تماس
021-66582923

چگونه می توانیم یک پرستار سالمند ارزان و با کیفیت خوب برای مراقبت و نگهداری از سالمند خود پیدا کنیم؟ آیا استخدام این پرستاران برای سالمندانمان جایز است؟ آیا این پرستاران همان خدماتی ارائه می دهند که دیگر پرستاران ارائه می دهند؟ در کل آیا استخدام پرستار سالمند ارزان قیمت خوب است یا نه؟ پس برای رسیدن به جواب این سوالات حتما تا پایان این مبحث ما را همراهی نمایید.

پرستار سالمند ارزان

همانطور که می دانید بسیاری از خانواده ها برای تامین نیازهای سالمند خود به مراکز خدمات پرستاری در منزل روی آورده اند و روز به روز تمایل خانواده ها برای دریافت خدمات برای سالمندانشان بیشتر میشود . اما برخی از خانواده ها و سالمندان به دلیل اینکه از توان مالی بالایی برخوردار نیستند و نمی توانند سالمند عزیز خود را به خانه سالمندان ببرند در نتیجه به دنبال استخدام پرستار با قیمت پایین هستند.

اما آیا می شود یک پرستار یا مراقب ارزان قیمت که هزینه زیادی نداشته باشد و همچنین در نگهداری از سالمند کوتاهی نکند ، پیدا کرد؟ در جواب این سوال باید بگوییم خیر که دلایل آن را در ادامه به شما می گوییم

آیا پرستار سالمند ارزان وجود دارد؟

باید بگوییم که چیزی به عنوان پرستار سالمند ارزان وجود ندارد ولی شما می توانید کاری کنید که در هزینه های پرستار صرفه جویی نمایید. که در ادامه به شما می گوییم چگونه این صرفه جویی ها را انجام دهید. اما در مورد اینکه چیزی به عنوان پرستار ارزان وجود ندارد به این دلایل می باشد که هیچ پرستاری با این مشکلات اقتصادی و هزینه های سرسام آور، وقت خود را برای هزینه های پایین خدمات پرستاری برای شما صرف نمی کند اگر شرکتی به شما گفت پرستار ارزان قیمت برای شما اعزام می کنیم حرفی کذب می باشد.

البته شاید شرکتهای پرستاری برای شما با قیمت پایین پرستار اعزام کنند ولی مطمئن باشید خدمات خوب به شما نمی دهند چون پرستار اعزامی انگیزه ای برای خدمات رسانی به شما با قیمت پایین ندارد. پس این ذهنیت اشتباه را از خود دور کنید. پس به دنبال راه کارهایی باشید که بتوانید با هزینه های کم بهترین خدمات به سالمند خود ارائه دهید که در پایین ما به شما راه کارهایی ارائه می دهیم که بتوانید به هدف خود برسید.

چگونه میتوان یک پرستار سالمند ارزان اما با خدمات با کیفیت پیدا کرد؟

راه کارهای مناسب برای استخدام پرستار سالمند ارزان قیمت

حقیقتا جستجو و تلاش برای یافتن پرستار سالمند در منزل برای متقاضیان این سرویس فرایندی پرچالش و زمانبر بوده و از آنجایی که متاسفانه در کشور ما بیمه هیچ پوششی در خصوص خدمات مراقبت در منزل برای سالمندان تقبل نمی نماید، درصورتی که خانواده ها برای رفع نیاز سالمند خود بودجه ی مالی محدودی داشته باشند، طی کردن این مسیر تا رسیدن به موفقیت بعلت تلاش برای یافتن پرستار سالمند ارزان اما با خدمات با کیفیت، با سختی بیشتری مواجه است.

