیمار باید به طور مرتب با پزشک مریض ارتباط داشته باشد و در شرایط خاص نکات مهم را به پزشک یا پرستار بیمارستان منتقل کرده تا از بحرانی شدن وضعیت بیمار جلوگیری شود .

استخدام همراه بیمار در بیمارستان

استخدام همراه بیمار در بیمارستان :

در این راستا همراه بیماری که برای بیمارتان در بیمارستان استخدام می کنید باید دارای تخصص و سواد کافی در امور پرستاری بوده تا بتواند هم رضایت خانواده بیمار را جلب نماید و هم بتواند در روند بهبودی بیمار تاثیر گذار باشد . همراه بیمار در نفش خود باید حرفه ای بوده و وظایف خود را بتواند به خوبی انجام دهد . به دلیل ضعف هایی که در سیستم پرستاری قابل مشاده می باشد مانند نبود مراقبت های لازم و کمبود پرسنل بیمارستانی ، وجود همراه بیمار یک امری مهم تلقی می شود .

با اعزام همراه مریض در بیمارستان به بیماران کمک می شود که بهتر و راحت تر محیط بیمارستان را بپذیرند وکمتر احساس تنهایی کنند . همراهان بیمار وظایفی دارند که می توان به انجام امورشخصی بیمار مانند لباس پوشیدن ، بردن بیمار به دستشویی ، کتاب خواندن برای بیمار ، بردن بیمار به هواخوری ( البته با اجازه ی رئیس بخش بیمارستان ) و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

مراقبت و نگهداری از بیمار شما در بیمارستان با اعزام همراه بیمار در بیمارستان

موسسه آتیه پرستاران سلامت
, , , , , , , ,

پست های مرتبط

پرستار-منزل
پرستار منزل

پرستار منزل

0
اعزام پرستار منزل برای مراقبت و پرستاری از سالمند ، بیمار و کودک اعزام پرستار منزل به تمام نقاط تهران…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شانزده − پانزده =

فهرست