تماس
021-66582923

پرستاری و نگهداری از سالمند پوشکی در منزل

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه
پرستار سالمند پوشکی در منزل

پرستار سالمند پوشکی یکی دیگر از خدماتی می باشد که توسط موسسه آتیه پرستاران سلامت به خانواده ها و سالمندان پوشکی ارائه می شود.این افراد جدا از ارائه خدمات نگهداری از سالمندان پوشکی در انجام امور منزل نیز به سالمندان کمک می کنند. 

شرایط ویژه سالمندانی که پوشک می شوند :

وجود سالمندان در زندگی ما برکتی است الهی که خداوند مهربان این برکت را در اختیار ما قرار داده و ما باید از صمیم قلب این عزیزان را دوست داشته باشیم و به آنها خدمت رسانی کنیم .
شرایط یک نگهداری از سالمند پوشکی نسبت به سالمندان دیگر یه خورده متفاوت می باشد و خانواده ها یه خورده با این قضیه به مشکل می رسند . در این مواقع رعایت بهداشت سالمند از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد .

اما موسسه آتیه پرستاران سلامت در کنار دیگر  خدمات پرستاری و نگهداری در منزل ، توانسته است خدمات ویژه ی پرستاری برای سالمندانی که پوشک می شوند  ارائه دهد .

نکاتی در مورد نگهداری از سالمندان پوشکی :

معمولا بی اختیاری در ادرار یا در اثر کهولت سن  یا در اثر بیماری های حاد  اتفاق می افتد . و این اتفاق باعث می شود که فرد نیاز به پوشک های بهداشتی داشته باشد . اما پوشک هایی که سالمندان استفاده می کنند حتما دارای استاندارد های خاص خود باشد و از پوشک هایی استفاده کنند که از نوع مرغوب و درجه یک باشد تا باعث ایجاد حساسیت پوستی در سالمندان نشود.

امروزه دیگر از کلمه پوشک استفاده نمی کنند و از کلمه ی پوشینه بزرگسال استفاده می شود به این دلیل که کلمه پوشک برای افراد خجالت آور و بار منفی دارد و تاثیر بر روحیه سالمندان می گذارد . پس به پرستار سالمند پوشکی و اطرافیان سالمند توصیه می شود از کلمه پوشینه استفاده کنند .

عوض کردن پوشک سالمندان

نکات مهم در عوض کردن پوشینه ( پوشک ) سالمندان :

 • در هنگام عوض کردن پوشینه بزرگسال ابتدا باید دست های خود را با مواد شوینده شست و شو دهید و همیشه هنگام عوض کردن پوشینه از دستکش استفاده کنید .
 • در مرحله بعد پوشینه را از سمت درازا و به طرف داخل تا بزنید طوری که پشت پوشینه به سمت بیرون باشد . و سعی کنید داخل آنرا لمس نکنید چون سریع به خودش میکروب می گیرد و باعث بوجود آمدن بیماریهای پوستی می شود .
 • در مرحله بعد سالمند را به پهلو بخوابانید طوری که پشتش به شما باشد آنگاه پوشینه تا خورده را در بین پاهای سالمند قرار دهید و پوشینه ی تا شده را باز کنید تا باسن فرد کاملا پوشیده شود .
 • در مرحله بعد سالمند را به پشت غَلت داده طوری که صورت فرد رو به بالا باشد
 • در مرحله بعد پرستار سالمند باید جلوی پوشینه را تنظیم کرده. در این مرحله دقت داشته باشید که پوشینه چین نخورد چون چین خوردگی خراش بر روی پوست می اندازد و باعث اذیت شدن پوست سالمند می شود .
 • در مرحله بعد قسمت پشت پوشینه را به قسمت جلو چسبانده . پرستاران دقت داشته باشند طوری باید چسبیده شود که پوشینه کاملا کمر سالمند را بگیرد و مطمئن شوید سالمند کاملا راحت است و نه زیاد سفت می باشد و نه زیاد شل .
 • در مرحله آخر پرستار سالمند پوشکی باید با انگشت لبه های پوشینه را چک کند که نه شل باشد که باعث نشتی ادرار شود و نه سفت که باعث اذیت شدن سالمند شود.
نکات مهم در مورد پرستار سالمند پوشکی

نکات کلیدی که پرستار سالمند پوشکی برای تعویض پوشک سالمند باید بدانند :

 • پرستاران سالمند و خانواده ها به این نکته دقت داشته باشند که پوشینه را به درستی انتخاب کنند که نه بزرگ باشد و نه کوچیک .
 • در هنگام تعویض حتما لبه های پوشینه به سمت بیرون باشد .
 • چسب های بالایی پوشینه را طوری بچسبانید که سر آن به سمت پایین باشد تا کمر را محکم بگیرد .
 • چسب های پایینی پوشینه را طوری بچسبانید که سر آن به سمت بالا باشد .

آیا در منزل شما فردی هست که نیاز به پوشک شدن داشته باشد.

اگر به دنبال پرستاری هستید که بتواند از سالمند شما نگهداری کند و بتواند پوشک سالمند شما را مرتب عوض کند می توانید از موسسه آتیه پرستاران سلامت که یک موسسه خدمات پرستاری در منزل می باشد کمک بگیرید. این موسسه علاوه بر پرستاری از سالمند ، خدمات دیگری همچون پرستاری از کودک ، پرستاری از بیمار را نیز انجام می دهد.  کارشناسان ما به صورت شبانه روزی آماده ی پاسخگوی به شما عزیزان می باشند حتی می توانید برای مشاوره گرفتن با همکاران ما تماس بگیرید.

هزینه ی نگهداری و مراقبت از سالمندان پوشکی در منزل:

معمولا مراقبت و نگهداری از سالمندان پوشکی به علت سختی کار و شرایط متفاوت از قیمت های بالایی نسب به مراقبت های دیگر برخوردار می باشد. حتی به شرایط سالمندان نیز بستگی دارد چون بعضی از سالمندان پوشک آنها را باید در زمان های کوتاه عوض کرد و بعضی از سالمندان این گونه نیستند و در زمانهای طولانی تر پوشک خود را خراب می کنند . این شرایط متفاوت می تواند تاثیرات مختلفی بر حقوق یک پرستار سالمند پوشکی بگذارد . شما می توانید برای اطلاع دقیق از قیمت ها با کارشناسان موسسه تماس بگیرید.

, , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

3 × سه =

فهرست