تماس
021-66582923
استخدام پرستارپرستار بیمارپرستار سالمندپرستاری در منزل

پرستاری از سالمند پوشکی در منزل همراه خدمات تعویض پوشک

پرستاری از سالمند پوشکی در منزل شاید برای افراد خانواده یه خورده مشکل باشد مخصوصا وقتی که می خواهید پوشک یا پوشینه سالمند را تعویض نمایید. بسیاری از خانواده ها هستند که با کمک دیگر اعضا اقدام به مراقبت و تعویض پوشک سالمند می کنند اما خانواده های زیادی هستند که با استخدام یک پرستار سالمند پوشکی خدمات تعویض و مراقبت را با کمک پرستار انجام می دهند.

پرستاری از سالمند پوشکی

شرایط پرستاری از سالمند پوشکی نسبت به سالمندان دیگر یه خورده متفاوت می باشد و خانواده ها یه خورده با این قضیه به مشکل می رسند . در این مواقع رعایت بهداشت سالمند از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

همانطور که می دانید بسیاری از سالمندان با افزایش سن در اثر بیماری دچار بی اختیاری ادرار می شوند و مشکلاتی برای دستگاه گوارششان ایجاد می شود که این رفتار باعث می شود که سالمند و اطرافیان آنها دچار مشکل شوند. اما امروزه وجود پوشک یا پوشینه های استاندارد باعث شده که پرستاری و مراقبت از سالمندانی که عدم کنترل ادرار دارند بسیار راحت باشد.

البته بسیاری از سالمندان و همچنین اطرافیان آنها در تعویض پوشک سالمند دچار مشکل یا بددلی می شوند و یا به علت مشغله کاری نمی توانند به مراقبت از سالمند پوشکی خود بپردازند که در این میان اقدام به استخدام پرستار سالمند پوشکی می کنند که به صورت تمام وقت از سالمندشان مراقبت و خدمات تعویض پوشک را انجام دهد.

نحوه تعویض پوشک با پرستار سالمند پوشکی - پرستاری از سالمند پوشکی در منزل همراه خدمات تعویض پوشک

مزایای استفاده از خدمات پرستاری سالمند پوشکی در منزل

طبیعتا تمامی افراد با شرایطی یکسان پا به دوران کهنسالی نخواهند گذاشت و در عین حال که برخی تنها برای امور عادی روزمره و بصورت پاره وقت نیازمند حمایت میباشند، برخی دیگر از سالمندان همانند افراد مبتلا به بیماری های زوال عقل یا بی اختیاری، نیازمند حمایتی ویژه و تمام وقت میباشند اما بطور کلی یکی از مهمترین مزایای استفاده از خدمات پرستاری از سالمند پوشکی در منزل، انعطاف پذیری بالای این سرویس در مقایسه با سایر روش های نگهداری از این عزیزان میباشد زیرا اینگونه علاوه بر اینکه تنها به اندازه ی ساعت های که پرستار مشغول به فعالیت میباشد هزینه پرداخت میکنید.

در صورت ابتلای سالمندتان به بی اختیاری روده یا مثانه با استفاده از یک پرستار سالمند پوشکی در منزل او دیگر مجبور به ترک خانه و بدنبال آن احساس ترد شدگی و ناراحتی که بعلت حساسیت زیاد سالمندان در این دوران تاثیر بسیار منفی و سوی بر روانشان خواهد داشت نخواهند شد و شما نیز میتوانید در هر زمان که اراده کنید بدون نیاز به هماهنگی، به والدین سالخورده ی خود سر زده و در جریان روند مراقبتی آنان قرار بگیرید تا با مشاهده ی لبخند رضایت بر چهره ی عزیزانتان بعلت افزایش حداکثری کیفیت زندگی، امنیت و آرامش بیشتر در محیط خانه و حفظ ارتباطات اجتماعی با دوستان و همسایگان مورد علاقه اش، با انرژی مضاعفی به امور زندگی شخصی و روزانه ی خود بپردازید.

