پرستار خصوصی در بیمارستان – اعزام همراه بیمار به بیمارستان

پرستار بیمار, پرستار سالمند
بدون دیدگاه

اعزام همراه و پرستار خصوصی در بیمارستان و منزل با کادری حرفه ای

مراقب خصوصی در بیمارستان

” پرستار خصوصی در بیمارستان ” سلامتی و تندرستی نعمتی بزرگ است که خداوند به انسان می دهد و در زمره ی بهترین نعمت خداوند برای انسان قرار دارد . وقتی که افراد بیمار می شوند یا اتفاقی برایشان بوجود می آید آن وقت است که می داند چه امتیاز بزرگی را از دست داده است و به اصطلاح تا وقتی که بیمار نشویم قدر سلامتی خویش را نمی دانیم .

ما آرزو داریم بیماری و کسالت به سراغ هیچ انسانی نیاید . کسانی هستند که از بدو تولد یا از دوران کودکی دچار بیماری می شوند و این عامل تا آخر عمر گریبان گیر این افراد می شود و در این میان کسانی دیگر هستند که در مقاطعی از زندگی دچار بیماری یا ناخوش احوالی می شوند که در هر دو مورد نیاز به پرستاری و مراقبت در این افراد به امری مهم تبدیل می شود .

اگر شما یا عزیزی از شما در بیمارستان بستری باشد و بنا بر تجویز پزشک معالج به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت قرار باشد که در بیمارستان تحت مراقبت و نگهداری قرار گیرد، نیازمند این می باشد که در کنارش شخصی به پرستاری و مراقبت از او بپردازد و در انجام کارها و اموری که در برنامه ی روزانه اش جای دارد کمک حال وی باشد .

پرستار خصوصی و همراه بیمار در بیمارستان و منزل

به دلیل درگیری های متعددی که برای خانواده یا والدین بیمار وجود دارد که می توان به شاغل بودن آنها ، نداشتن زمان کافی و یا نداشتن تخصص و تجربه لازم در امر نگهداری و مراقبت از بیمار عزیزشان، نیاز به پرستار خصوصی در بیمارستان امری ضروری و مهم برای والدین می شود .

در این میان پرستار می تواند انتخاب خوبی باشد برای والدین بیمار تا خیالشان از بابت پرستاری از بیمار راحت شود و با خیالی آسوده و راحت به کارهای خود رسیدگی کنند .

ویژگی های پرستار خصوصی در بیمارستان چیست ؟

یک پرستار خصوصی در بیمارستان برای انجام درست کارها و مسئولیت هایی که در قبال بیمار دارد باید دارای ویژگی ها و خصوصیاتی باشد تا بتواند در امر پرستاری از بیمار در بیمارستان نقش مهم و قابل خوبی داشته باشد که می توان بر چند نمونه از ویِژگی های شایانی که یک پرستار خصوصی باید داشته باشد اشاره کرد.

 • احساس مسئولیت به بیمار و انجام دقیق کارهای او
 • تمیز و مرتب بودن از لحاظ ظاهری ( باید ظاهری موجه داشته باشد مناسب با فضای بیمارستان )
 • برقراری رابطه عاطفی و مفید با بیمار که در روند بهبودی حال بیمار بسیار موثر است .
 • طاقت پذیری از قوانین بیمارستان ( باید به قوانین بیمارستان احترام بگذارد و تابع این قوانین باشد که باعث اختلال در کار خود و بیمارش نشود )
 • دارا بودن تخصص و تجربه لازم ( پرستار باید گواهی نامه لازم را از مراکز معتبر مرتبط با وزارت بهداشت را داشته باشد) .
 • هماهنگی لازم با خانواده بیمار و گزارش منظم سلامتی بیمارشان به آنها . ( پرستار خصوصی در بیمارستان باید تمام کارهایی را که برای بیمار انجام می دهد و روند درمانی بیمار را به طور مرتب به خانواده بیمار توضیح دهد و خیال آنها را راحت کند و این اعتماد را در آنها بوجود بیاورد که در کنار بیمارشان فردی مورد اعتماد و امین قرار دارد)
همراه خصوصی در بیمارستان

یک پرستار خصوصی در بیمارستان چه وظایفی دارد :

یک امر مهم که برای بیمار و والدین بیمار بسیار حائز اهمیت است چگونگی انجام کارهای بیمارشان توسط پرستار خصوصی . هر انسانی دوست دارد که وقتی در بستر بیماری خوابیده و نیاز به پرستاری و مراقبت دارد به بهترین نحو ممکن از او مراقبت و نگهداری شود . تا به بهبودی او بیانجامد .

در این میان پرستار خصوصی در بیمارستان نیز وظایفی دارد که در حین پرستاری از بیمار عزیزش باید به بهترین نحو ممکن و با کیفیت زیاد به بیمار ارائه دهد . به چند نمونه از وظایف این عزیزان می پردازیم .

 • برقرار کردن رابطه دوستانه و صمیمی با بیمار : وقتی که یک پرستار بتواند رابطه خوب و هوشمندانه ای با بیمار برقرار کند ، هم خودش احساس رضایت دارد که کارش را به خوبی انجاده داده و در امر پرستاری از بیمار کوتاهی نکرده و هم به بیمار کمک زیادی می کند تا روند درمانش را کوتاه تر کند و باعث رضایت و امید در بیمار شود .
 • انجام دادن کارهای شخصی بیمار اگر بیمار خود قادر به انجام نبوده : مثلا آب برای بیمار بیاورد البته اگر در خوردن آب مجاز باشد ، اگر بیمار وسیله یا چیزی احتیاج داشته باشد که خودش نتواند تهیه کند پرستار می تواند او را در این امر همراهی نماید .

اعزام پرستار به عنوان همراه به بیمارستان برای مراقبت از بیماران

 • غذا دادن : تهیه غذا متناسب با شرایط بیمار یا اگر بیمارستان برای بیمار غذا فراهم کرد به بیمار کمک کند که غذایش را میل نماید .
 • دادن دارو به بیمار اگر نسخه پزشک باشد : اگر قرار شد که بیمار دارو ی خاصی را در هنگام بستری بودن مصرف کند پرستار بیمار خصوصی در بیمارستان باید در تهیه و خوردن دارو به بیمار کمک کند .
 • انجام کارهای نظافتی بیمار : گاهی اوقات بنا بر شرایط بیمار ، بیمار قادر نیست که به دستشوی برود و کارهای مربوط به دستشویی بیمار باید کنار بیمار انجام شود و پرستار خصوصی باید در این کار بیمار را یاری کند و به او کمک کند که نیازهای ضروری خود را انجام دهد . یا اینکه کارهای مربوط به سوند بیمار را انجام دهد .
 • داشتن ارتباط مرتب و منظم با پزشک بیمار : پرستار خصوصی در بیمارستان باید شرح حال بیمار را به طور دقیق و منظم به پزشک بیمار اطلاع دهد تا در روند درمان بیمار اختلالی ایجاد نشود . در بعضی مواقع ضروری ، بیماران نیاز دارند که پزشک بالای سرشان باشد که این هماهنگی و اطلاع دادن به پزشک بیمار در این وضعیت جزو وظایف پرستار خصوصی بیمار در بیمارستان می باشد .

مراقب و نگهداری از بیماران در منزل و بیمارستان به صورت شبانه روزی

مواردی که یک پرستار خصوصی در بیمارستان باید برای انواع بیماران انجام دهد :

1- مواردی که پرستار خصوصی باید برای بیماران عفونی انجام دهد .

 • انجام معاینات بالینی بیمار
 • جلوگیری از انتشار عفونت که در بیماران عفونی وجود دارد
 • انجام کلیه مراقبت های پرستاری برای بیماران عفونی

2- مواردی که پرستار برای بیماران گوش ، حلق و بینی انجام می دهد .

 • شستشو و انجام کارهای مربوط به شستشوی چشم ، حلق ، گوش و بینی با دستور پزشک
 • کنترل علائم حیاتی بیماران
 • آموزش تمرینات تنفسی

3- مواردی که پرستار برای بیماران دچار شکستگی استخوان انجام می دهد .

 • اگر مجوز داشته باشد می تواند از بانداژهای الاستیکی استفاده کند
 • جلوگیری از ایجاد زخم بستر
 • اوقاتی که بیمار احساس درد می کند به بیمار کمک کند که آرام باشد و به او روحیه بدهد .

انجام کلیه ی خدمات مراقبتی برای بیماران توسط پرستار خصوصی در بیمارستان

موسسه آتیه پرستاران سلامت

, , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

ده + شانزده =

فهرست