تماس
021-66582923
خدمات پرستاری در منزل شهرک غرب

ارائه خدمات پرستاری در منزل شهرک غرب

از خدمات پرستاری در منزل در شهرک غرب چه می دانید؟ امروزه با توجه به شرایط جامعه و مشغله های بسیار ، خانواده هایی که در آن ها سالمند، بیمار و یا حتی کودک زندگی می کنند ، اعضا به تنهایی توانایی نگهداری از این افراد را ندارند و در این رابطه نیاز به کمک شخصی دارند که در زمینه ی مورد نیاز ، آموزش دیده باشد و مهارت کافی را داشته باشد.

زیرا حضور یک پرستار کاردان در منزل ، علاوه بر آرامش خاطر خانواده به علت نظارت مستقیم بر امور ، از لحاظ روحی و امنیتی احساس بهتری به مددجو می دهد . یکی از مراکز معتبر در این زمینه که دارای کادری مجرب می باشد و به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات است ، مرکز آتیه پرستاران سلامت می باشد که تمامی پرستاران آن دوره های آموزشی و تخصصی لازم را گذرانده اند و از لحاظ اخلاقی و رفتاری مورد تایید می باشند.

هنگام استخدام پرستار به چه نکاتی توجه کنیم:

از نکات ضروری برای استخدام پرستار این است که پرستار معرفی شده از یک مرکز معتبر و قابل تایید وزارت بهداشت و درمان می باشد و شخص معرفی شده برای پرستاری ، تجربه ی کاری لازم را داشته باشد و در موارد مورد نیاز ( نگهداری از بیمار ) آموزش های تخصصی دیده باشد ، تا بتواند در شرایط اضطراری اقدام نماید.

هزینه خدمات پرستاری در منزل شهرک غرب تحت تاثیر چه عواملی می باشد:

عوامل بسیاری موجب می شوند که هزینه ی پرستاری در منزل متفاوت باشد ، از جمله محل زندگی و مدت زمان نگهداری پرستار از مددجو ، به طوری کلی مدت زمان پرستاری به صورت ساعتی ، روزانه یا 24 ساعته می باشد ، که به مبلغ هزینه ها با توجه به شرایط تغییر می کند. زیرا پرستاری که به طور 24 ساعته فعالیت دارد، هزینه ی رفت و آمد و خوراک ندارد و از تمام امکانات رفاهی منزل هم استفاده می کند . در نیتجه دستمزد کمتری نسبت به پرستاری که به صورت ساعتی و روزانه فعالیت دارد دریافت می کند.

زیرا حقوق وی باید هزینه ی ایاب و ذهاب او را نیز شامل شود. از موارد دیگر می توان به میزان خدمات ارائه شده به مددجو اشاره کرد . به طور مثال بسته به اینکه سالمند یا بیمار تا چه اندازه برای انجام امور شخصی خود به کمک نیاز دارد و یا اینکه کودک تحت مراقبت ، علاوه بر نگهداری تا چه اندازه خواستار یادگیری امور آموزشی باشد هزینه ها متغیر است.

پرستار در زمینه ی تغذیه چه خدماتی ارائه می دهد:

در هر دوره ی سنی از زندگی ( کودک ، جوان و میانسال) بدن به ویتامین ها و رژیم غذایی متناب با همان دوره نیاز دارد زیرا با افزایش سن ذائقه ، تنوع و میزان غذایی که مصرف می کنیم نیز تغییر می کند. که در این رابطه ، پرستار با توجه به سن مددجو اقدامات لازم را انجام می دهد . به طور مثال پرستاری که از یک کودک نگهداری می کند ، علاوه بر تهیه غذایی مناسب رنج سنی کودک و غذا دادن به وی ، گاهی حتی مسئولیت دادن شیر خشک در وعده های زمانی مشخص را نیز برعهده دارد.

به همین منوال شخصی که از یک سالمند یا بیمار مراقبت می کند ، باید با توجه به وضعیت جسمانی وی رژیم غذایی سالم و مناسبی برای او در نظر بگیرد.

ارائه خدمات پرستاری در منزل شهرک غرب - ارائه خدمات پرستاری در منزل شهرک غرب

پرستار در حیطه ی نظافت و استحمام به چه صورت عمل می کند:

از مهمترین وظایف پرستار ، رسیدگی به امور نظافتی مددجو می باشد تا از ابتلای شخص به بیماری جلوگیری شود. به طور کلی اگر پرستار در زمینه ی کودک در حال انجام فعالیت باشد ، وظیفه ی حمام کردن و توالت و مراقبت از بهداشت دندان و امور نظافتی کودک را برعهده دارد و در صورتی که کودک در ماه های نخست زندگی باشد ، شست و شو و تعویض پوشک را نیز انجام می دهد.

حال ممکن است سالمند یا بیماری که تحت مراقبت از نیز به علت ناتوانی و مشکلاتی که بیماری یا کهولت سن برایش ایجاد کرده توانایی انجام امور شخصی خود را نداشته باشد ، در این صورت پرستار ، تمامی خدماتی که ذکر شده را حتی گاها بیشتر ارائه می دهد.

توجه پرستار به خدماتی جهت سرگرمی و اوقات فراغت:

نیاز به تفریح و سرگرمی و مصاحبت با افراد در تمامی سنین احساس می شود ، با توجه به هماهنگی های انجام شده پرستار می تواند بخشی از روز را به فعالیت هایی از قبیل پارک و گردش در هوای آزاد اختصاص دهد. به طور خاص ، فعالیت هایی مانند بازی کردن با اسباب بازی و بازی های آموزشی مناسب سن ، برای کودکان و اموری همچون تماشای فیلم ، کتاب و شعر خوانی ، یادآوری خاطرات و انجام کارهای مشارکتی برای سالمندان می تواند سرگرم کنند باشد و موجب بهبود روحیه و نشاط آنان شود.

پرستار در زمینه ی خدمات درمانی تا چه اندازه یاری می رساند:

پرستار موظف است در صورتیکه سالمند یا بیمار طبق زمانبندی مشخصی دارو مصرف می کند به او یادآوری کند و وضعیت بیمار را از نظر فشار خون یا میزان قند خون و تزریقات و غیره به طور منظم چک کند.

چنانچه کودکی که تحت مراقبت است دارای بیماری خاص یا مشکل جسمی باشد ، پرستارانی که در این زمینه اطلاعات و تخصص کافی داشته باشند می توانند همراه با آموزش و مراقبت روند درمان را ادامه دهند.

پرستار و وظایفش در انجام امور خانه :

از آنجایی که پرستار معمولا به خاطر رفاه حال بیمار ، در منزل شخصی افراد از آنان مراقبت می کند ، امور منزل را نیز برعهده دارد. این فعالیت ها شامل نظافت منزل ، مرتب کردن آشپزخانه ، شست و شوی ظروف ، پذیرایی از مهمانان و طبخ غذای مناسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار × دو =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - ارائه خدمات پرستاری در منزل شهرک غرب
فهرست