همچنین وجود یک پرستار سالمند با تجربه و کاربلد در کنار یک سالمند پوشکی به علت حفظ شان، ارزش ها، حریم خصوصی و رویکرد حرفه ای پرستار در نحوه ی برخورد با این عزیزان و ارائه ی مراقبت های شخصی سازی شده و متناسب با ویژگی های منحصر بفرد سالمند، احساس خوشایند و رضایت بیشتری برای او در پی داشته و با حذف احساس سربار بودن و بی ارزشی به دلیل مشکل بی اختیاری، عبور از این دوران از زندگی را برایش با رفاه و آرامش بیشتری امکان پذیر مینماید

خدمات پرستار سالمند پوشکی در منزل

توجه به امور نظافتی و بهداشتی از جمله توالت کردن از برنامه ی روزمره ی و جزو لاینفک زندگی تمامی افراد محسوب میشود. اما برای سالمندانی که به علت بیماری یا ناتوانی در رفع این نیاز با مشکل روبه رو هستند، این روال عادی روزانه می تواند باری مضاعف بر دوش آنها و عزیزانشان محسوب گردد.

مراقبین آتیه پرستاران سلامت میتوانند در رسیدگی به سالمندانی که دچار بی اختیاری در کنترل روده یا مثانه ی خود بوده و یا وابسته به تخت میباشند با یک روتختی یا پوشک کردن مداوم و اقدام به تعویض و تمیز نمودن مکرر آن در زمان بندی های منظم، موثر واقع شده و با رفع نیاز سالمند توام با حفظ حریم خصوصی، شان و شخصیت وی باعث شوند تا احساس شادی و اعتماد بنفس بیشتر و به دنبال آن احساس رضایت بیشتری از زندگی داشته باشد.

زیرا مراقبین آتیه پرستاران سلامت از راهکارهای کاهش هرگونه احساس خجالت در سالمند به خوبی آگاه بوده و در این زمینه آموزش دیده اند. خدمات ارائه شده به سالمندان پوشکی نیز مانند تمامی سالمندان نیازمند به حمایت، طیف متفاوتی از خدمات پایه ای تا اقدامات تخصصی تر را شامل میشود. اما بطور کلی اغلب خدمات ارائه شده به این عزیزان توسط پرستار سالمند به شرح زیر میباشد.

 • کمک به سالمند در حمام کردن، شامپو زدن، لباس پوشیدن، برس زدن مو، کوتاهی ناخنها، مراقبت از بهداشت دهان و دندان و کلیه ی امورات بهداشتی و نظافتی
 • حفظ امنیت و آرامش سالمند در محیط منزل
 • کمک به جابجایی برای داشتن تحرک بیشتر و پیشگیری از زخم بستر
 • همدلی و همصحبتی و توجه به علایم روانشناختی سالمند
 • تعویض به موقع پوشک و تمیز و پاکیزه نگه داشتن آن ناحیه برای پیشگیری از ابتلا به بیماری و عفونت ادراری
 • کنترل علائم حیاتی سالمند از قبیل فشارخون، قند خون و ضربان قلب
 • توجه ویژه به خورد و خوراک سالمند و پیگیری آن متناسب با رژیم غذایی خاص وی
 • حمایت و همراهی سالمند برای دریافت اقدامات ساده ی درمانی از قبیل تعویض پانسمان، تزریقات، سوند گذاری و غیره
خدمات و روشهای نگهداری کردن از سالمندان پوشکی در منزل - پرستاری از سالمند پوشکی در منزل همراه خدمات تعویض پوشک

نکات مهم در نگهداری از سالمند پوشکی

همانطور که در بالا اشاره کردیم نگهداری از سالمند پوشکی امری بسیار مشکل برای سالمندان و حتی افرادی که مسئولیت پرستاری از سالمند پوشکی دارند می باشد. زیرا شما باید به گونه ای از سالمند خود مراقبت و نگهداری کنید که بیماری او تشدید نشود. مثلا تغذیه این سالمندان باید بر اساس اصول و توصیه های پزشکی باشد مثلا غذاهایی که طبع سرد دارند برای این افراد بسیار مضر می باشد.

از دیگر نکات نگهداری از سالمند پوشکی استفاده از پوشینه های استاندارد می باشد. اطرافیان و یا پرستار سالمند باید به این نکته مهم دقت فراوان داشته باشند که حتما از پوشینه هایی که هم از لحاظ اندازه و هم از لحاظ جنس کیفیت خوبی دارند استفاده نمایند.

نکته مهم برای اعضای خانواده اینکه اگر می دانید در رسیدگی به سالمندان پوشکی وقت کافی و یا تجربه ی نگهداری و تعویض پوشک را ندارید حتما از یک مراقب سالمند پوشکی استفاده نمایید. زیرا این سالمندان نیاز به مراقبت 24 ساعته دارند حتی بسیاری از پرستاران هستند که با تجربه ی بالای خود به مرور زمان پوشک را سالمند می گیرند و سالمند می تواند ادارد خود را کنتزل کند.

نکته دیگر در نگهداری از سالمند پوشکی این است که امروزه دیگر از کلمه پوشک استفاده نمی کنند و از کلمه ی پوشینه بزرگسال استفاده می شود به این دلیل که کلمه پوشک برای افراد خجالت آور و بار منفی دارد و تاثیر بر روحیه سالمندان می گذارد . پس به پرستار منزل و اطرافیان سالمند توصیه می شود از کلمه پوشینه استفاده کنند .

نحوه تعویض پوشک سالمندان توسط پرستار سالمند پوشکی

تعویض پوشک کاری بسیار مشکل و حساس می باشد. اگر شما خدمات پرستاری از سالمند پوشکی را برعهده دارید حتما باید به درستی پوشک سالمند را عوض نمایید تا سالمند دچار مشکل و نگرانی نشود. ما در زیر به نکات مراقبت و تعویض پوشک که با مشاوره و تجربه ی پرستاران سالمند پوشکی جمع آوری شده است اشاره کرده ایم که شامل

 • در هنگام عوض کردن پوشینه بزرگسال ابتدا باید دست های خود را با مواد شوینده شست و شو دهید و همیشه هنگام عوض کردن پوشینه از دستکش استفاده کنید .
 • در مرحله بعد پوشینه را از سمت درازا و به طرف داخل تا بزنید طوری که پشت پوشینه به سمت بیرون باشد . و سعی کنید داخل آنرا لمس نکنید چون سریع به خودش میکروب می گیرد و باعث بوجود آمدن بیماریهای پوستی می شود .
 • در مرحله بعد سالمند را به پهلو بخوابانید طوری که پشتش به شما باشد آنگاه پوشینه تا خورده را در بین پاهای سالمند قرار دهید و پوشینه ی تا شده را باز کنید تا باسن فرد کاملا پوشیده شود .
 • در مرحله بعد سالمند را به پشت غَلت داده طوری که صورت فرد رو به بالا باشد
 • در مرحله بعد پرستار سالمند پوشکی باید جلوی پوشینه را تنظیم کرده. در این مرحله دقت داشته باشید که پوشینه چین نخورد چون چین خوردگی خراش بر روی پوست می اندازد و باعث اذیت شدن پوست سالمند می شود .
 • در مرحله بعد قسمت پشت پوشینه را به قسمت جلو چسبانده . پرستاران دقت داشته باشند طوری باید چسبیده شود که پوشینه کاملا کمر سالمند را بگیرد و مطمئن شوید سالمند کاملا راحت است و نه زیاد سفت می باشد و نه زیاد شل .
 • در مرحله آخر مراقبین سالمند پوشکی باید با انگشت لبه های پوشینه را چک کند که نه شل باشد که باعث نشتی ادرار شود و نه سفت که باعث اذیت شدن سالمند شود.