زیرا از آنجایی که سلامت جسم و روان سالمند به دستان پرستار و کیفت خدمات ارائه شده توسط وی وابسته میباشد، به هیچ وجه کار عاقلانه نیست که بدلیل صرف هزینه ی اندک، برای این منظور بصورت شخصی عمل کرده و این مسئولیت را به هرکسی بسپارید و ترجیحا بهتر است مراقبت از سالمند در خانه که حوزه ی امن وی محسوب میشود زیر نظر یک مراقب کاملا آگاه، توانمند و آموزش دیده که از تمام پیچیدگی ها و نکات ظریف مراقبت از سالمندان آشنا است صورت بپذیرد تا سالمند تمام مراقبت های شخصی، درمانی و توانبخشی را با حفظ روابط عاطفی و دوستانه با اطرافیانش دریافت نماید. اما براستی چگونه میتوان یک پرستار سالمند ارزان قیمت اما با خدمات با کیفیت پیدا کرد؟

 • در ابتدا سعی کنید از شرکت های پرستاری معتبر مشاوره بگیرید

برای این امر لازم است از موسسات با سابقه و خوشنام ارائه دهنده ی این سرویس بهره بگیرید. کارشناسان دلسوز و خوش ذوق ما در شرکت آتیه پرستاران سلامت بدلیل سالها تجربه ی طولانی در این حیطه و برخورد با مددجویان مختلف با سطوح متفاوتی از نیازها و توان مالی، به خوبی شرایط شما را درک کرده و با بالا و پایین کردن عوامل موثر بر هزینه ها که در این مقاله به تفصیل به شرح آنها پرداختیم، به شما کمک میکنند تا بهترین و زبده ترین پرستاران را برای سالمند خود برگزینید تا با بهره گرفتن از پرستار تنها در ساعات و خدماتی که حقیقتا از توان شما خارج است، علاوه بر کاهش میزان چشمگیر فشار مالی وارده بر خانواده ،احساس امنیت، آرامش و رفاه را برای عزیزان سالمندتان بواسطه مراقبت از آنها در محیط آشنای خانه که در آن با محبت فرزندان و بستگانشان احاطه شده اند به ارمغان آورید.

 • تا جایی که می توانید از خدمات 24 ساعته یا شبانه روزی استفاده نکنید
  احتمال دارد شما با انتخاب پرستار روزانه به مدت 8 ساعت کلیه خدماتی را که میخواهید دریافت نمایید پس نیازی نیست پرستار 24 ساعته یا شبانه روزی بگیرید و هزینه ی اضافی کنید .
 • سعی کنید از پرستار منزل در نزدیکی محل خودتان استفاده کنید
  در هنگام مراجعه به موسسه های خدمات پرستاری در منزل از مشاور بخواهید که پرستاری برای شما انتخاب کند که تا حد امکان محل زندگیش در نزدیکی شما باشد چون هزینه رفت و آمد بر قیمت خدمات پرستاری در منزل تاثیر می گذارد..
 • از پرستار همجنس سالمند خود استفاده کنید
  اگر سالمند شما مرد است سعی کنید به فکر استخدام یک پرستار آقا باشید. چون استخدام پرستار خانم برای سالمند آقا هزینه ی بیشتری دارد.
 • روزهای تعطیل خودتان از سالمندتان مراقبت کنید.
  یک پرستار در ماه ، 4 روز می تواند به مرخصی برود. اگر خانواده سالمند بخواهند که روزهای تعطیل نیز پرستار خدمات رسانی کند باید هزینه های اضافی پرداخت کنند. دریافت می کند که این شرایط باعث بالا رفتن هزینه ها می شود . بنابر این طبق توصیه کارشناسان موسسه آتیه پرستاران سلامت ، برای اینکه هزینه های شما پایین بیاید سعی کنید که روزهایی که پرستار به مرخصی می رود یکی از اعضای خانواده از سالمند مراقبت کند.
 • انتخاب پرستار یا مراقب یا همدم .
  اگر شرایط جسمی سالمند شما خوب است و نیازی به مراقبت های پزشکی ندارد پس بهتر است یک مراقب ساده سالمند یا یک همدم سالمند برای او استخدام کنید چون هزینه پرستار سالمند بیمار به نسبت سالمند سالم بیشتر می باشد.

