تماس
021-66582923

پرستاری از سالمند پوشکی در منزل همراه خدمات تعویض پوشک

استخدام پرستار, پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
3 دیدگاه

پرستاری از سالمند پوشکی در منزل شاید برای افراد خانواده یه خورده مشکل باشد مخصوصا وقتی که می خواهید پوشک یا پوشینه سالمند را تعویض نمایید. بسیاری از خانواده ها هستند که با کمک دیگر اعضا اقدام به مراقبت و تعویض پوشک سالمند می کنند اما خانواده های زیادی هستند که با استخدام یک پرستار سالمند پوشکی خدمات تعویض و مراقبت را با کمک پرستار انجام می دهند.

نحوه تعویض پوشک با پرستار سالمند پوشکی

پرستاری از سالمند پوشکی

شرایط پرستاری از سالمند پوشکی نسبت به سالمندان دیگر یه خورده متفاوت می باشد و خانواده ها یه خورده با این قضیه به مشکل می رسند . در این مواقع رعایت بهداشت سالمند از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

همانطور که می دانید بسیاری از سالمندان با افزایش سن در اثیر بیماری دچار بی اختیاری ادرار می شوند و مشکلاتی برای دستگاه گوارششان ایجاد می شود که این رفتار باعث می شود که سالمند و اطرافیان آنها دچار مشکل شوند. اما امروزه وجود پوشک یا پوشینه های استاندارد باعث شده که پرستاری و مراقبت از سالمندانی که عدم کنترل ادرار دارند بسیار راحت باشد.

البته بسیاری از سالمندان و همچنین اطرافیان آنها در تعویض پوشک سالمند دچار مشکل یا بددلی می شوند و یا به علت مشغله کاری نمی توانند به مراقبت از سالمند پوشکی خود بپردازند که در این میان اقدام به استخدام یک پرستار سالمند پوشکی می کنند که به صورت تمام وقت از سالمندشان مراقبت و خدمات تعویض پوشک را انجام دهد.

نگهداری از سالمند پوشکی

همانطور که در بالا اشاره کردیم نگهداری از سالمند پوشکی امری بسیار مشکل برای سالمندان و حتی افرادی که مسئولیت مراقبت از سالمندان پوشکی دارند می باشد. زیرا شما باید به گونه ای از سالمند خود مراقبت و نگهداری کنید که بیماری او تشدید نشود. مثلا تغذیه این سالمندان باید بر اساس اصول و توصیه های پزشکی باشد مثلا غذاهایی که طبع سرد دارند برای این افراد بسیار مضر می باشد.

از دیگر نکات نگهداری از سالمند پوشکی استفاده از پوشینه های استاندارد می باشد. اطرافیان و یا پرستار سالمند باید به این نکته مهم دقت فراوان داشته باشند که حتما از پوشینه هایی که هم از لحاظ اندازه و هم از لحاظ جنس کیفیت خوبی دارند استفاده نمایند.

نکته مهم برای اعضای خانواده اینکه اگر می دانید در رسیدگی به سالمندان پوشکی وقت کافی و یا تجربه ی نگهداری و تعویض پوشک را ندارید حتما از یک پرستار سالمند پوشکی استفاده نمایید. زیرا این سالمندان نیاز به مراقبت 24 ساعته دارند حتی بسیاری از پرستاران هستند که با تجربه ی بالای خود به مرور زمان پوشک را سالمند می گیرند و سالمند می تواند ادارد خود را کنتزل کند.

نکته دیگر در نگهداری از سالمند پوشکی این است که امروزه دیگر از کلمه پوشک استفاده نمی کنند و از کلمه ی پوشینه بزرگسال استفاده می شود به این دلیل که کلمه پوشک برای افراد خجالت آور و بار منفی دارد و تاثیر بر روحیه سالمندان می گذارد . پس به پرستار سالمند پوشکی و اطرافیان سالمند توصیه می شود از کلمه پوشینه استفاده کنند .

نحوه تعویض پوشک سالمندان توسط پرستار سالمند پوشکی

تعویض پوشک کاری بسیار مشکل و حساس می باشد. اگر شما خدمات مراقبت از سالمندان پوشکی را برعهده دارید حتما باید به درستی پوشک سالمند را عوض نمایید تا سالمند دچار مشکل و نگرانی نشود. ما در زیر به نکات مراقبت و تعویض پوشک که با مشاوره و تجربه ی پرستار سالمند پوشکی جمع آوری شده است اشاره کرده ایم که شامل

