موسسه نگهداری از سالمند در منزل ، مراقبت از سالمند ارزان قیمت

پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه
موسسه نگهداری از سالمند در خانه

” موسسه نگهداری از سالمند در منزل ” (Caring for the elderly at home) نگهداری ومراقبت همیشه برای افراد امری مهم تلقی میشود که میتواد به درست زدگی کردن واستفاد درست از امکانات زندگی بیانجامد. در زندگی امروزی با و جود پیشرفت علم و صنعتی شدن انسانها نیاز بیشتری به پرستاری و مراقبت دارند . زیرا با وجود آلودگی زیاد در اطراف انسانها میزان بیماری نیز در آنها بالا میرود که میتوان در روند زندگی آنها تاثیرات زیادی بگذارد که هم در حفظ سلامت آنها نقش زیادی دارد و میتواند زندگی افراد را با خطرات و چالشهای زیادی روبه رو کند وهم میتواند از لحاظ روحی و روانی ، جسمی و حرکتی تغییرات زیادی را در شیوه زندگی آنها داشته باشد.

در این میان افراد ناتوان وکم توان بیشتر از سایر افراد در معرض خطر میباشند و سالمندان رامیتوان جزو این دسته از افراد دانست . سالمندی جزو سنین مهم در زندگی محسوب میشود که برای اکثر افراد اتفاق می افتد و در مقطعی از زندگی که آن را دهه سوم زندگی نیز مینامند وارد این دوران میشوند.

شرایط سالمندان در دوران بعد از میانسالی :

سالمندان نیازهای زیادی دارند که هم به طو مستقیم و هم به طور غیره مستقیم در زندگی آنها نقش بسزای دارد و میتواند در زندگی آنها تاثیرات زیادی را به دنبال داشته باشد و به بهبود زندگی آنها کمک شایان و قابل توجهی کند.در این میان نگهدرای از سالمندان و پرستاری و مراقبت از آنها از درجه بالایی در جامعه قرار دارد که باید به آن نگاه ویژای داشت .

با وجود این که در کشور ما حدد6/400 هزار سالمند بالای 60 سال وجود دارد و 8/3 درصد از جمعیت جامعه را تشکیل میدهند باید به نگهداری و مراقبت از آنها نگاه ویژای شود تا این قشر عزیز و دوست داشتنی جامعه در سلامت روحی و جسمی خوبی قرار داشته باشند که بخشی از این مسئولیت بر دوش سازمانها و نهادهای مربوطه بوده و بخشی از آن را والدین وخانوادهایی که دارای سالمند هستند عهده دار هستند.

دلایل استفاده از موسسه نگهداری از سالمند :

به دلیل مسائل روزمرگی زیادی که خانوادها با آن درگیر هستد اعم از شاغل بودن خانوادها ، مشکلات اقتصادی و فقدان زمان، نگهداری و مراقبت از عزیزان سالمندشان امکان پذیر نمی باشد و این امر باعث شده که خانواده های سالمندان، نگرانی و استرس زیادی در قبال نگهداری از سالمند عزیزشان داشته باشند .

بعضی خانوادها نیز زمان و وقت کافی را دارند اما علم و روش صحیح نگهداری از سالمند را بلد نیستند که استخدام یک نگهدار سالمند در منزل برای نگهداری از سالمند عزیزشان بهترین راهکاری است که والدین میتوانند از آن استفاده کنند.

در این راستا موسسه نگهداری از سالمند در منزل آمادگی خود را اعلام میکند که در امر نگهداری و مراقبت از سالمندان ، شما خانوادهای عزیز را یاری رساند و با پرستاران موفق و کاردانی که در موسسه ما مشغول به فعالیت هستند شما عزیزان را همراهی کنیم .

نگهدار سالمند کیست و دارای چه ویژگیهایی میباشد :

نگهدار سالمند به کسی گفته میشود که با خدمات و کارهایی که در امر نگهداری از سالمند انجام میدهد به سالمند کمک میکند که بتواند راحت تر و با کیفیت بهتری زندگی کند که باعث میشود سالمند بتواند با شرایط بهتری روند زندگی روزمره خود را سپری کند . ویژگیهای نگهدار سالمند عبارتند از

 • داشتن ارتباط خوب و نزدیک با سالمند
 • تخصص لازم را در امور نگهداری و مراقبت ازسالمند را داشت باشد
 • داشتن خصوصیات عاطفی و مهر و محبت کردن به سالمند
 • ایجاد رابطه خوب با والدین سالمند
 • داشتن آراستگی ظاهری وپوشش مناسب در منزل سالمند
 • نظم در رفت و آمد به منزل سالمند
وظایف موسسه نگهداری از سالمند در منزل

وظایف نگهدار سالمند در منزل :

موسسه نگهداری از سالمند در منزل موظف است که کلیه کارهایی را که در حیطه شغلی مراقبت از سالمند میباشد را به پرستاران خود آموزش دهد تا آنها نیز به طور کامل این خدمات را ارائه دهند.

 • در تهیه و دادن غدا به سالمند باید توجه داشت که غذایی که برای سرو به سالمند داده میشود مناسب برای سالمند باشد
 • انجام کارهای شخصی سالمند مانند استحمام و امور نظافتی ، اگر سالمند قادر نبود در انجام کارها باید نگهدار سالمند به او کمک دهد
 • در اوقات فراقت باید سالمند را با هماهنگی خانواده به بیرون برده (برای قدم زد در پارک یا پیاده روی)
 • انجام بازیهای آموزشی و سرگم کننده با سالمند که میتواند به بهبود عملکرد حافظه در سالمند کمک و به پدید آمدن احساس خوب در سالمند بیانجامد.
 • دادن دارو یاقرص به سالمند اگر طبق نسخه پزشک باشد
 • هماهنگی لازم با خانواده سالمند برای انجام درست سالمند
 • برقراری ارتباط احساسی و عاطفی و صمیمی با سالمند که احساس خوبی را به سالمند میدهد
 • انجام کارهایی که مختص سالمندان بیمار است مثل جابجایی آنها و اموری که خودشان قادر به انجامش نیستند

موسسه مراقبت از سالمند آتیه پرستاران شامل چه خدماتی برای سالمندان میباشد:

موسسه نگهداری از سالمند در منزل آتیه پرستاران با چند دهه فعالیت در این زمینه آماده هرگونه خدمات پرستاری در منزل به صورت شبانه روزی می باشد . این خدمات تمام وقت شامل :

 • نگهداری از سالمندان آلزایمری ومشکلات ذهنی در منزل
 • نگهداری از سالمندان زخم بستری در منزل
 • نگهداری از سالمندان سالم در منزل ( این سالمندان کارهای خود را انجام میدهند و نیاز دارند که کسی در کنارشان باشد تا با هم صحبت کنند و به طور شبانه روزی یا مقطعی در کنار آنها باشد )
 • نگهداری از سالمندانی که دارای بیماری پارکینسون هستند
 • نگهداری از سالمندانی که بیماری ریوی و تنفسی دارند
موسسه مراقبت از سالمند در منزل

مزیت های نگهداری از سالمندان در منزل نسبت به خانه سالمندان و مراکز نگهداری از سالمند:

نگهداری و مراقبت از سالمندان برای والدین همیشه ضرورت زیادی داشته و دوست دارند که از سالمند عزیزشان آنطور که شایسته اوست، نگهداری و مراقبت شود و این امر باعث میشود که آنها تمایل داشته باشند که سالمندشان در منزل و تحت نظارت خودشان نگهداری شود. در زیر به چند مورد از مزیت نگهداری از سالمند در منزل اشاره میکنیم:

 • وقتی شما از سالمند عزیزتان  توسط یک پرستار سالمند در منزل ، مراقبت  می شود این امر باعث میشود که سالمند شما از گزند بیماری های شایعی که در مراکز نگهداری از سالمند وجود دارد در امان باشد .
 • شما برای رفت و آمد و سر زدن به سالمند عزیزتان در مراکز نگهداری از سالمند متقبل هزینه میشوید که از لحاظ اقتصادی برای شما به صرفه نیست
 • هزینه مراقبت از سالمندان در خانه سالمندان بالا میباشد
 • شما وقتی که در منزل از سالمند دلبندتان نگهداری و مراقبت میکنید به طور مستقیم شاهد نحوه ی عملکرد نگهدار سالمندی که از سالمند شما مراقبت میکند هستید

موسسه نگهداری از سالمند در منزل آتیه پرستاران سلامت بستری امن و راحت را فراهم کرده تا شما خانواده های عزیز و گرامی با خیالی امن و آسود سالمندان عزیزتان را در منزل نگهداری و مراقبت کنید و ما مفتخر هستیم که با استخدام کردن نگهداران سالمندی که در موسسه ما مشغول به فعالیت هستند به منزل گرم و پر نور شما، به خواسته شما در این امر مهم جامع عمل بپوشانیم.

خانواده و نقش آن درزندگی سالمند :

خانواده سالمند نقش بسزای در نحوه زندگی سالمند ایفا میکنند ، وقتی که سالمندی در کنار خانواد ه اش احساس امنیت و آرامش کند به روند بهبود و سلامت روحی جسمی سالمند کمک شایانی می شود که میتواند منجر شود که سالمند کمتر در خطر افسردگی و گوشه گیری قرار گیرد .

وقتی سالمند عزیزمان با روحیه خوب و با نشاط در کنار ما قرار دارد و امید را به ما تزریغ میکند ما نیز با خیالی راحت به کارهای خود رسیدگی میکنیم. سالمندان عزیز با حضور پر برکتشان در محفل خانواده ، احساس امنیت را به خانواده میدهند که با هیچ چیزی قابل قیاس نیست.

, , , , , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × 1 =

فهرست