اگر سالمند شما تا حدودی نیاز به مراقبت های پزشکی ساده مانند کنترل روزانه علائم حیاطی مانند کنترل فشار خون، قند خون و مواردی از این قبیل دارد باز هم می توانید از یک مراقب ساده استفاده نمایید.این مراقبین بر اساس تجربه و دانشی که دارند می توانند از لحاظ پزشکی به سالمند شما رسیدگی کند مثلا کنترل فشار خون ، کنترل ضربان قلب ، رسیدگی به وضعیت جسمانی سالمند و غیره را بررسی کنند. پس نیازی نیست برای سالمند خود که سالم است و مشکلی ندارد از پرستار متخصص استفاده نمود.

 • اگر امکان دارد از نزدیکان خود یک مراقب برای سالمند خود استفاده نمایید
  شما می توانید برای کاهش هزینه ها از اطرافیان خود که توانایی نگهداری و مراقبت از سالمندتان را دارد ، بخواهید در ازای قبول دستمزد، از سالمند شما مراقبت و نگهداری کند.
 • کم کردن خدمات مراقب یا پرستار سالمند
  وظیفه پرستار سالمند مراقبت و نگهداری و رسیدگی به امور بهداشتی و درمانی سالمند می باشد. حال اگر از پرستار بخواهید در کنار این خدمات کارهای دیگری مانند ظرف شستن ، غذا درست کردن و غیره را انجام دهد طبعا دستمزد آن بیشتر می شود.
 • انتخاب پرستار یا مراقب مقطعی به جای شبانه روزی و روزانه
  اگر شما یک فردی را می خواهید که فقط در انجام کارهای خاصی مانند حمام کردن به سالمندتان کمک کند پس بهتر است از موسسه خدمات پرستاری در منزل بخواهید به جای مراقب شبانه روزی و یا روزانه، یک مراقب سالمند مقطعی به شما معرفی کند.
عواملی که تاثیر می گذارد بر دستمز پرستار سالمند ارزان قیمت

( در ادامه توصیه می شود عوارض خانه نشینی در سالمندان را مطالعه نمایید )

خدمات پرستار سالمند ارزان قیمت

در این مقاله ما سعی کردیم که راه کارهایی در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید یک پرستار سالمند ارزان قیمت استخدام نمایید. حال می خواهیم بدانیم این پرستار چه وظایف و خدماتی را برای سالمند ما ارائه می دهد.

 • پرستار باید در انجام خدمات بهداشتی مانند حمام و دستشویی رفتن به سالمند کمک نماید
 • برای امنیت جسمی سالمند، پرستار باید همیشه در کنار سالمند باشد و مراقبت کند از او مثلا در راه رفتن مراقب باشد سالمند زمین نخورد
 • پرستار باید غذای مورد علاقه سالمند را درست و یا گرم کند و در هنگام گرسنگی به او بدهد همچنین از میوه های تازه و مفید در میان وعده های غذایی او قرار دهد.
 • پرستار باید محل زندگی سالمند را تمیز نگه دارد و اگر لباس یا ملحفه ها کثیف هستند سعی کند آنها بشورد.

نتیجه:

با مطالعه مطالب بالا متوجه شدیم که چه نکاتی دخیل هستند در انتخاب یک پرستار کم هزینه . حال اگر نیاز به مشاوره بیشتر در این مورد دارید می توانید با کارشناسان ما در مرکز پرستاری آتیه پرستاران سلامت تماس و کسب اطلاع نمایید.

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ممنون از خدماتتون ما پرستار گرفتیم ازتون که یک پرستار خوب بهمون دادید . تشکر از شما

  پاسخ
 • سلام خدماتتون عالی دستتون درد نکنه فقط مگه ننوشتید پرستار سالمند ارزان پس کجاست ارزونه . هیچ فرقی با شرکتای دیگه از لحاظ قیمت نداره

  پاسخ
  • درود بر شما
   ما در این مقاله راه کارهایی به شما ارائه دادیم که بتوانید هزینه های اضافی را برای به خدمت گرفتن پرستار سالمند ، کم کنید.

   پاسخ
 • سلام . پیشنهاد میکنم همگی از خدمات آتیه پرستاران سلامت استفاده کنند خیلی خداییش پیگیر هستن کارشناساشون خدا بهشون سلامتی بده واقعا برا پرستاری که برای ما اعزام کردند خیلی اذیت شدن ازینجا بهشون خسته نباشید میگم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

9 + 19 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست