تماس
021-66582923
مراکز نگهداری از سالمندان در منزل

مراکز نگهداری از سالمندان در منزل

اگر والدین پیر و پا به سن گذاشته دارید مراکز نگهداری از سالمندان در منزل می تواند گزینه ی مناسبی برای خشنود کردن سالمندان باشد. شما می توانید با کمک این مراکز زندگی مرفهی همراه با صمیمیت به سالمند خود هدیه نمایید.

مراکز نگهداری از سالمندان

مراکز نگهداری از سالمندان به چند دسته مجزا تقسیم می شود. مراکزی که با اعزام پرستار سالمند در منزل به کمک سالمندان شما می آیند و هرگونه حمایت همه جانبه را از سالمند شما می کنند و دیگری مراکزی که به صورت دسته جمعی از تعدادی سالمند مراقبت می نمایند.

پرستارانی که در مراکز نگهداری از سالمندان در منزل مشغول به فعالیت هستند شخصی است که موظف به مراقبت از افرادی با گروه سنی سالمند و با انواع مشکلات جسمی و حرکتی و روحی و روانی می باشد.

سالمندان از جمله افرادی هستند که وارد مرحله ای از زندگی شده اند که ممکن است تا پایان زندگی شان نیاز به کمک داشته باشند افراد خانواده تا حد توان به سالمند کمک می کنند اما گاهی شرایط زندگی و شغلی باعث می شود که افراد خانواده نتوانند به طور مفید در خدمت سالمند باشند از این رو اقدام به استخدام پرستارانی برای سالمندان می کنند.

وظایف پرستار در مراکز نگهداری از سالمندان در منزل

سالمندان علاوه بر کمک های درمانی و مراقبتی از نظر روحی نیز نیاز به کمک پرستار سالمند هستند. لذا خیلی از سالمندانی که بیماری خاصی ندارند بیشتر به یک هم صحبت و دوست نیاز دارند که علاوه بر کمک به آنها و ارائه خدمات مراقبتی با آنها به سالمندان کمک کند که ساعات روز را باشادابی و خوشی بگذرانند .لذا یک پرستار موظف است که برنامه تفریحی خاصی را برای سالمند تدارک ببیند.

اگر سالمند قصد دارد به پیاده روی و بیرون برود سالمند را همراهی کند، پرستار سالمند در منزل موظف است به نظافت شخصی سالمند مانند استحمام شستشوی لباس و غیره رسیدگی کند ،اگر سالمند دارو مصرف می‌کند دارو را سر زمان خودش و به موقع به سالمند بدهد، اگر سالمند نیاز دارد که به پزشک مراجعه کند پرستار موظف است که او را همراهی نماید. رسیدگی به وضع تغذیه و تدارک برنامه غذایی مناسب از وظایف پرستار است. همچنین یک پرستار منزل وظیفه دارد که به امور منزل مانند نظافت منزل و غدا درست کردن و غیر نیز بپردازد .

مراکز نگهداری از سالمندان در منزل خدمات خود را توسط پرستاران حرفه ای به سالمندان ارائه می دهد. برخی از پرستارانی که از سالمندان مراقبت می کنند به صورت ۲۴ ساعته یعنی شبانه روز در خدمت سالمند هستند و خدمات ارائه می‌دهند.

اما برخی از سالمندان ممکن است که فقط روزها در خدمت سالمندان باشند و شب‌ها به منزل خود بازگردند، برخی دیگر از پرستاران نیز فقط در روزهای تعطیل موظف به ارائه خدمات به سالمند هستند و گروه دیگر پرستارانی هستند که در صورت نیاز مانند زمانی که سالمند ما در بیمارستان بستری است به صورت همراه بیمار به ارائه خدمت می‌پردازند.

استخدام پرستار در مراکز نگهداری از سالمندان در منزل

موسسه های نگهداری از سالمندان در منزل موظف هستند بنا بر درخواست شما پرستار به منزل اعزام نمایند اما قبل از درخواست شما پیشنهاد می شود موارد زیر را حتما بررسی نمایید.

  • پرستاری را که ما برای سالمند خود می‌خواهیم آیا اطلاعات پزشکی و پرستاری لازم را در مورد داروها و کمک های اولیه دارد؟
  • آیا پرستار در مورد نگهداری از سالمند سابقه کاری و پرستاری تجربه لازم را دارد؟
  • با توجه به نوع نیاز سالمند ما به مراقبت آیا پرستار مربوطه توانایی حرکت دادن و جابجا کردن او را دارد؟
  • آیا پرستار مورد نظر دانش و اطلاعات کافی در مورد رژیم غذایی سالمند و نوع تغذیه او را دارد؟
  • آیا پرستار آشنایی کاملی با بیماریهای رایج دوران سالمندی دارد؟
  • پرستار مربوطه چه زمانی یا چند ساعت در شبانه روز را می‌تواند از سالمند ما مراقبت کند و آیا این با درخواست ما و نیاز سالمند مطابق دارد؟
  • حقوق و دستمزد ی را که پرستار از ما می‌خواهد چقدر است و آیا این خواسته او با شرایط مالی ما مطابقت می‌کند ؟
 استخدام در مراکز نگهداری از سالمندان در منزل

چرا مراکز نگهداری از سالمندان

شرکت های نگهداری از سالمندان در منزل بهترین و مطمئن ترین راهی است که از طریق آن می توانید پرستار سالمند استخدام نمایید. بسیاری از خانواده‌ها به جهت اینکه نگران سالمند خود هستند و دوست دارند بهترین خدمات و مراقبت را دریافت کنند و از طرف دیگر چون می‌خواهند سالمند را از خانه خود جایی نبرند ، به بیمارستان یا مراکز نگهداری، لذا استفاده از خدمات پرستار سالمند در این مورد بهترین گزینه است.

همچنین گاه خانواده ها به دلایلی مانند وضعیت شغلی اعضای خانواده و ساعات کاری زیاد آنها و تایم کمی که می‌توانند در خانه باشند و همچنین نیاز به استراحت کافی در آن تایم محدود ترجیح می‌دهند که برای سالمند خود پرستار بگیرند.

خانواده‌ها با استخدام پرستار سالمند هم از اینکه یک نفر همیشه مراقب سالمند آنهاست احساس امنیت دارند هم این که می‌دانند سالمند انها در منزلش هست و خانواده هم هر وقت که بخواهد می‌تواند به او سر بزند و کنارش باشد. نکته ی اصلی این که برخی از سالمندان به دلایلی مانند بیماری‌های خاص نیاز به خدمات تخصصی دارند که این از عهده اعضای خانواده برنمی‌آید .

گاه برخی از خانواده‌ها به صورت محلی و دوستانه اقدام به گرفتن پرستار می‌کنند که این پرستاران هیچ وابستگی به شرکتهای پرستاری ندارند و در صورت خطا هیچ مرکزی وجود ندارد که پاسخگوی عمل و رفتار آنها باشد و این یک کار غیر اصولی است .

برای استخدام پرستار بهتر است که چندین جلسه را با او وقت بگذرانیم و کاملاً او را بسنجیم و مطمئن باشیم در مورد کاری که می خواهیم به او بسپاریم تجربه و توان لازم را دارد. از جاهایی که او قبلاً کار میکرده تحقیق کنیم مطمئن شویم که پرستار مربوطه دخانیات و مواد مخدر مصرف نمی‌کند و در نهایت می توانیم از او بخواهیم که مدتی را به صورت آزمایشی کار کند و در صورتی که مطمئن شدیم با او و با شرکت مربوطه قرارداد ببندیم.

مراکز نگهداری از سالمندان در منزل تهران

مراکز نگهداری سالمندان در تهران با خدمات شبانه روزی خود باعث ایجاد آرامش در منزل برای سالمندان می شود. اما برای اینکه بهترین مرکز را پیدا کنید بهتر است که به مراکزی که سابقه کاری طولانی مدت دارند مراجعه نمایید. این مراکز، مراکزی هستند که پاسخگوی شبانه روزی هستند و خدمات پشتیبانی به افراد ارائه می دهند. به طور مثال اگر خانواده‌ها از پرستار مربوطه راضی نباشند شرکت ،پرستار جایگزین را برای خدمت به سالمند اعزام می‌کند.

مراکز نگهداری از سالمندان در منزل در کرج

مراکز نگهداری از سالمندان در کرج نیز همانند دیگر مراکز در شهرهای دیگر خدمات مراقبت از سالمندان را برعهده دارند. وجود این مراکز رونقی عجیب در درون خانواده ها ایجاد کرده بگونه ای که طبق آمارها رضایت بخشی سالمندان را بدنبال داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شانزده − چهار =

فهرست