اگر وظیفه ی نگهداری از سالمندان پوشکی را برعهده دارید حتما توصیه می شود به نکات مهم زیر که در مورد نحوه تعویض پوشک سالمندان می باشد توجه نمایید . این نکات شامل

 • پرستاران سالمند و خانواده ها به این نکته دقت داشته باشند که پوشینه را به درستی انتخاب کنند که نه بزرگ باشد و نه کوچیک .
 • پرستار حتما باید زمان تعویض پوشک بزرگسالان را بداند
 • در هنگام تعویض حتما لبه های پوشینه به سمت بیرون باشد .
 • چسب های بالایی پوشینه را طوری بچسبانید که سر آن به سمت پایین باشد تا کمر را محکم بگیرد .
 • چسب های پایینی پوشینه را طوری بچسبانید که سر آن به سمت بالا باشد .

استخدام پرستار نگهداری از سالمند پوشکی

اگر به دنبال استخدام پرستار سالمند پوشکی هستید که بتواند از سالمند شما نگهداری کند و بتواند پوشک سالمند شما را مرتب عوض کند می توانید از موسسه آتیه پرستاران سلامت که یک موسسه خدمات پرستاری در منزل می باشد کمک بگیرید. این موسسه علاوه بر پرستاری از سالمند ، خدمات دیگری همچون پرستاری از کودک ، پرستاری از بیمار را نیز انجام می دهد.  کارشناسان ما به صورت شبانه روزی آماده ی پاسخگوی به شما عزیزان می باشند حتی می توانید برای مشاوره گرفتن با همکاران ما تماس بگیرید.

شرایط تاثیر گذار در قیمت های خدمات پرستاری از سالمندان پوشکی

معمولا مراقبت و پرستاری از سالمند پوشکی به علت سختی کار و شرایط متفاوت از قیمت های بالایی نسب به مراقبت های دیگر برخوردار می باشد. حتی به شرایط سالمندان نیز بستگی دارد چون بعضی از سالمندان پوشک آنها را باید در زمان های کوتاه عوض کرد و بعضی از سالمندان این گونه نیستند و در زمانهای طولانی تر پوشک خود را خراب می کنند . این شرایط متفاوت می تواند تاثیرات مختلفی بر حقوق پرستار سالمند پوشکی بگذارد .

پرستاری از سالمندان پوشکی در شهر تهران

استفاده از خدمات تعویض پوشک در منزل توسط پرستار نه تنها نشانه ی ناتوانی و اهمیت ندادن به والدین سالمند تان نمی باشد بلکه بیانگر ارزشمند بودن این گنجهای گرانقدر برای فرزندان و تمایل نداشتن به دور شدن آنها از کانون گرم خانواده می باشد.

مرکز آتیه پرستاران سلامت از جمله موسسات معتبر در حال فعالیت در این زمینه میباشد که با گردآوری کادری مجرب، دلسوز و حرفه‌ای و امکان مشاوره رایگان و پشتیبانی 24 ساعته، توانسته درصد بالایی از رضایت مشتریانش را جلب نماید. شما می توانید برای نگهداری از سالمند پوشکی خود با مراجعه به این مرکز و مشاوره با کارشناسان انها، سطح خواسته ها، انتظارات و زمان مورد نیاز برای رسیدگی به عزیزانتان را بیان کرده و بهترین پکیج و پرستار را در سریعترین زمان ممکن و متناسب با بودجه مالی خانواده خود، برای رفع احتیاجات تان در کنار داشته باشید و این گونه با کاهش نیاز به خروج از منزل برای انجام اموری چون تزریقات، تعویض پانسمان، سرم تراپی و غیره آسایش، آرامش و امنیت خاطر بیشتری برای سالمند عزیزتان به ارمغان آورید

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام . واقعا خسته نباشید خیلی موسسه خوبیه من برا خالم که ام اس داره و پوشک میشه پرستار ازشون گرفتم که یه پرستار درجه یک به ما دادن البته 4 تا پرستار برا ما فرستادن ولی چون شرایط خالم خیلی بد و سخت بود کسی نمی موند ولی بالاخره با تلاش کارشناسای آتیه پرستاران مخصوصا خانم چگینی یه پرستار خوب برامون اعزام کردن که ماندگار شد. میخوام تشکر کنم از همه ی پرسنل آتیه پرستاران خیلی خیلی ممنونم از شما

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هجده + 5 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست