پرستار سالمند ارزان | آیا به دنبال پرستار سالمند ارزان هستید؟

استخدام پرستار, پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه

ارائه کلیه خدمات پرستاری و مراقبتی به سالمندان در منزل توسط پرستار سالمند ارزان قیمت

پرستار سالمند ارزان قیمت ” : وقتی که فردی به دوران سالمندی میرسد بر اساس تغییر و تحولاتی که در نحوه زندگی و جسم و روحیش اتفاق افتاده دچار اختلالاتی خواهد شد و دوست دارد که دراین مرحله از زندگی به صورت مداوم تحت نظر باشد و در کمترین زمان ممکن به امور شخصی و امور درمانی اش پاسخ داده شود و کارهایش با کیفیت خوبی انجام شود.

خانواده ها برای تامین نیازهای سالمند به خدمات پرستاری سالمند روی آورده اند و روزبه روز تمایل خانواده ها برای پرستاری و نگهداری سالمندانشان توسط پرستار منزل  بیشتر میشود . برخی از سالمندان به دلیل اینکه از توان مالی بالای برخوردار نیستند نیازدارند که یک پرستار سالمند ارزان از آنها پرستاری و مراقبت کند. علاوه بر اینکه سالمندان دوست دارند که از خدمات مقرون به صرفه استفاده کنند، آرامش و آسایش سالمندان نیز بسیار مهم میباشد که باید آن را هم در نظر داشت .

بر اساس مطالعات زیادی که در این زمینه انجام شده است در واقع بخش زیادی از سالمندان دوست دارند که در منزل خودشان از آنها نگهداری شود و دوران طلایی خودشان را در منزل و پیش خانواده شان سپری کنند . خاطرات زیاد و لذت بخشی که از منزل خود دارند و آشنا بودن به محیط خانه و آزادی که در محیط خانه دارند باعث میشود خیلی از عوامل برای سالمند قابل حل باشد .

 

عوامل موثر برکاهش هزینه پرستارسالمند در منزل ( پرستار سالمند ارزان )

پرستار سالمند ارزان : امروزه خانواده ها بخاطر مشغله کاری نمی توانند زیاد وقت خود را در اختیار سالمندان خود قرار دهند و با استخدام پرستار سالمند در منزل هم خیالشان از بابت سالمند خود راحت می شوند و هم می توانند به کارهای روزمره خود برسند .
اما بسیاری از خانواده ها نیز بخاطر بالا بودن هزینه پرستار سالمند در منزل نمی توانند از خدمات این عزیزان استفاده کنند و مجبور هستند عزیزان خود را به مراکزی مانند خانه سالمندان که هزینه ی آنها پایین است بسپارند .
نگران نباشید شما با استخدام پرستار سالمند ارزان در منزل می توانید از وجود سالمندان عزیز خود در کنار خانواده بهره ببرید .

روش های استخدام پرستار سالمند ارزان :

• تا جایی که می توانید از خدمات 24 ساعته استفاده نکنید.
احتمال دارد شما با انتخاب پرستارروزانه به مدت 8 ساعت کلیه خدماتی را که میخواهید ، پرستار به سالمند شما بدهد پس نیازی نیست پرستار 24 ساعته بگیرید و هزینه ی اضافی کنید .

• اگر حجم کاری زیادی دارید سعی کنید از پرستار 2 شیفته استفاده کنید.
برای پایین آوردن هزینه پرستار شما می توانید طول شبانه روز را شیفت بندی کرده و هر شیف یک پرستار استخدام کنید . به این صورت که یک پرستار 2 تا 4 ساعته شیفت صبح استخدام کنید . برای مراقبت و غذا درست کردن و شیفت بعدی را تعلق بدید به بعداز ظهر یا شب . اگر سالمند شما مشکلی برای تنها ماندن در شب ندارد می توانید شیفت بعدازظهر انتخاب کنید برای بردن سالمند شما به بیرون و پیاده روی اما اگر نمی خواهید سالمندتان شب تنها باشد در این صورت شیفت شب را انتخاب کنید . به این صورت شما می توانید در پرستار سالمند ارزان استخدام کنید .

• سعی کنید از پرستار سالمند در نزدیکی محل خودتان استفاده کنید .
در هنگام مراجعه به موسسه های خدمات پرستاری در منزل از مشاور بخواهید که پرستاری برای شما انتخاب کند که تا حد امکان محل زندگیش در نزدیکی شما باشد چون هزینه رفت و آمد قیمت خدمات پرستار را بالا میبرد .

رعایت نکات مهم در مورد استخدام پرستار سالمند ارزان:

 • انتخاب پرستار یا مراقب یا همدم
  اگر شرایط جسمی سالمند شما خوب است و نیازی به مراقبت های پزشکی ندارد پس بهتر است یک همدم سالمند برای او استخدام کنید چون هزینه آن کم می باشد . اما اگر سالمند تا حدودی نیاز به مراقبت های پزشکی دارد یک مراقب سالمند استخدام کنید . مراقب سالمند بر اساس تجربه و دانشی که دارد می تواند از لحاظ پزشکی به سالمند شما رسیدگی کند مثلا کنترل فشار خون ، کنترل ضربان قلب ، رسیدگی به وضعیت جسمانی سالمند و غیره را بررسی می کند . اگر این موارد را رعایت کنید می توانید یک پرستار سالمند ارزان در کنار سالمندتان داشته باشید .
 • انتخاب پرستار از نزدیکان
  شما می توانید برای کاهش هزینه ها از اطرافیان خود که توانایی نگهداری و مراقبت از سالمندتان را دارد ، بخواهید در قبال پرداخت هزینه ای به او، از سالمندتان مراقبت کند.
 • وظایف مراقبت از سالمند
  وظیفه پرستار سالمند مراقبت و نگهداری و رسیدگی به امور بهداشتی ودرمانی سالمند می باشد . حال اگر از پرستار بخواهید در کنار این خدمات کارهای دیگری مانند ظرف شستن ، غذا درست کردن و غیره را انجام دهد طبعا دستمز آن بیشتر می شود .

پرستار سالمند ارزان قیمت

 • مراقبت و پرستاری از سالمند به صورت مقطعی
  اگر شما یک فردی را می خواهید که فقط در انجام کارهای خاصی مانند حمام کردن به سالمندتان کمک کند پس بهتر است از موسسات خدمات پرستاری در منزل بخواهید که یک مراقب سالمند مقطعی به شما معرفی کند .
 • نزدیک بودن محل زندگی پرستار : نزدیک بودن محل زندگی پرستارنزدیک بودن محل زندگی سالمند به پرستار ، وقتی که منزل پرستار به منزل سالمند نزدیک باشد به دلیل صرفه جوئی در وقت و هزینه قیمت خدمات پرستاری کاهش خواهد یافت
 • ساعت کاری پرستار : ساعات کاری و مدت زمانی که به پرستار سالمند ارزان نیار داریم میتواند در قیمت پرستار تاثیر گذار باشد
 • شرایط سالمند : شرایط سالمند و توانائی فیزیکی او ، هر چقدر که سالمند ار لحاظ حرکتی و هوشیاری محدودتر باشد در قیمت پرستار ی از او تاثیر گذار میباشد .
پرستار سالمند ارزان قیمت

نکته مهم : پرستار سالمند در خانه در ماه یا هر هفته به صورت قانونی دارای مرخصی می باشد . اما بسیاری از پرستاران هستند که تمایل به مرخصی رفتن ندارند و به ازادی هر روز تعطیلی که کار می کنند هزینه ای اضافه بر حقوق ماهیانه دریافت می کنند .

اما به خانواده ها توصیه می شود حتما اجبار کنند که پرستار از مرخصی خود استفاده کند. این کار باعث می شود که پرستار خسته یا دلزده از کارش نشود و با روحیه و انرژی بالا به رسیدگی از سالمند شما ادامه دهد. تا بعد از تعطیلی با روحیه و انرژی بالا شروع به خدمات به و سالمند شما کند.

ویژگی های پرستار سالمند ارزان :

پرستار سالمند ارزان باید تمام کارهایی را که مربوط به امور روزانه و مراقبتی سالمند است را انجام دهد. و با کیفیتی که در انجام کارها دارد بتواند به روند بهبودی در سالمند کمک شایانی کند. پرستارسالمند ارزان دارای خصوصیات و ویژگیهایی است که به چند نمونه ازآنها در اشاره خواهیم کرد :

 • مسئولیت پذیر بودن در انجام کارهای سالمند
 • پرستار سالمند ارزان باید امین باشد و حرفهایی را که سالمند با او میزند جایی بروز ندهد
 • داشتن ظاهر آراسته و مرتب
 • همیشه سعی کند نظافت شخصی خود را رعایت کند مثلا مرتب به حمام برود تا بدن او بوی بد ندهد.
 • تجربه و توان لازم در انجام کارهای سالمند
 • پرستار سالمند ارزان باید مدارک و گواهی نامه ای لازم را برای پرستاری و نگهداری از سالمند داشته باشد
عوارض خانه نشینی در سالمندان

وظایف پرستار سالمند ارزان :

 • شستشوی لباسهای سالمند و اگر برای سالمند پوشیدن لباس سخت است حتما باید پرستار به او کمک کند
 • درست کردن غذای های سالم و مقوی برای سالمند . بهتر است پرستار از غذاهای آب پز یا کبابی برای سالمند درست کند.
 • انجام کارهای روزمره سالمند مانند بردن سالمند به توالت ، بردن سالمند به حمام. همچنین انجام دادن کارهای نظافت شخصی سالمند
 • فراهم کردن بستر آموزشی و سرگرم کننده در منزل برای سالمند
 • ایجاد رابطه صمیمی و دوستانه با سالمند. پرستار باید سعی کند در مرحله اول با سالمند خود دوست شود
 • پرستار سالمند ارزان باید با خانواده سالمند رابطه خوبی داشته باشد. هماهنگ بودن با خانواده سالمند می تواند در پیشبرد کارهایش تاثیر مثبت داشته باشد.
 • فراهم نمودن بستری امن و ایمن در منزل برای سالمند
تفریح و پیاده روی کردن سالمندان

تاثیر تفریح و پیاده روی بر روی سالمندان :

گاهی اوقات سالمند از زیاد ماندن در منزل خسته و دوست دارد به بیرون از منزل برای پیاده روی رود. این کار در روند تحریک حافظه سالمند بسیار مفید است و به حفظ سلامتی او کمک زیادی خواهد کرد. در این صورت پرستار سالمند باید قبل از بیرون بردن سالمند با خانواده او هماهنگی لازم را انجام دهد. همچنین در تمام لحظاتی که با سالمند در بیرون از منزل هست باید به طور دقیق از سالمند نگهداری کند .

در خواست پرستار سالمند ارزان :

وقتی اسم از پرستار سالمند ارزان به میان می آید منظو این نیست که خدمات بی کیفیتی را به سالمندان ارائه دهند. بلکه هدف رضایت حال شما و ارائه خدمات مناسب و باکیفیت به شما عزیزان است . برای اینکه بتوان پرستار سالمند استخدام کرد شرایطی را باید رعایت کرد که به آنها اشاره کردیم .

با مطالعه مطالب بالا متوجه شدیم که چه نکاتی دخیل هستند در انتخاب یک پرستار سالمند ارزان . حال اگر نیاز به مشاوره بیشتر در این مورد دارید می توانید با کارشناسان ما تماس و کسب اطلاع نمایید. همچنین اگر به دنبال استخدام پرستار سالمند ، پرستار کودک و یا پرستار بیمار هستید. می توانید درخواست خود را به کارشناسان ما اعلام نمایید تا در کمترین زمان درخواست شما را برآورده کنند.

برای مطلع شدن از هزینه های پرستار سالمند و یا خدمات پرستاری در منزل می توانید با کارشناسان با تجربه ی ما ارتباط برقرار کنید تا آنها با توجه به شرایط مددجو هزینه های پرستاری را به اطلاع شما برسانند.

اعزام پرستار سالمند ارزان قیمت با خدمات ارزنده به این عزیزان در منزل خودشان

موسسه پرستاری آتیه پرستاران سلامت

, , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه + 18 =

فهرست