 • در هنگام عوض کردن پوشینه بزرگسال ابتدا باید دست های خود را با مواد شوینده شست و شو دهید و همیشه هنگام عوض کردن پوشینه از دستکش استفاده کنید .
 • در مرحله بعد پوشینه را از سمت درازا و به طرف داخل تا بزنید طوری که پشت پوشینه به سمت بیرون باشد . و سعی کنید داخل آنرا لمس نکنید چون سریع به خودش میکروب می گیرد و باعث بوجود آمدن بیماریهای پوستی می شود .
 • در مرحله بعد سالمند را به پهلو بخوابانید طوری که پشتش به شما باشد آنگاه پوشینه تا خورده را در بین پاهای سالمند قرار دهید و پوشینه ی تا شده را باز کنید تا باسن فرد کاملا پوشیده شود .
 • در مرحله بعد سالمند را به پشت غَلت داده طوری که صورت فرد رو به بالا باشد
 • در مرحله بعد پرستار سالمند باید جلوی پوشینه را تنظیم کرده. در این مرحله دقت داشته باشید که پوشینه چین نخورد چون چین خوردگی خراش بر روی پوست می اندازد و باعث اذیت شدن پوست سالمند می شود .
 • در مرحله بعد قسمت پشت پوشینه را به قسمت جلو چسبانده . پرستاران دقت داشته باشند طوری باید چسبیده شود که پوشینه کاملا کمر سالمند را بگیرد و مطمئن شوید سالمند کاملا راحت است و نه زیاد سفت می باشد و نه زیاد شل .
 • در مرحله آخر پرستار سالمند پوشکی باید با انگشت لبه های پوشینه را چک کند که نه شل باشد که باعث نشتی ادرار شود و نه سفت که باعث اذیت شدن سالمند شود.

اگر وظیفه ی نگهداری از سالمندان پوشکی را برعهده دارید حتما توصیه می شود به نکات مهم زیر که در مورد نحوه تعویض پوشک سالمندان می باشد توجه نمایید . این نکات شامل

 • پرستاران سالمند و خانواده ها به این نکته دقت داشته باشند که پوشینه را به درستی انتخاب کنند که نه بزرگ باشد و نه کوچیک .
 • پرستار سالمند پوشکی حتما باید زمان تعویض پوشک بزرگسالان را بداند
 • در هنگام تعویض حتما لبه های پوشینه به سمت بیرون باشد .
 • چسب های بالایی پوشینه را طوری بچسبانید که سر آن به سمت پایین باشد تا کمر را محکم بگیرد .
 • چسب های پایینی پوشینه را طوری بچسبانید که سر آن به سمت بالا باشد .

استخدام پرستار نگهداری از سالمند پوشکی

اگر به دنبال استخدام پرستار سالمند پوشکی هستید که بتواند از سالمند شما نگهداری کند و بتواند پوشک سالمند شما را مرتب عوض کند می توانید از موسسه آتیه پرستاران سلامت که یک موسسه خدمات پرستاری در منزل می باشد کمک بگیرید. این موسسه علاوه بر پرستاری از سالمند ، خدمات دیگری همچون پرستاری از کودک ، پرستاری از بیمار را نیز انجام می دهد.  کارشناسان ما به صورت شبانه روزی آماده ی پاسخگوی به شما عزیزان می باشند حتی می توانید برای مشاوره گرفتن با همکاران ما تماس بگیرید.

حقوق پرستاری و نگهداری از سالمند پوشکی

معمولا مراقبت و پرستاری از سالمند پوشکی به علت سختی کار و شرایط متفاوت از قیمت های بالایی نسب به مراقبت های دیگر برخوردار می باشد. حتی به شرایط سالمندان نیز بستگی دارد چون بعضی از سالمندان پوشک آنها را باید در زمان های کوتاه عوض کرد و بعضی از سالمندان این گونه نیستند و در زمانهای طولانی تر پوشک خود را خراب می کنند . این شرایط متفاوت می تواند تاثیرات مختلفی بر حقوق یک پرستار سالمند پوشکی بگذارد . اما در کل حقوق نگهداری از سالمندان پوشکی بین 6/500/000 تا 7/000/000 می باشد.

, , , , , , ,

پست های مرتبط

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام . واقعا خسته نباشید خیلی موسسه خوبیه من برا خالم که ام اس داره و پوشک میشه پرستار ازشون گرفتم که یه پرستار درجه یک به ما دادن البته 4 تا پرستار برا ما فرستادن ولی چون شرایط خالم خیلی بد و سخت بود کسی نمی موند ولی بالاخره با تلاش کارشناسای آتیه پرستاران مخصوصا خانم چگینی یه پرستار خوب برامون اعزام کردن که ماندگار شد. میخوام تشکر کنم از همه ی پرسنل آتیه پرستاران خیلی خیلی ممنونم از شما

  پاسخ
 • […] باشند و یا اینکه اگر نیاز به یک فردی برای تعویض پوشک و نگهداری از سالمند پوشکی در منزل  دارید می توانید از یک پرستار منزل استفاده […]

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 + هشت =

فهرست